Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Hayırlı olsun!!!!!

Hayırlı olsun!!!!! 29 Ara 2014 15:33 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
ANAYASA Mahkemesi (AYM), Danıştay 15’inci Dairesi’nin başvurusu üzerine geçen perşembe günü, “Sağlık bilgilerinin ne şekilde korunacağı, ulusal güvenlik nedeniyle sağlık bilgisi paylaşıma açılmayacak kişilerin tespiti, ilgili bakanlıkların önerisi üzerine Bakanlıkça tespit edilir” düzenlemesini Anayasa’ya aykırı görerek iptal etti.

AYM aynı başvuru üzerine “Bu kişi ve grupların sağlık bilgilerinin nasıl tutulacağı ilgili kuruluşların görüşleri alınarak hazırlanacak yönetmelik ile düzenlenir” ibaresini de iptal etti. Hükümet, AYM’nin bu iptal kararından bir gün sonra yıllardır tartışılan Kişisel Verilerin Korunması Tasarısı’nı TBMM’ye sundu. Kişisel verilerin işlenmesi, depolanması ve paylaşılmasıyla ilgili düzenlemelerin yer aldığı tasarının, Danıştay’ın durdurduğu avuç içi taramaya da yasal dayanak sağladığı öne sürülüyor. Tasarının, MİT, Jandarma ve Emniyet için istisna getirmesi ve sağlık verilerinin depolanıp üçüncü ülkelere paylaşma yolu açması da soru işaretlerini gündeme getirdi.

Hürriyet Gazetesinden alıntıdır.

Ben okumadım, sayın Faruk Sevindi mail olarak atmış. Bende paylaştım.

Sektör nasılsınız?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Hayırlı olsun!!!!! 29 Ara 2014 17:20 #2

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Şuanda damar tanıma 17 ilde uygulanıyor diyerleride sırada bakalım ne olucak dernek bizle ilgili ne yapıyor haberimizde yok. Kısacası sahipsiz bir sektörüz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Hayırlı olsun!!!!! 29 Ara 2014 22:57 #3

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
ben burda bağıra bağıra bu hükümet ile kimse başa çıkamaz dikta yönetimi kimseyi takmaz dinlemez dedim bazı arkadaşlar beni siyaset yapmakla suçladı.
şimdi ne diyecekler bakalım bu arkadaşlar

kendilerini korumak için kafalarına göre kanun yazıyorlar halk umurlarında değil

Hayırlı olsun!!!!! 30 Ara 2014 09:53 #4

• tartanc
  • Platin Uye
Hepimiz hazırlığımızı yapalım.

Anlaşılan o ki sistem kesin gelecek.

dediğim gibi hayırlı olsun...

Hala bu sistemin gelmeyeceğine aramızda inanan olabilir. Öyle bir şey yok. Bir kez daha yazayım.
Son Düzenleme: 30 Ara 2014 11:53 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

Hayırlı olsun!!!!! 30 Ara 2014 10:00 #5

• DUM
  • DUM Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 57
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Damar okuma artık kulaklarını tıkamayan, duymamazlıktan gelmeyen, 'inanmıyorum' demeyen herkesin bildiği gibi kesin olarak Nisan - Mayıs gibi uygulamaya koyulacak. (Lütfen bilgi kaynağı hakkında polemik yaratmayın, bu bilgi daha önce de buradan açıklandı, şu an önemli olan son şey bilgi kaynağı çünkü zaten normal şartlarda sistem getiriliyor, ekstrem bir şey söylemiyoruz)
Burada bunca tartışmadan, kurumların ortaya koyduğu onca haklı konudan ve bu sistemin kurumları çalışamaz hale getirecek olmasının belirtilmesine rağmen, sistem hala dayatma yoluyla getirilmeye çalışılıyor. Bu durum karşısında kurumların geldiği nokta ise ne yazık ki şu son zamanlarda bile belirsiz.
Oysa kamuoyuna ve gerekli üst mercilere ulaşılabilseydi farklı sonuçlar elde edilebilirdi, ama kurumlar hala gelmeyecek diyerek vakitlerini boşa harcıyorlar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

Hayırlı olsun!!!!! 30 Ara 2014 11:57 #6

• tartanc
  • Platin Uye
Onlarca kez yazdım. Kitabı baskıya verdiler diye....Ve kitap mutlu sonla bitmiyor.

Kimileri hesap kitap içindedir. O, bu kapansın da........

Diğer büyük kısmı hiç anlayamadım.

Olay bitti. Hazırlık yapalım. Bazı organizasyon yapıları çok iyi analiz edilmeli.

Bugüne kadarki faydaları-zararları tahlil edilmeli....

Sonuçta damar tanıma sistemi hayırlı olsun...

Hayırlı olsun!!!!! 30 Ara 2014 12:16 #7

• tartanc
  • Platin Uye
Arkadaşlar şimdi bir arkadaştan aldığım bir bilgiyi paylaşayım sizlerle.

Şubat ayında büyük bir ihtimalle en az 25 il daha damar tanıma sistemine geçiyormuş.

1-2 büyük ilde bu 25 sayısının içindeymiş....

Hayırlı olsun!!!!! 30 Ara 2014 12:21 #8

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Damar Okumada sona yaklaşıldı ciddi bir maliyet bizi bekliyor , artık kar etme niyeti bitti ayakta kalma ve sadece kurumu ayakta tutma düşüncesi kalacak elimizde .. Kurumların eğitim bile umurlarında olmayacak , o durumu getirdiler .. Üstüne de yüzde 7 civarı komik olan bir zam getirirler bu sene sonra ayıkla pirincin Taşı'nı :!!! Iyice çıkardılar bizi çileden , gelin Ankaraya anahtarları atalım derken kimseden ses çıkmadı , dernekler ise çok rahat davranıyor üyeleri bitince bakslım ne olacak :!!!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, cheff
Sayfa oluşturma zamanı: 0.221 saniye
Sistem Kunena Forum