Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: antalya toplantısı

antalya toplantısı 12 Nis 2014 10:56 #1

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
onu: Antalya Toplantısı 11.04.2014

Protokolü

Sayın

Üyemiz

25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya Rixos LARES (5*) Otelde “Özel Özel Eğitimin Sorunları ve Çözüm Önerileri Konulu” toplantımızın düzenleneceği, toplantıya katılım hususunda WEB sayfasında bilgileri bulunan Uygar Tur firması nezdinde rezervasyonların yapılması hususu siz değerli arkadaşlarımızla paylaşıldığı malumlarınızdır.

Belirtilen toplantıya davet edilmek üzere ziyaret edilen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanı Sayın Atıf ALA, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ömer Faruk YELKENCİ, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Yurdagül AYDOĞAN, Sağlık Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Alim TUNÇ (22. Dönem Uşak Milletvekili) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Aylin ÇİFTÇİ, toplantımıza katılacaklarını tarafımıza beyan etmişlerdir.

Ayrıca, kurumlarımızın özellikle İş Hukuku (görevden ayrılma v.b) alanında yaşadığı sorunları asgari düzeye indirebilmek amacıyla siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek üzere YARGITAY Başkanlığından İş Hukuku alanında bir Hakim üyenin toplantımıza katılmasına izin verilmesi talep edilmiş, Yargıtay Bakanlığı da bu yöndeki talebimize olumlu cevap vermiş, katılacak üyenin ismini derneğimize bildirmiştir.

Bakanlığımızca, kimlik doğrulama sistemine işlerlik kazandıracak mevzuat çalışmaları yanında (18 Mayısa kadar sonuçlanması hedeflenmektedir.), kurumlarımızın tabi olacağı standartları belirleyecek Yönerge değişikliği ile uygulanan destek eğitim programlarının revize çalışmalarının son aşamaya geldiği bu dönemde, yukarı bölümde arz ettiğimiz davetliler nezdinde/yanında toplantıdan beklentimiz birlik beraberliğimizin en üst seviyede yetkililere hissettirilmesidir.

Bu beklentimizin 400 kapasiteli toplantı salonunun siz değerli üyelerimizce doldurması ile gerçekleşeceği açıktır. (Bu toplantıdan istenilen sonuç alınamadığı taktirde, başka zamanlarda arzu ettiğimiz katılımlı toplantılar gerçekleşse bile geç kalınmış olacağını da sizlerle paylaşmak isterim.)

Ayrıca, toplantımızı gerçekleştirilecek ilgili firmayla yapılan protokolde “15 Nisan 2014 tarihinden sonra gelecek rezervasyonlar otelin müsaitlik durumuna göre ilave olarak alınacaktır” hükmünün yer aldığını, bir başka ifade ile “bu tarihten sonra derneğimize ayrılan kontenjanın başka müşterilere tahsis edilebileceğini arzu edilse bile bazı üyelerimizin yer bulmakta zorluk yaşayabileceğini” dikkatlerinize sunmakta yarar görülmektedir.

Bu çerçevede, toplantımızın “birlik ve beraberlik günü” olarak hissettirilmesini hem sizler, hem de bizler açısından zorunluluk olarak görüyor, bu vesileyle otel rezervasyonlarınızı daha fazla gecikmeden acilen yaptırmanızı rica ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sabahattin YILDIZ
Genel Başkan
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabak

antalya toplantısı 12 Nis 2014 10:59 #2

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
katılanlar gayet sektörümüz açısından çözüm gücü olan insanlar , bence katılım sayısı yüksek olmasına özen göstermek lazım....bu son şansımız olabilir...

