Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: SGK kimlik doğrulama düzenleme

SGK kimlik doğrulama düzenleme 15 Ağu 2014 00:26 #1

• asylmn
  • asylmn Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
www.saglik...-41111.htm

SGK'da kimlik doğrulama isteminde ek olarak spastik ve otistik engelli olan kişilere de uygulanmayacağını belirtmiş.Darısı MEB'e!!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

SGK kimlik doğrulama düzenleme 15 Ağu 2014 05:14 #2

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Ya bu saatte uyku tutmadı yazayım dedim:))

Bazı akıllılar şunu diyor, özellikle de pilot uygulamalardan sonra; "meb harcama yapmış efendim, neden geri adım atsın yada bu saatten sonra dönüş yok artık yada, vb. vb. vb..."

İlk pilot uygulama sonrası, " pilot uygulamama yapan kurum sahipleri" bazı bilgiler verdiler ( verdikleri bilgiler için teşekkürler). Bakın altına teşşekkür butununa basanlara ( başıma ne geldiyse bu butondan geldi zaten:) ) ya eğitimcigsler yada "x" ler ( aman yanlış anlaşılmasın, cigsleri çıkarıp "x" leri ekleyip, kimse üzerine alınmasın) ....

Öncelikle meb bu işten vazgeçer, çünkü bunu uygulayan kurumlar "inadına" ayakta kalıyorlar...
Yani öne sürdükleri "kaçak" hikayesi boşa çıkacak, "para artık boşa gitmeyecek" ... Eee meb bahanesiz mi kalacak, onlar açısından maalesef "büyük bir evet"... O yüzden başka yollar lazım... Bakınız son haftalara... Bu konu hakkında şunu söyleyeyim kendi söylemlerinde "boğuluyorlar"... Çünkü sorun " kaçak avlamak" değildi, çünkü sorun "bina standartlarını yükseltmek" değildi, hatta daha ileri gidiyorum, sorun; bütçede oluşan "para" kaybıda değildi... Sorun MEB bu alan ile alakasızlığıydı, sorun MEB in beceriksizliğiydi, sorun MEb in "x" bürokratlarıydı, sorun engellileri anlamamaktı... Sorun "onların sorunuydu"...

Şimdi, bazı arkadaşların dediği gibi bir sürü kurum kapanacak söylemi boşa çıktı...

Birinci kısmı ben böyle algılıyorum, tabiki bu benim algıladığm birinci kısım...

Gelelim ikinci kısma, "bu sistem şu kadar maliyetle kuruldu, zaten yıla çıktık, artık dönülemez bakışı" teknik bir bakıştır...

Ya arkadaş hukuk diye birşey var, insan hakları diye birşey var, engelli hakları diye birşey var, evrensel değerler var; bir kaç üstün zekalı "x" in icatlarına; bunların heba edileceğini düşünmek, hiçbir şekilde anlaşılır değil...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan, cekirge, Ersoy ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

SGK kimlik doğrulama düzenleme 15 Ağu 2014 05:22 #3

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Son olarak; o çık bilindik söz " geç gelen adalet, adalet değildir"... Bence anayasa mahkemesi dışında iç hukuk yolları tükenmiştir. Bir an önce anayada mahkemesine başvurulmalı, onlarda " meb genel müdürleri" ile yemek yemiyorsa, "evrensel hukuk" çerçevesinde jarar vereceklerdir...

Yoksa yolumuz avrupa insan hakkarı mahkemesi:))
Sayfa oluşturma zamanı: 0.322 saniye
Sistem Kunena Forum