Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Damar Okutma Problemleri

Damar Okutma Problemleri 08 Tem 2014 13:05 #1

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Evet arkadaşlar uygulama nasıl gidiyor merak ediyor musunuz ? Şöyle biraz bahsedeyim

Daha sabah otizmli bir öğrencimizin damarını okutamadık çünkü çocuğumuz direndi, mümkün değil yaptıramadık. RAM'ı arayıp sorduğumuzda ise kendilerinin de çok uğraştıklarını zor da olsa okuttuklarını bizim de öyle yapacağımızı akıl verdi. Kendileri bir defaya mahsus yaptığı için sıkıntı yok biz bu öğrenciyi hem seans girişinde hem de seans çıkışında okutacağımız üstelik bunu ayda 8 kere tekrarlayacağımızı bilmiyor herhalde

Başka bir örnek, damarını okutmak üzere cihaza elini uzatan öğrencimizin damar tanıtma işleminin RAM da yapılmadığı uyarısını aldık. Biz de sanıyoruz raporu yeni çıkan, yenilenen tüm öğrencilerimizin tanılama işlemleri yapılmış halbuki kazın ayağı öyle değilmiş. Meğer RAM'daki cihaz bir süre bozukmuş o süre zarfında hiçbir tanılama işlemi yapılamamış.

Siz siz olun öğrencilerinizin RAM'daki tanılama işlemlerinin eksiksiz yapılıp yapılmadığını öğrenin bizim gibi bir duruma düşmeyin.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman, afrin, MZFZ ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Damar Okutma Problemleri 08 Tem 2014 14:06 #2

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
5 temmuzda çıkan yönetmelik dikkatleri dağıttı sanki, damar tanıma uygulamaları ve yaşanan sıkıntılar gündemden düştü gibime geliyordu bu da beni çok rahatsız ediyordu,bu yüzden size teşekkür diyorum sayın pilot_il,daha önce de birkaç kez sordum yine soruyorum,çocuğun elini okutamama vb sebeplerle oluşan hak kayıplarınızın telafisi ile ilgili bakanlık bir kolaylık sağlayacakmıymış yoksa hani deniyor ya damar tanımadan önceki ödenek miktarı ile damar tanımadan sonraki ödenek miktarı arasında fark olanlara soruşturma açılabilirmiş diye,bu saçma sistemden kaynaklanan hak kayıplarının faturasını dönüp tekrar mı kurumlara keseceklermiş

Damar Okutma Problemleri 08 Tem 2014 14:21 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bir işe yarar mı bilmiyorum ama el okutmada veya diğer türlü yaşadığınız her sıkıntıda veli ile birlikte en az 3 imzalı bir tutanak hazırlayıp bir dosyaya koymanızda fayda var.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cihansahin, duruden

Damar Okutma Problemleri 08 Tem 2014 14:27 #4

• cihansahin
  • cihansahin Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
Burokratlar bunları okuyunca gülüyorlar sanırım...Bizim ram yanlışlıkla 0-6 yaş cocugun kendi avuç izini almış.. Bakanlıktan iptal ettirip arayacaklarmış. Bide kaç cocukta böyle yaptıklarını bilmedikleri için bakanlığa tüm 0-6 yaş bireylerin isimlerini gönderiyorlar iptal edilsin diye.. :D :D

Damar Okutma Problemleri 08 Tem 2014 15:27 #5

• pilot_il
  • Tecrubeli Uye
mutluluk yazan:
5 temmuzda çıkan yönetmelik dikkatleri dağıttı sanki, damar tanıma uygulamaları ve yaşanan sıkıntılar gündemden düştü gibime geliyordu bu da beni çok rahatsız ediyordu,bu yüzden size teşekkür diyorum sayın pilot_il,daha önce de birkaç kez sordum yine soruyorum,çocuğun elini okutamama vb sebeplerle oluşan hak kayıplarınızın telafisi ile ilgili bakanlık bir kolaylık sağlayacakmıymış yoksa hani deniyor ya damar tanımadan önceki ödenek miktarı ile damar tanımadan sonraki ödenek miktarı arasında fark olanlara soruşturma açılabilirmiş diye,bu saçma sistemden kaynaklanan hak kayıplarının faturasını dönüp tekrar mı kurumlara keseceklermiş

muhatap olabileceğimiz birisini bulsak sorup öğreneceğiz lakin kimse hiçbir şey bilmiyor ve herhangi bir açıklama yok.

diyelim ki öğrencinin mebbisden ders kaydını yapacağız. Sistem hata veriyor niye sizce ? hata mesajı olarak da öğrencinin dersin başındaki damar okuma kaydının olmadığını söylüyor ama çıkıştaki var. Yahu biri de demiyor ki bu öğrenci girmediği seanstan nasıl çıksın :DD

Aynı şekilde öğretmen bir seansa giriyor ve çıkıyor sonra diğer seansa girecek. ilk seansın giriş kaydı ve ikinci seansın giriş kaydı gözüküyor ama ilk seansın çıkış kaydı yok. Yahu bu adam girdiği seanstan akşama kadar çıkmıyor mu yani ?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MZFZ, duruden, mutluluk

Damar Okutma Problemleri 09 Tem 2014 01:33 #6

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Gittikçe eğitimden uzaklaşıyoruz.Böyle devam ederse öğretmenler eğitime mi odaklasın yoksa çocuğun damarınamı.biz bu forum da ancak tartışırız ordan bir yönetmenlik çıkar kafamızı karıştırır tekrar tartışırız tekrar bir yönetmenlik çıkar bu böyle devam eder gider.

Damar Okutma Problemleri 09 Tem 2014 12:57 #7

• pilot_il
  • Tecrubeli Uye
Çocuğun damarını okutmak için verdiğimiz mücadeleyi birisi kameraya çekse "özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuğa dayak, işkence vs vs." konseptli haber olur yemin ediyorum.

Mutlu musunuz abiler ?

Damar Okutma Problemleri 09 Tem 2014 14:03 #8

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
  • Başarı: 0
Otistik çocuklara dayak konulu başlık asıl sorunumuz olan damar tanımayı unutturmaya çalışıyorlar (yeni yönetmeliği de yabana atmamak gerekiyor)

Bu sorun nasıl çözülecek kimse bişey bilmiyor;mahkeme durdurursa durdurur,durdurmassa tüm kurumların sonu olur.Ben zerre kadar inanmıyorum mahkemenin lehimize karar vereceğine,inşallah yanılırım.

Bunlardan ziyade iki derneğin de maalesef hiç bir sosyal ve toplumsal baskı oluşturacak çabası yok.

Dernek sayfasında yayınlananlar sanki bir devlet kurumun sayfasında yayınlanıyor gibi.Şu yayınlandı,Bu yayınlandı diye.Başkada bir şey yok.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.195 saniye
Sistem Kunena Forum