Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurs İptal....

Kurs İptal.... 30 Ağu 2014 06:33 #57

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
ayrıca bende pilot ildeyim :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurs İptal.... 30 Ağu 2014 12:25 #58

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Enbaşta şu sacma sapan kursların iptal olması çok ıyı oldu herkes işini yapmalı turkçe ve matematik modüle sınıfcılar grebılmeli yoksa yakında turkce matematık modullerıne meb okullarında kurslar verilecek bunun çaşışmaları yapılıyor kurs kurs ucuz işgücü köle dıye tutuşan kurumlara duyrulur kapanması gereken kurumlarda kapatılmalı ıyıler durmalı

Kurs İptal.... 31 Ağu 2014 17:36 #59

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Bir iyi kurum şiyarı tutturmuşsunuz gidiyor.
İyi kurum kalsın, iyiler yükselsin vs..
İyi kim?
İyi Kurum Standardı ne?

Bakın arkadaşlar bir şeyi yok etmek için önce bölmek gerekir sonra parçalamak. İyi Kurum-Kötü kurum...
Yav hele bir deyin de biz de anlayalım biz İYİ mi oluyoruz kötü mü?
Standardı nedir kardeşim?

Eminim adım gibi eminim özel eğitim merkezi açan hiçbir arkadaşımın amacı açıp da vurgun vurayım olmamıştır. Sistem onu mecbur bırakmıştır. Bilimsel araştırmalar yapan çağdaş ve medeni ülkeler Hırsızlarla uğraşmazlar, Hırsızlığın asıl sebeplerini bulurlar. Zira yakalayıp hemencecik yargılayıp içeri tıkmakla hırsız bitmez. Siz yakalarsınız yenileri türer. Ancak neden hırsızlık yapıyorlar sorusunu sorduğunuzda çözüm önerilerini bulursanız cezaevlerine harcayacağınız paradan, yakalasın diye tutacağınız polis maaşından, yargılasın ve içeri tıksın diye atadığınız savcı ve hakim maaşından daha az ödersiniz hırsızlığı çözmek için.

Birileri açın açın çok para veriyoruz diye etrafı ayağa kaldırdı. Ne yönetmelik ne mevzuat engeli vardı. Herşey açmak isteyen için çok kolaydı. İşportacısı bile gidip açtı. Eğitimcisinde para olmadığı için. Halbuki devlet baba vakti zamanında gariban öğretmenine kredi verseydi destek olsaydı o işportacının yerine eğitimci açardı ve ne kadar çalarsa çalsın eğitimden çalamazdı.
Neyse sonra baktın herkes yüzlerce milyar harcadı ve açtı işte ozaman sıktın ve kıstın. Öyle bir sıktın ki kimse yerinden kıpırdayamaz oldu. Kapatamadılar da zira bir sürü para harcamışlardı geri dönemezlerdi. Oysa sen buna da çözüm bulabilirdin ey patron, bu işi yapamayanlar bana satsın masraflarını karşılarım diyebilirdin.
Senin yaptığın düpedüz kuşbazlıktır.
Neden mi?
ben açarken kuralların bunlar değildi, sen kalktın tek taraflı değiştirdin ve beni içinden çıkamayacağım bir yükün altına koydun. Ben bu gün vazgeçsem kurmak için harcadığım param gidecek. Senin paran milli servet de benim ki değil mi?
Alınterimi neden hiç yere sömüreceksin?

Şimdi açık açık diyorum, BAŞKA ŞANSI OLMADI MI İNSANLARIN ÇALACAKLAR, EĞİTİMDEN ÇALMASALAR BİLE ÇALACAKLAR...
VERGİDEN ÇALACAKALR, SAATTEN ÇALACAKLAR, GÜNDEN ÇALACAKLAR...
UYMAYACACAKLAR SEN İSTEDİĞİN KADAR KURAL KOY, EĞİTİMDEN ÇALMAYACAKLAR BELKİ AMA İLLA ÇALACAKALR...
BENİ HIRSIZ ETME...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 31 Ağu 2014 17:37 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege, mutluluk

Kurs İptal.... 31 Ağu 2014 21:52 #60

• esinti
  • Platin Uye
işleri böyle çıkmaza sokan gunu bırlık çözüm için sacma sapan kurs sertıfıka actıran kurumlardır bunlar tuccardır tuccar sertıfıka tuccarı veonlar hemen kapatılmalıdır

Kurs İptal.... 31 Ağu 2014 21:55 #61

• esinti
  • Platin Uye
B U SEKTÖRÜN EN BUYUK SORUNU niceliktir eğitim verilıyormu ee çocuğu kattık sınıfa 45 dk tut oyala tamam eğitim bıttı. zaten bu cocuklar muhendısmı olacak işte eğitim çoğu kurum için bu sonrada sertıfıkada sertıfıka tuccarlar işte sizi anlattım

