Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: arşiv

arşiv 04 Ara 2014 09:14 #1

  • Aysel83
  • Aysel83 Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 20
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Herkese iyi çalışmalar kurumlarda evrak saklama süresi ne kadar bu konuda bilgi verebilir misiniz??
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

arşiv 04 Ara 2014 09:25 #2

  • kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
16/5/1988 tarihli ve 19816 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik uygulanır.

Madde 5- Mükellefler, belirli bir süre saklayacakları arşivlik malzeme için “Birim Arşivleri”, daha uzun bir süre saklayacakları arşiv malzemesi veya arşivlik malzeme için “Kurum Arşivleri”ni kurarlar.
Mükellefler elinde bulunan arşivlik malzeme birim arşivlerinde 1-5 yıl süre ile; arşiv malzemesi ise, kurum arşivlerinde 10-14 yıl süre ile saklanır.

Kolaylıklar..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

arşiv 04 Ara 2014 09:25 #3

  • saraylar
  • saraylar Kullanıcısının Avatarı
  • Offline
  • Junior Uye
  • sırrını,AĞAÇLARA söyledi diye;rüzgarı suçlama.
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
günaydın arkadaşım.arşivde evrakları saklama süresi beş yıl olarak biliyorum.iyi çalışmalar.
sycl.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.265 saniye
Sistem Kunena Forum