Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurs İptal....

Kurs İptal.... 28 Ağu 2014 16:12 #49

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
sayın tartanç; sistemin kirliliği, çarpıklığı, bozukluğu vb. ile ilgili eksik yazmışsınız, fazla yazmamışsınız... yazdıklarınıza tamamen katılıyorum... bunların tartışılmasınında sektöre zarar değil, fayda sağlayacağına inanıyorum...

benim dikkat çekmeye çalıştığım; evet bunlar oluyor, ama kimlik tanıma sistemini meşru kılmak için, tekrar olsun "şehir efsaneleri" ile algı operasyonu yapılmaktadır...

yapılan yanlışlıkların, ahlaksızların hangisini, kimlik tanıma sistemi ortadan kaldıracaktır...

açıkça yazayım "güncel durumla kastettiğim kimlik tanıma sisteminin" tek amacı vardır, gelmeyen öğrenciye fatura kesimidir!!!

alan temizliği olsun diye birkaç "şehir efsanesini" saf dışı bırakmak ve doğru yere odaklanmak gerektiğini düşünüyorum... bu başlık altında saf dışı bırakılması gereken bazı "şehir efsanelerini" yazdım...

1- diploma kiralayıp, usta öğretici çalıştırmanın; özellikle son 3-4 yılda ekonomik olarak anlamlı hiçbir karşılığı yoktur... ve bu sayınında ciddi bir büyüklüğe tekabül etmediğine inanıyorum. bu yapılıyorsa bile, çok basit önlemler ile çözülecek bir durum için "koca bir sistemi" kurmak bana mantıklı gelmiyor... "odaklanmak gereken tezi", güçlendirmek, algı operasyonu için bunu da ekleyeyim demekten başka bir şey ifade etmemektedir. "günümüz koşullarında" anlamlı bir büyüklüğü olmayan bu durum, ifade edildiğinde "dehşet" bir durum olarak görünmekte ve algı operasyonuna alıcı toplamaktadır...

2- servise bindirip tur attırmak; kurum kirası, maaşlar, sgk giderleri, stopajlar, yakıt, servis giderleri, vb. giderleri ödedikten sonra yapılmasını mantıklı bulmuyorum yada bu kadar büyük "ruh hastalığına" sahip kurumların iki elin parmaklarını geçeceğine inanamıyorum... "odaklanmak gereken tezi", güçlendirmek, algı operasyonu için bunu da ekleyeyim demekten başka bir şey ifade etmemektedir. "günümüz koşullarında" anlamlı bir büyüklüğü olmayan bu durum, ifade edildiğinde "dehşet" bir durum olarak görünmekte ve algı operasyonuna alıcı toplamaktadır...

3- tamamen herşeyin kağıt üzerinde halledildiği, 200-300 kişilik kurumların hiçbir eğitim verilmeden haksız ödeme aldığını söylemenin özellikle son 3-4 yılda hiçbir karşılığı yoktur... "odaklanmak gereken tezi", güçlendirmek, algı operasyonu için bunu da ekleyeyim demekten başka bir şey ifade etmemektedir. "günümüz koşullarında" anlamlı bir büyüklüğü olmayan yada hiç olmayan bu durum, ifade edildiğinde "dehşet" bir durum olarak görünmekte ve algı operasyonuna alıcı toplamaktadır...

özellikle bu başlıklarda yazmamın nedeni; kimlik tanıma sistemini çözebileceği şeylerin bunlar olmasının murad edilmesidir... tekrar ifade edeyim özellikle son 3-4 yılda bunlar "şehir efsaneleri" kategorisinde değerlendirilecek şeylerdir... ve bunun "haksız kazanç" başlığı altında tuttuğu yerin ancak yüzde 1-2 ile ifade edilebileceğini düşünüyorum... "odaklanmak gereken tezi" tartışmadan önce, algı operasyoncularının; ifade ettiğinde daha büyük değer atfettikleri bu başlıklarda alan temizliği yapılmasını doğru buluyorum...