Kurs İptal.... 31 Ağu 2014 22:18 #62

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Ne kadar güzel yazmışsınız sayın Sizgin,biz de kurum olarak böyle bir işe girdiğimizde 7 senedir yaşadıklarımızı,yaşayacağımızı bilseydik YEMİN EDERİM girmezdik bu işe,her gün başka bir sorun,her gün başka bir stres,boğazımızdan geçen bir lokma onu da ağzımızın tadıyla yiyemedik,vay personel sorunu,vay RAM sorunu,vay hastane sorunu,vay veli sorunu,vay MEB in dayattığı saçma sapan uygulamalar RAM ın keyfi uygulamaları yüzünden her ay kaç tane çocuğu ücretsiz alıyoruz ki zaten zorunlu olarak ücretsiz aldığımız öğrenciler mevcutken, RAM öğrencimizin %50 hastane raporuna rağmen bu çocuğun eğitime ihtiyacı yok diye rapor vermiyor,başka bir öğrenci adayımızın da hastane raporundaki zihinsel kısmını dikkate almayıp sadece dil konuşma kısmına istinaden rapor veriyor ki biz de Dil Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı yok ve RAM bunu biliyor ama alay eder gibi bu programı veriyor,Hastane dersen tek bir doktorun imzası eksik diye haftalarca raporu çıkarmıyor,heyette olması gereken doktorlardan birinin tayini çıkıyor yeni doktor gelene kadar aylarca sefil oluyoruz,öğrencilerimizi ya civar illere götürüyoruz ya da bekliyoruz,daha o kadar çok şey var ki yazacak,sabaha kadar yazsam bitmez,ve biz bütün bunlara rağmen vergimizi verirken,personel istihdam ederken,engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırırken bir de hırsız damgası yiyoruz yazıklar olsun
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, obay35

Kurs İptal.... 01 Eyl 2014 11:54 #63

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
mutluluk yazan:
Ne kadar güzel yazmışsınız sayın Sizgin,biz de kurum olarak böyle bir işe girdiğimizde 7 senedir yaşadıklarımızı,yaşayacağımızı bilseydik YEMİN EDERİM girmezdik bu işe,her gün başka bir sorun,her gün başka bir stres,boğazımızdan geçen bir lokma onu da ağzımızın tadıyla yiyemedik,vay personel sorunu,vay RAM sorunu,vay hastane sorunu,vay veli sorunu,vay MEB in dayattığı saçma sapan uygulamalar RAM ın keyfi uygulamaları yüzünden her ay kaç tane çocuğu ücretsiz alıyoruz ki zaten zorunlu olarak ücretsiz aldığımız öğrenciler mevcutken, RAM öğrencimizin %50 hastane raporuna rağmen bu çocuğun eğitime ihtiyacı yok diye rapor vermiyor,başka bir öğrenci adayımızın da hastane raporundaki zihinsel kısmını dikkate almayıp sadece dil konuşma kısmına istinaden rapor veriyor ki biz de Dil Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı yok ve RAM bunu biliyor ama alay eder gibi bu programı veriyor,Hastane dersen tek bir doktorun imzası eksik diye haftalarca raporu çıkarmıyor,heyette olması gereken doktorlardan birinin tayini çıkıyor yeni doktor gelene kadar aylarca sefil oluyoruz,öğrencilerimizi ya civar illere götürüyoruz ya da bekliyoruz,daha o kadar çok şey var ki yazacak,sabaha kadar yazsam bitmez,ve biz bütün bunlara rağmen vergimizi verirken,personel istihdam ederken,engelli vatandaşlarımızı topluma kazandırırken bir de hırsız damgası yiyoruz yazıklar olsun

İronidir:

İşte bu saydığınız sorunların hepsi kurs açılması yüzündendir. Bütün öğretmenlerimiz Özel Eğitimci olsaydı Hastaneydi RAM dı bu sorunların hiç birisini yaşamayacaktık. Sizi gidi tüccarlar siziii.

Allah' ım aklıma mukayyet ol. Amin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege, mutluluk

Kurs İptal.... 01 Eyl 2014 12:10 #64

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın tercih; (devam edelim)

Siz batacanız.Biz göbek atacağız.serfikalı öğretmen çalıştırmayanlar ayakta kalacak.sende var mı ? var.kesin battın sen.bittin sen.ama daha haberin yok.

Sistemin kendisinin rezalet olması,RAM sorunları,ders planı,zorunlu eleman saçmalığı,SKR sorunları.....

hep bu yüzden işte....Çalıştırmayanlar için herşey günlük gülistanlık...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege, mutluluk
Sayfa oluşturma zamanı: 0.207 saniye
Sistem Kunena Forum