antalya toplantısı 12 Nis 2014 12:12 #3

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
o ekipte en etkili isim aylin çiftçi'dir. başbakan kendilerini çok tutar. önerileri dikkate alınır. damar okumayla ilgili geçen hafta şunu söyledi:" bizim işimiz çocukların kaç seans eğitime gittiğini takip etmek değildir, bu ailenin görevidir. bana göre ram raporu yenilenirken çocuktaki gelişmeye bakmak gerekir, çocuk yeterli eğt. almadıysa bunun hesabını kurumdan sormak bakanlığın görevi olmalı. vs ..." gidecek arkadaşların bilgisine...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, sabak

antalya toplantısı 12 Nis 2014 13:13 #4

• songulmavi
  • songulmavi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 94
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
Kurum sahipleri lütfen duyarlı olun katılımı en üst seviyede tutun ki isteklerimiz de etkili olsun.Gitmeyi düşünmeyenleri bir kez daha duyarlı olup bu toplantıya katılmalarını rica ediyorum.

antalya toplantısı 12 Nis 2014 20:45 #5

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Çok çok önemli bir toplantı. Bu toplantıdan önce kurumlar tarafından bir yol haritası çizilmesi sanırım bir zorunluluktur. Bununla ilgili bir kaç önerim olacak :

1 - Her kurum bulunduğu ilde faaliyet gösteren bütün okullarla iletişim kurup toplantıya katılım noktasında ortak tavır içinde olmalı.
2 - Bu toplantıda savunulacak argümanlar toplantı öncesinde konuşulup gerekirse üzerinde çalışılmalı.
3- Damar tanıma uygulamasının neden yanlış bir uygulama olduğuyla ilgili bugüne kadar ortaya konan mantıklı gerekçeler üzerinde durulmalı, pratikte bu uygulamanın engellilere ve okullara ne kadar zarar verebileceği üzerinde yoğunlaşılmalı.
4- Sadece damar tanımayla ilgili değil, sektörü çıkmaza sokan bütün olumsuz uygulamalar toplantıda gündem bulmalı.
5- Emin olun bu toplantıya okul sahibi olup neye neden karşı olduğunu bilmeyen, bildiğini de anlatmaktan aciz bir sürü insan katılacaktır.Gerekirse herkese verilmek üzere neye neden karşı olunduğuna dair bir yazı dağıtılmalı
.

Vs vs vs.. Kendi adıma söyleyeyim derneğe üye olmasam da bu toplantıya katılacağım. Bu forumu ağlama duvarına çevirenlerin de ağlamayı bırakıp bu toplantıya katılmasını ve olabildiğince çok okul sahibinin bu toplantıya katılmasını sağlamasını umuyorum. Kendi hakkını bile savunmaktan aciz sektörümüzün önüne gelen bu kendini ifade etme fırsatını da tepmesi içinde bulunduğumuz şu dramatik durumda çok kötü olur.
Son Düzenleme: 13 Nis 2014 14:47 yazan Murat Çolak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabak, tatvanpozitif

antalya toplantısı 13 Nis 2014 00:47 #6

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
en az her ilden bir kişi belirlenmeli ve bu toplantıya katılım sağlanmalıdır... buyurun herkese bir çağrıdır bu... ankarada toplanalım sesimizi sorunlarımızı duyuralım diyenler umarım sadece sesleri bu formda çıkmaz ... herkes taşın altına elini koymalı... bakın sorunlarımız çok herkes birbirinden medet umarsa okullarımızın sonu olur... sona doğru yaklaştığımızı her yıl eksiye doğru gittiğimizi lütfen unutmayalım... tek sorunumuz damar okuma değil bir çok sorunumuz var bize yapılan haksızlıkları ancak antalyada dile getirebilir... tüm kurumlar iletişim halinde olup her il en az bir kişi göndermeli... kimse kendini sağa sola vurmasın.... böyle bir fırsat bir daha karşımıza çıkmayacaktır bunu unutmayın...

antalya toplantısı 13 Nis 2014 10:40 #7

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
Ben kesinlikle katilacam.. Katilacak olanlarda burdan yazarlarsa sevinirim... Gercekten donum noktasi olabilir....

antalya toplantısı 13 Nis 2014 11:20 #8

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Damar tanımanın yanlışlığını anlatma ortamı olmayacak bence dernek kendisi istemişti damar tanımayı şimdide nasıl uygulayabiliriz diye toplantı yapılıyor benim görüşüm bu. Dernek Mayıs ayına damar tanıma sistem yetişmesi için çok çalışıyor.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.239 saniye
Sistem Kunena Forum