"kronik gelmeyen engelli" ye fatura kesimini engellemek; sanıldığı kadar zor değildir. RAM, müffetişler, il-ilçe mem lerin basit bir çalışması sonucu bu durum pekala engellenebilir... kaldı ki "kronik gelmeyen engelliye" fatura kesimi sürdürülebilir bir şey değildir... buna rağmen alınacak her önleme saygı duyar ve desteklerim. bu sadace "haksız kazanç" değil, aynı zamanda "haksız rekabettir"... ve kendi kurumumun yıllardır bu durumdan mağdur olduğunu da belirteyim...

şimdi gerçekçi olalım; "anlamlı büyüklükteki haksız kazanç" gelmeyen engelliye kesilen faturalardan kaynaklanmaktadır...

tam da sorun burada ortaya çıkmaktadır; binlerce kez yazıldı bunun sorumluluğunun ne kadarı; varolan MEB anlayışı, RAM lar, dengeli dağılım, telafinin neredeyse mümkün olmadığı, modül sistemi, zorunlu personel ve/veya zorunlu ders seans uygulamaları, mevzuat yapısı gibi sistemin DEVLEt ayağıdır... bunun sorumluluğunun ne kadarı engelli velilerinin dir...bunun sorumluluğunun ne kadar kurum sahipleri, kurum personelleri, kurumların yapısı ve işleyişidir...

bu platformda bu güne kadar onlarca çözüm önerisi yapıldı; bu önerilerin yapılmaya davam edilmesi, tartışılması vb. bu alanın doğru bir zeminde yaşaması için çok önemlidir...

çok uzatmaya gerek yok; amaç üzüm yemekse (diğer her başlıkta yapılacak çalışmaların değerini kaybettirmeden), çok basit bir biri ile bağlantılı iki düzenleme büyük oranda kimlik tanıma sisteminin gelme nedenlerini yada geldikten sonra ortaya çıkacak sorunları çözer;

dengeli dağılım kalksın, yıla yayılan telafi sistemi kurulsun...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd

Kurs İptal.... 28 Ağu 2014 16:45 #50

• black25
  • black25 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 118
  • Teşekkür Sayısı: 68
  • Başarı: -1
01/08/2014 tarihinde engelli bireylerin ders devam takibinin sağlanması için uygulamaya geçen Damar izi doğrulama sistemi sırasında ortaya çıkan aksaklıklar:

Engelli bireyin elini sisteme uygun okutamaması(velisinin okutması),

Art arda yapılan derslerde ilk derse gelemeyen bireyin ikinci dersine onayın verilememesi veya ilk derse girip ikincisine girmeyen bireye onay vermemesi,

Personelin her ders başı ve bitiminde elini okutması zaman ve verimlilik açısından sorunlara yol açması,

Eğitim personeli dışındaki personelin sabah ve akşam elini okutması,

İş planına göre haftada 2 seanstan fazla verilmemesi, birey ayın ilk veya iki haftası devam etmeyip son iki haftada 8 seans talep ettiğinde bu mümkün olmamaktadır. Haftalık dağılım serbest bırakılmalıdır hali hazırda birçok birey aynı gün ve saatte eğitim almaktadır, bunun için bir sonraki ayın iş planını sisteme girip sonra eğitim vermek eğitim hakkından yoksun bırakmaktadır.

Damar izi okunmayan bireyler sistemden silinip tekrar kaydı için online imkanların Rehberli Araştırma merkezine verilmesi,

İş planına göre saat başında sisteme giriş yapılması yerine, birey geldiğinde elini sisteme kaydedip ders saatini beklemeli, bireyin eğitim süresinden kayıplar olmaktadır, o saatte derse girecek bireyler aynı anda sisteme giriş yapılırken engelli birey ve ailesi için eziyete dönüşmektedir. 15 dk geç kalan birey eğitime alınmamaktadır, bu noktada iş planı girişleri elini sisteme okuttuğu saat baz alınabilir.

Grup eğitimi olan bireylerden o saatte biri gelmediğinde diğer bireyin eğitim onayı verilmemektedir.

Merkezimizde 4 adet grup odası olmasına rağmen bu odalar bireysel odalarda kontenjan dolduğunda sınıf olarak kullanılamamaktadır, oda girişleri serbest bırakılmalı o saatte hangi oda bireysel veya grup olsun kullanılabilmelidir.

