Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar

MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar 03 Eyl 2014 01:56 #1

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Hep aynı şeyleri tartışıyoruz... biraz konuyu değiştirelim. :)

Bildiğiniz üzere dersaneler kapatılıp zoraki okula dönüştürüldü... Buna da devlet teşviki getirildi. Ben şöyle bir baktım... akla gelen ne kadar anaokulu, ilkokul, dersane falan filan varsa bu teşvikten yararlanmak için başvurmuş...

Açıkcası içimden acı acı gülümsedim... "Daha size neyin çarpacağının farkında değilsiniz" düşüncesi geçti aklımdan.

Bu okullar için toplamda 250.000 civarında "destek verilen öğrenci" kontenjanı tasarlanmış. Bunun da büyük kısmı şu anda dolmuş gözüküyor. Devlet bunlar için 1500 ile 3500TL arasında değişen ücretler ödeyecekmiş. Tabi bunun için getirilen çeşitli kısıtlamalar da var.

Şimdi ben merak ediyorum... yarın öbür gün kimisi anlı şanlı bu okullarımızın da sahtekarlıklarını, dolandırıcılıklarını falan gazetelerde okumaya başlar mıyız? Onlara da damar tanıma getirirler mi? Onları da ücret artışlarında inletirler mi? Galiba artışı yıllık en fazla %5 ile sınırlamışlar. :)

Bir umut diyorum ki; MEB'dekiler bu yeni ödeme sisteminin açıklarını bulup kapatmakla bir süre oldukça meşgul olacakları için belki bizimle fazla uğraşmaz, kendi halimize bırakırlar. :) Olmaz ama hani ya olursa diyorum. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, gulumse, tartanc ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar 03 Eyl 2014 09:46 #2

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
SAYIN BARIŞLTD;

SİSTEM ŞÖYLE İŞLER: Ana patron (devlet) önce bir işi teşvik eder ve herkesin bu işe girmesi için tüm desteklerini verir. şartları yumuşatır hadi koşş koşşş kapan alıyor kalmasın kalmasın diye pazarcı edasıyla bağırır. İstenilen sayıya geldikten ve girişimciler tarafından dünya kadar para harcanıldıktan sonra artık bu işin intihardan başka geri dönüşünün olmadığını farkeden ana patron kısmaya başlar. Önce hakkında karalama kampanyası ile kamuoyunda kirletir sektörü. Sonra bir kaç düzenbazın ağzını sulandıracak yolsuzluklar yapmasına imkan verir ve onu medyatik yaparak tüm işletmeleri aynı günahı işliyormuş gibi gösterir. daha sonra en zevkli kısma gelir: Vay efendim şu tarihli yönetmelikle sorun etmediğimiz şey şimdi sorun oldu demeye. Vay efendim şu genelgeyle bu işi bundan sonra böyle yaptın demeye...
Gariban işverenim sırtını devlete dayadığını sanan vatandaşım debelenmeye başlar. Oyana kıvranır bu yana kıvranır olmaz.
AH AH EŞŞEK KAFAM DEMEYE BAŞLAR:)
Nerden mi biliyorum: '' BAŞIMA GELDİ DE ONDAN'' :)
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ahmetali, tartanc, 4558 ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar 03 Eyl 2014 21:43 #3

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
:) Evet sizgin bende katılıyorum size.Bende aynı konuma geldim.bir yerde kurum açtım 1 temmuz itibarıyla sanki yaşamımda stres azmış gibi bu işe bulaştık.Daha Bismillah işe başladık diğer kurum kendi bindiği dalı kesermişcesine hakkımızda üç kağıtcı ağırcezada yargılanıyo,kurumu kapatcakmış dedikoduları yaymış :)veliler geldi söyledi bi tuhaf oldum anlatamam.dedim gerçekten ben böyle birisimiyim hala gülüyorum çok değişik bir sektöre girmişiz de haberimiz yokmuş:) zaten toplumda adımız çıkmış 9 a inmez 8 e naapcaz bilmiyorum bu diğeriyle :D
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KOSOVALI

MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar 04 Eyl 2014 00:18 #4

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
SAYIN EGELİM;
bu diğeri diye geçen kurum sizin kuyunuzu kazmak isterken farkında olmadan kendi kuyusunu da kazıyor. Ne tuhaftır ki kendi sektörüne balta vururken bu işten en az sizin kadar zarar göreceğinin farkında bile değil.
YAZIK ÇOK YAZIK...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

MEB'in Yeni Oyuncağı: Okullar 04 Eyl 2014 12:43 #5

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Sizgin çok haklısınız akın akın veliler kendileri geliyor :) acaba kurtlar vadisi bu mafya kişilerde sempati mi yaptı diye düşünüyorum öğrenciyi geçin sadece kim bu namlı adam diye tanışmaya gelenler bile oldu..hala ve hala gülüyorum. kendi kendini imha edicek yaw :D
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: KOSOVALI
Sayfa oluşturma zamanı: 0.379 saniye
Sistem Kunena Forum