Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Psikolog

Psikolog 10 Kas 2014 12:02 #1

• rehabilitasyon08
  • rehabilitasyon08 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: -2
Milli eğitimden yazı geldi terdüte düşen hususlar die birbirnden bağımsız oldular psikolg ve rehber öğretmen yazılabilcek ikisinede
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Psikolog 12 Kas 2014 13:25 #2

• hbetli
  • hbetli Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 52
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Bizim ikinci psikolog eğitim verecek personel listesinde görünmüyor. Ne yapmalıyız. Bir psikologumuz part time digeri fıll time. Part time olana ders yazabiliyoruz sadece. Bunu değiştirmek istiyoruz.

Psikolog 14 Kas 2014 17:59 #3

• kemalhoca
  • kemalhoca Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
kurumundaki müdürü psikolog olan ve onun dışında da bir psikoloğu bulunmayan var mı? kimilerinin başka psikologu yokmuş kimileri müdür psikologken başka psikolog şart diyor.durum nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Psikolog 21 Kas 2014 10:18 #4

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
İNTERNETTE TESADÜFEN GÖRDÜĞÜM, ÖZEL EĞİTİM ZORUNLU MESLEK ELEMANLARINDAN PSİKOLOGLARIN SİSTEME BAKIŞ AÇILARINI EN KİBAR DİLLE ÖZETLEDİKLERİ TOPLANTI ÇAĞRISI:

Özel Eğitim Merkezleri Dayanışma Ağı Önerisini Konuşmak için Toplantı Çağrısı

Psikologlar olarak bağımsız çalışabilme, bağımlı çalıştığımız alanlarda da güvenceli çalışma ve nitelikli bir iş yapabilme olanaklarımız günden güne azalıyor. Alanımızda bu durumun etkilerinin en belirgin ve yakıcı şekilde yaşandığı yerlerden biri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri.

[b]Bazılarımız, bu alana ilgi duyduğumuz için, bazılarımız ise -özellikle lisans eğitimini yeni tamamladığımızda- daha kolay iş bulabilmek için bu alana yöneliyor olabiliriz. Bununla birlikte bu alanda çalışanların büyük çoğunluğunun ortak olarak yaşadığı temel sorunlar var. Bunlardan bazıları, psikoloji alanıyla bağlantısız işler yapma, yapılan işlerin ücretlendirilmemesi, fikir sorulmadan çıkarılan bağlayıcı yönetmelikler, sigortanın gerçek maaş üzerinden yatırılmaması, tazminatsız işten çıkarılma, nitelikli bir yaşam için yetersiz bir ücrete çalışmadır.
[/b]
Bu ortak sorunlara rağmen özel eğitim alanında çalışan binlercemiz birbirimizin yaşadığı güncel sorunlardan kolay bir şekilde haberdar olamıyor. Alanın genel koşulları, özel olarak sömürünün nerelerde yoğunlaştığı ve sorunlara karşı ne yapılabileceğinin bilgi ve deneyimi yeterince paylaşılamıyor. Dolayısıyla -bu yönde değerli girişimler olsa da- hem bireysel hem de birlikte verilen mücadeleler yoluyla bu koşulları görünür hale getirmek ve değiştirmek henüz büyük ölçüde mümkün olmadı.

Bu sebeplerle TODAP olarak, bilgi ve deneyim paylaşmanın ve dayanışma, mücadele ve somut kazanımların önünü açabilmek için bir dayanışma ağı oluşturmanın anlamlı olacağını düşünüyoruz. Bu ağa, psikologlara ek olarak, benzer süreçlerden geçmiş, benzer deneyimler yaşayan ve oldukça yakın çalışma alanlarına sahip olduğumuz psikolojik danışmanların da dâhil olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bu fikirleri, bir açık toplantı aracılığıyla tartışmaya açmayı hedefliyoruz. Özel eğitim alanında bir dayanışma ağı oluşturma fikrini ve biçim önerilerini birlikte konuşabilmek için özel eğitim alanında çalışan, çalışmış ve çalışması muhtemel psikolog ve psikolojik danışmanları aşağıda zamanı ve yeri belirtilen toplantıya davet ediyoruz.

Zaman: 16 Kasım 2014, Pazar, 16.00-18.00 (Toplantı zamanında başlayacaktır.)

Yer: Makine Mühendisleri Odası (MMO) İstanbul Şube, Büyük Toplantı Salonu
Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. İpek Sk. No:9 34433 BEYOĞLU - İSTANBUL
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.323 saniye
Sistem Kunena Forum