Zorunlu personelin alması gereken 2 seans sonrası diğer eğitim personeline verilecek 6 seans bu 2 seans birey veya öğretmen gelmezse diğer 6 seans sisteme girilemiyor birey eğitim alsa bile ücreti alınamıyor veya birey eğitime alınmıyor, zorunlu personelin 2 seans girişi kaldırılmalıdır.

Ek-4 eğitim planına imzaların atılması kaldırılmalıdır, sistem damar izi üzerinden doğrulayıp online mebbis alt yapısı ile sisteme aktarıyor.

Rehberlik araştırma merkezleri ile mebbis entegre edilmeli bireylerin gelişim durumları sistem üzerinden girilmeli, raporlar yenilenirken sistemden takibi yapılmalı, böylece zaman ve sarf malzeme israfı önlenmiş olacaktır.

İl dışından gelen okul eğitimi devam eden bireyler için okul saati dışında da eğitim bilgi girişlerine izin verilmelidir. Okul çıkışından sonra bireyin ilçeden transferi, eğitim alıp geri dönmesi akşam saatlerini bulabilir buda geri dönüşler için taşıt bulmayı güçleştirir,

GÖRDÜĞÜNÜZ EKSİKLİKLERİ EKLEYİNİZ, TEŞEKKÜRLER
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, egemenege

Kurs İptal.... 28 Ağu 2014 16:56 #51

• egemenege
  • Platin Uye
ayrıca bazı insanlara bir şey anlatmak, "deveye hendek atlatmaktan" daha zor olduğu için; sayın gülen100 size cevap yazmaya gerek duymuyorum.....

Kurs İptal.... 28 Ağu 2014 21:10 #52

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
ZOR TUTUYORUM KENDİMİ. Sakin olmalıyım diyorum çünkü hala bir eğitimciyim ama gel gör ki sistem uşaklarıyla, kahverengi burunlularla aynı ortamdayım. Yazık bana yazık...

Adamlar diyor arkadaş maliyet kurtarmıyor bu yüzden çocukları alamıyoruz o gelmiş diploma diyor, bilmem ne diyor. Androidmisin kardeşim ikide bir takılmış plak gibi aynı şeyleri söylüyorsun. Diplomamı kaldı, zaten sırf ayakta kalmak adına ucuzlata ucuzlata personel maaşları düşürülmek zorunda kalındı. Diplomaya gerek kalmadı diyor adam ne güzel. Yok saat başında başlatıyormuş seansı robot mu bunlar saatinde gelsin?
Askeri kışlamışın sen merideyenci.

GEVŞEK AĞIZLARLA KONUŞMANIN MANASI YOK. SIRF AYAKTA KALMAK ADINA SERVİS MAALİYETİ YÜZÜNDEN ÖĞRENCİLERİMİ ELEDİM DİYOR ADAM. BUNUN DA MI SEBEBİ BİZİZ? Biz mi yapıyoruz zırt pırt zammı?
AYIP KARDEŞİM AYIP AZICIK İNSAN OLUN...
SONRA BAŞARIRSANIZ EĞİTİMCİ OLUN...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ares94, obay35, egemenege

Kurs İptal.... 28 Ağu 2014 22:02 #53

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
sakin arkadaşlar

Kurs İptal.... 29 Ağu 2014 18:45 #54

• gulen100
  • gulen100 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 151
  • Teşekkür Sayısı: 82
  • Başarı: -8
Sayın egemenege kardeşim, deveye hendek falan atlatmana falan gerek yok. Yakında deve sizin gibi düşünenlere zaten hendeği mendeği gösterecek. Senin anlattıklarını biz zeten yaşıyoruz. Sen ve senin gibiler de yakında yaşayarak öğrenecekler. Yani tecrübe edeceksin, boşuna buraları da ağlama duvarına çevirmeyin. 2007 Ekim ayından beridir takip ediyorum bu forumu, burada ağlayanlar hep aynı kişiler. Konuştukları konuların hiç bir tanesi de çözüme ulaştırılamadı maalesef...
Gülen Yüz; Sevginin Anahtarıdır...! (Hz. Ali)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: esinti

Kurs İptal.... 29 Ağu 2014 19:00 #55

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bugün başka form konusunda yazmıştım.Konu kaldırılmış.

