Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Aylin Hnm'ın önerisini ...

Aylin Hnm'ın önerisini ... 09 Haz 2014 23:56 #1

• sabak
  • sabak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
oyun bitti forumunda,huzun nick'li arkadaşımızın aktardığı bilgi önemlidir:yapılan çalıştayda,başbakanın özel-eğitim ile ilgili etkili-yetkili kıldığı isim dr.Aylin Çiftçi Hanım,''damar okuma cihazına karşı olduğunu'' ifade etmiş.damar okuma yerine de kendi önerisini sunmuş:''rapor bitimi tarihinde RAM'a giden engelli birey,yapılan ölçme-değerlendirme sonunda,şayet gelişme kaydetmemiş olursa,tekrar aynı kuruma gitmesi engellenmelidir''şeklinde...huzun da,''ram veya şube müdürlerinin eş-dostlarının kurum açtığını ve bu kurumlara yönlendirme yapabileceklerini''söyleyerek,duruma itiraz etmiş...önceki forumun alt-satırlarında,dikkatlerden kaçmış olabileceğini ve önemli bir alternatif olduğu düşüncesiyle,konuyla ilgili bu forum başlığını açma gerği duydum...yorumlarınız bu kritik günlerde tahminlerinizden daha değerli olabilir....buyrun,tartışalım arkadaşlar.... :cheer:
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 01:28 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu oldukça akıllı ve mantıklı bir öneri... Ama burada velinin tercihi nerede?

Hem RAM bu uygulamayı suistimal edebilir, hem kısıtlı değerlendirmeyle yanlış sonuca varabilir, hem de veli RAM'ın tespit edemediği olumlu sonuçlardan memnun olduğu için aynı kuruma devam etmek isteyebilir.

Her halukarda, bu öneri damar tanıma sisteminin bir alternatifi değil. Burada MEB'in tek derdi yoklama almak... Başarı vs. hepsi hikaye. Çocuk derse gelsin de isterseniz FlashTV'yi açıp halay çekin, kimsenin umurunda değil.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabri, duruden

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 03:02 #3

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Sayın Barışltd katılıyorum...Damar tanımanın başlayacağı ilk tarih belirlendikten sonra Karabük'teki özel eğitim şube müdürümüzün örnek kurum olarak merkezimize getirdiği yusuf okumuşa çok fazla etkinlik yaptığımızı ve getirmeye çalıştığınız bu sistem nedeniyle çocuklarımızı artık bu etkinliklere katamayacağımızı ifade ettim...Bana aynen şu ifadeyi kullanmıştı..."Hocam ben Ankara'dan baktığımda çocuk derste mi değil mi onu görecem" sen sonra napıyorsan yap :lol:

Bu hafta özel çocuklarımdan oluşan müzik grubumuzla birlikte Ankara'da Türkiye Engelsiz Yetenek Günlerine katıldık...Çocuklarım çok mutluydular ama sürekli düşündüm,belkide bir daha hiç gidemeyecektik...

Yazık diyorum ve yazıklar olsun...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, hasanozemek, gofret ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 08:43 #4

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Bu önerinin tartışılması bile doğru değil.RAM ların bir bölümü kimi özel eğitim merkezleri ile çok fazka sıkı fıkılar.Ayrıca burada MEB çalışanlarının ve siyasilerin tanıdıklarının fırsatları hiç kaçırmadığı gerçeğini unutmayın.Şu an bile iktidar partisinden ortağı bulunan bir kurum, bir ram la çok güzel!!!!! ilişkiler içinde.

Bu öneri,kimilerini çok zengin eder.Bunlardan teki olmaya adaysanız.Desteklersiniz.

Ayrıca hangi RAM ın değerlendirmesi objektif ve bilimsel.

YAPMAYIN BÖYLE.Sektör ne çektiyse kimi cingözler yüzünden çekiyor zaten.
Sayın Hüzün un verdiği cevap son derece doğru.Bu kadar çok sorunumuz varken üstelik....

RAM la aram çok iyi diye,bu öneriye atlamayın olur mu?

Daha fazla içimizdekiler bu sektöre zarar vermesin.Yeter artık.

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 08:47 #5

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
Arkadaşlar birde şu konuyu hatırlatmak isterim.Çoçuğu 15 dakikada değerlendiren ram acaba bu konuda ne kadar sağlıklı.gelişme olup olmadığı yönünden. çocuk farklı ortamda belki yapabildiklerini yapmayabilir..
Son Düzenleme: 10 Haz 2014 08:48 yazan beyazyelken.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sumeyraakce

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 09:44 #6

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
basit bir örnek te ben vereyim ilçemizde bulunan ram da görevli ismi lazım değil sözde bir öğretmen ,iöğrenme güçlüğü bulunan ve 1 sınıfa giden bir öğrencimize eğitim planında 2.3.4. sınıf konuları önermiştir. yıl sonunda incelemeye gittiğinde ise velisine bu çocuk hiç bir şey öğrenmemiş diyerek isterseniz başka kurumlara gidin diyerek yönlendirmiştir. ilçemizde bizden başka sadece bir tane kurum (down sendromlu ismail'in kurum sahibi tarafından dövüldüğü) olduğu düşünülürse hocamızın iyi niyetinden kimsenin şüphe duyacağını sanmam. böyle bir öneri sunabilmek için Avrupa'da yaşamak lazım. insanların kanunlara uyduğu namusuyla çalıştığı ülkelerden birinde.
Son Düzenleme: 10 Haz 2014 10:14 yazan cemkilinc.

Aylin Hnm'ın önerisini ... 10 Haz 2014 10:42 #7

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
sizin gittiğiniz ramlar 15 dk değerlendirmeye alıyorsa belki gelişme olup olmadığını anlarlar beterin beteri var bizim ram 5 dk bile değerlendirmede tutmuyor 30 yaş üstündekilere rapor vermiyor dil konuşma toplumsal yaşam vermesine rağmen grup verme alışkanlığı yok hala bağış alıyorlar okul aile birliği adı altında bu kadar sorun varken üstüne damar tanımada geldiğini düşünürsek vay halimize :)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.457 saniye
Sistem Kunena Forum