Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ruhsat yenileme

ruhsat yenileme 28 May 2014 07:39 #1

• degece
  • degece Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
Günaydın arkadaşlar bir konuda fikre ihtiyacım var.Biz kontejan arttrımı yaptık ancak ruhsat yenilemem gerek hangi evraklarla müracaat etmeliyim.Teşekkür ederim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ruhsat yenileme 28 May 2014 08:24 #2

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
kontenjan artırımı için kurum içinde değişiklik yaptıysanız yani duvar yapma veya duvar yıkma gibi yaptıysanız önceden izin almanız gerek yoksa kuruma 15 gün ile 3 ay kapatma cezası verilir

ruhsat yenileme 28 May 2014 09:40 #3

• degece
  • degece Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 23
  • Teşekkür Sayısı: 6
hocam prosedürde sıkıntı yok izni aldık hepsi halloldu ancak ruhsat yenileme işlemi için göndermem gereken röleve kontenjan artırımı yazısı dışında evrak varmı

ruhsat yenileme 28 May 2014 10:17 #4

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
duvar ekleme veya kaldırma işlemi yapıldı ise dayanıklılık raporu
program eklemesi yapıldı ise programın onay tarih ve sayısının olduğu sayfa ile eğitim materyali listesi ve eğitim personeli taahhütnamesi
eski ve yeni röleve gönderilecek

ruhsat yenileme 28 May 2014 10:22 #5

• evrim45
  • evrim45 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 1
Kuruma bina, blok veya kat ilavesi yaptıysanız yada mevcut binada değişiklik yaptıysanız:
1)Binanın kurum açılacak kat veya katları için ayrı ayrı ve okul olarak kullanılacak binaların ayrıca bahçeleri için de üç adet 35x50 cm veya A3 ebadında kâğıtlara çizilmiş yerleşim planının millî eğitim müdürlüğünce onaylı örneği.
2) Kurum binası kurucuya ait ise tapu senedinin millî eğitim müdürlüğünce onaylı örneği; kurum binası kiralık ise okullarda öğretim süresi kadar, diğer kurumlarda da en az bir yıllık kira sözleşmesinin aslı veya millî eğitim müdürlüğünce onaylı örneği.
3) Kurum açılacak binanın sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin; çevre ve şehircilik il müdürlükleri, yapının proje müellifleri ya da yetkili serbest proje büroları veya üniversitelerin ilgili bölümlerince düzenlenen teknik rapor istenir. Ancak; 6/3/2007 tarihinden sonra Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkındaki Yönetmeliğe göre yapı denetim firmaları denetiminde özel öğretim kurumu olarak yapılmış ve yapı inşaat ruhsatı bulunan binalardan sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin belge istenmez.
4) Kurum açılacak binanın ve çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna ilişkin il veya ilçe ilgili sağlık birimince düzenlenen rapor.
5) Kurum açılacak binada yangına karşı ilgili mevzuatına göre gerekli önlemlerin alındığına ilişkin itfaiye müdürlüğünce düzenlenen rapor.

Binada değişiklik yapılmadan genel kontenjana etki eden yerleşim planı değişikliklerine sadece röleve planı yeterli.

İyi çalışmalar
Sayfa oluşturma zamanı: 0.334 saniye
Sistem Kunena Forum