Bu işi doğru yapmaya çalışan kurumların hangi nedenle olursa olsun kapanmasına üzülürüm.Çalışanlarına ,çocuklara,velilere üzülürüm.haksızlığa karşı çıkarım.

Kendi çıkarları uğruna,meslektaşlarının batmasını isteyen veya kötü duruma düşmesini isteyenlere ne denir ?

Yazık. Nasıl bir psikolojiye sahipler ? Birilerini kötülemek,seni iyi yapmaz.Daha bunu anlayamıyorlar.Daha anlayamadıkları belli ki çok şey var.

Bu formda yazan trollara ve kim GÖREVLİLERE inanmayın.Onların görevleri belli.Görevlerini yapmaya çalışıyorlar.

Bizi öpecekse Zeki Müren öpsün. Coşkun ve N.Alço öpmesin. :) :lol:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, Ersoy, egemenege

Kurs İptal.... 30 Ağu 2014 06:30 #56

• egemenege
  • Platin Uye
daha önce yazdım, tekrar ediyorum. bu sistemden dolayı bir tane bile kurum kapanmayacak...

sanırım kimse bunu yazdığım için beni yanlış anlamaz... ne kadar zorluk çıkarırlarsa çıkarsınlar, kurum sahiplerinin "hırsız" olmadığına en iyi cevap verilecek...

"tamamen sistemin tüm saçmalıklarından kaynaklı" zorluk yaşayan , pilot illerde "batan" bir kurum yok, olmayacakta!!!

evet; bizden kaynaklı olmazsa bile, birtakım zorluklar olacak, birtakım haksızlıklar olacak, bu sektörden "yaşamını sürdüren" birçok kurum sahibi, birçok çalışan fedakarlık yapacak, ama bir kurum bile batmayacak!!!

algı operasyoncuları; bir tane bile soruya cevap veremediniz, hep "laf ebeliği" yapıyorsunuz...

algı operasyoncularına inat; her "tezinize" cevap ürettik, şahsen bundan sonrada, madem bu platformda "algı operasyonu" yapıyorsunuz, her "saldırınıza" cevap vereceğim...

algı operasyonu ile ilgili bazı şeyleri yazdım...

başka bir algı operasyonu var; "batacaksınız, biteceksiniz, bir yıl sonrayı göremeyeceksiniz, vb." ... akıllı her insan bu söylemin bile, sizin "tezlerinizi" meşru kılmak için yapıldığını anlar...

peki, diyelim ki; hiç bir kurum batmadı, hatta "bu sapık yapınıza" rağmen bir kaç yıl içerisinde "ödenekleriniz" artmak zorunda kaldı... siz ne yapacaksınız??? hangi "yeni yalanları" ortaya atacaksınız... ama sizde yalan çok, "element bulma" sizde bitmez...

bağımsız üç profesöre gidin; size "eğitimin ABC'sini" öğretsinler, dengeli dağılımın bir mevzuat işi olmadığını anlayacaksınız, sadece bizim alanımızda değil; tüm eğitim alanında "program yoğunluğu, kişilerin yaşları, algı düzeyleri, bulundukları coğrafyanın sosyo-kültürel, ekonomik yapıları vb." dikkate alınmak zorundadır... anaokulundan lisans eğitimine kadar "bu sapık dengeli dağılım sistemi" olsaydı, bu ülkeden bırakın "eğitimli insan" çıkarmayı, hayvan bile çıkaramazdınız...

neden sürekli saldırıyorsunuz...

insansanız cevap verin; "dengeli dağılım" bilimselmidir?

biliyorum cevap vermeyeceksiniz... ilk yazınızda; "kardeşim" ile başlayıp, öldünüz, bittiniz, battınız edebiyatı yapacaksınız...

tekrar soruyorum; "dengeli dağılım" ne kadar bilimseldir...

dernek yöneticileri kusura bakmasın; akşam yediğinizi, sabah tuvalet deliğinde gördüğünüzde bile korktuğunuz için kimse size üye olmaz... belkide bunun için varsınız... onunla uğraştık, bununla uğraştık demeyin... "dengeli dağılımı" mahkemeye taşıyın... size söz tüm mahkeme masraflarınızı karşılayacağım...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.405 saniye
Sistem Kunena Forum