Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 17 İLDEN İSTİRHAM

17 İLDEN İSTİRHAM 22 Ara 2014 10:18 #1

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Damar tanıma sistemi mağduru olan arkadaşlarımızdan çok işe yarayacağını düşündüğüm bir istirhamım olacak.

Bu forumlarda epeyce "sistem sorunlarından kaynaklı" (ama cihazın okumamasından kaynaklı, ama MEBBİS erişiminin kısa veya uzun süreli kesintileri v.s.) maddi zararların yaşandığı paylaşıldı. Ama bu zararların telafisi, hatta tazmini için yapılmış bir başvuruya rastlamadım. Bir kaç arkadaşın "-Yazıyla bildirdik ama bi şey çıkmadı" minvalinden bazı paylaşımları hariç. Ben eminim ki bu zararların sadece küçük bir kısmı buralardan paylaşıldı insanlarla.. Çünkü sıkıntılarımızı anlatmaktan (sorunlarımızla başedemedimizde psikoloğa gitmekten ar ettiğimiz gibi..) ar eden bir toplumuz maalesef. "- Bi işi beceremedin!" diyebilecek eş-dost akrabadan mı çekindiğimizden, yoksa "Erkekler ağlamaz!" modunda yetiştiğimizden mi o ayrı bir araştırma konusu tabi.. Yazımın gidişatının "-Kardeşlerim! Buradan bize her şeyi anlatmaktan çekinmeyin" e doğru gittiğini fark ettim ama ricam o değil :cheer:

Ricam şudur ki;

Şu ana kadar tuttuklarınız da dahil her zarar için kuralına uygun tutanaklar tutup, hatta bu durumu kamera kayıtlarıyla (ki bir çok kurumun kaydeden güvenlik kameraları vardır, olmayanlarda edinebilir rahatça..) desteklemek suretiyle her ay bağlı bulunduğunuz Milli Eğitim Müdürlüğü'nden (ödeneğin ileriki aylarda ödeneceği varsayımıyla "yasal faiziyle" ibaresini eklemeyi unutmadan) eksik alınan seans ücretlerini talep ederek, adeta bir ek ödenek talebi bombardımanına tutmalıyız.

Bu bataklıkta kendi başımıza çırpınmaya kalkarsak batacağımız kesin. Bataklığın suni oluşturulduğunu bildiğimize göre bu keşmekeşin içerisine Bakanlığı kesinlikle çekmeliyiz diye düşünüyorum. Bu sayede, şimdilik yüzlerce, belki ileride binlerce ödenek talebi, dava v.s. ile karşı karşıya kalacağını gören Bakanlığımızı bu sistemden vazgeçmeye, en azından yıllık 96 seansın serbest planlanmasına müsaade etmek suretiyle nispeten uygulanabilir bir hale getirmeye zorlayabiliriz. Bu açıdan sizlere TARİHİ BİR MİSYON düşmekte.

Arz ederim. :)

Allah kolaylık versin.
Son Düzenleme: 22 Ara 2014 11:16 yazan ozeltercih.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cihansahin, mne

17 İLDEN İSTİRHAM 22 Ara 2014 12:53 #2

• karinca
  • karinca Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 30
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
farklı bir yaklaşım.
meb'ın öğrencilere devamsızlık hakkının verilmesi yönünde

17 İLDEN İSTİRHAM 22 Ara 2014 15:31 #3

• serhatkul
  • serhatkul Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 183
  • Teşekkür Sayısı: 41
  • Başarı: 2
sn karınca aslında olması gereken
öğretmen hazır servis hazır ama öğrenci gelmiyor veya gelemiyor.
telafide kısıtlı ise yıl içinde vermek şartı ile :)

17 İLDEN İSTİRHAM 22 Ara 2014 17:30 #4

• spirit_em
  • spirit_em Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 101
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: 0
Sayın ozeltercih; Bahsettiğiniz uygulama zaten yapılmakta. Hatta ek olarak Fujitsu servisince tutulmuş arıza tutanakları da eklenerek MEM'e teslim edildi zaten.
Özel Özay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

17 İLDEN İSTİRHAM 22 Ara 2014 18:08 #5

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
spirit_em yazan:
Sayın ozeltercih; Bahsettiğiniz uygulama zaten yapılmakta. Hatta ek olarak Fujitsu servisince tutulmuş arıza tutanakları da eklenerek MEM'e teslim edildi zaten.

Sineye çekip bunları yapmayanların sayısının hiç az olmadığı konusunda ciddi oranda duyumum üzerine yazdım bu yazıyı. Yapmayanlar için yani..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.297 saniye
Sistem Kunena Forum