Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM ORANLARI

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 12:36 #25

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Loto başladı.

%3 veya %4
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 12:55 #26

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
%4.2

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 13:24 #27

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
7 artı kdv :))))

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 13:30 #28

• umudum ol
  • umudum ol Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: -1
Adana da öyle kurumlar var ki, 160 - 170 fatura kesiyorlar ama merkezlerinde öğrenci göremezsiniz. Velileri aylığa bağlamışlar,ne kazanıyorlar da ne veriyorlar çokta anlamış değilim.Servis aracı ,mazot giderleri olmayınca herhalde bunların parasını ailelere dağıtıyorlar.Damar tanıma sisteminden sonra ilk işleri ya kurumu devredecekler,ya da kurumu kapatacaklar.Hep ahlaksızların yaptığı yanlışlar,bu işi meslek edinmiş,geçimi için rehabilitasyon işleten işin emekçisi olan insanları sıkıntıya sokacak.
DAMAR TANIMADAN SONRA:İlk başta küçük kurumlar birleşip giderlerini asgari seviyeye çekmeliler(kira-servis-ısınma).Kurumlar dal merkezleri gibi çalışmalı,öğretmenlere asgari bir aylık verilip prim sistemine geçilmeli.öğrenci rehabilitasyona gelmediği zaman öğretmenide maddi anlamda etkilenmeliki,öğrencisini ve ailesini derslerin aksamaması için motive etsin,gelmeye öğrencisini arasın sorsun.okul tarzında verdiğimiz grup eğitimleri öğrencilerin bireysellerine denk düştüğü günler olmalı,ben dahil bazı kurumlar bir çok çocuğunu okul gibi her gün alıyorlar,grup eğitimi düşürülünce personelden tasarruf yapılmalı.Rehabilitasyon merkezine gelirken devamlı olarak uzun süreli devamsızlık yapan öğrencilerin kayıtları silinmeli.var olan öğrenciye göre öğretmen bulunduruyoruz , gelmiyen ve parasını alamıyacağımız öğrenci için neden personel bulunduralım.ilk başta akla gelen tedbiler bunlar ama paylaşır ve tartışırsak bunlar çoğalacaktır.Kimsenin kurumunu kapatmasından medet umacak halimiz yok ,KOYUN CAN DERDİNDE!

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 14:11 #29

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
Sn umudum ol en nefret ettiğim yorum şu sizinki gibi öyle kurumlar var ki ile başlayıp yok veli satın almalar yok hiç öğrenci getirmemeler,yok merdiven altları, neredeyse insan pazarları!Varsa bir bildiğiniz ya kurumun adını da verin yada susun.Kurumlarımız zaten zan altında. Birde böyle platformlarda yaptığınız yorumlar hiç bilmeyen insanların akıllarına bizim hakkımızda ne kadar olumsuzluk varsa getiriyor.
Biriside desin ki öyle kurumlar var ki ücretsiz servis yapıyor Ramların keyfi rapor çıkarmamasından mağdur olacak olan bireyi ÜCRETSİZ derse almaya devam ediyor.Personelinin maaşını ödeyebilmek için tefeciden dahi para alıyor gibi yüzlerce ücretini almadığımız halde yaptığımız şey sayabilirim Bizi tüccar olarak görenlere de selam ederim.
Son Düzenleme: 08 Oca 2015 14:12 yazan SerdarEGER. Sebep: yazım hatası
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Amir, fahrettin75

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 14:31 #30

• q_inn
  • q_inn Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: -2
umudum ol yazan:
Adana da öyle kurumlar var ki, 160 - 170 fatura kesiyorlar ama merkezlerinde öğrenci göremezsiniz. Velileri aylığa bağlamışlar,ne kazanıyorlar da ne veriyorlar çokta anlamış değilim.Servis aracı ,mazot giderleri olmayınca herhalde bunların parasını ailelere dağıtıyorlar.Damar tanıma sisteminden sonra ilk işleri ya kurumu devredecekler,ya da kurumu kapatacaklar.Hep ahlaksızların yaptığı yanlışlar,bu işi meslek edinmiş,geçimi için rehabilitasyon işleten işin emekçisi olan insanları sıkıntıya sokacak.
DAMAR TANIMADAN SONRA:İlk başta küçük kurumlar birleşip giderlerini asgari seviyeye çekmeliler(kira-servis-ısınma).Kurumlar dal merkezleri gibi çalışmalı,öğretmenlere asgari bir aylık verilip prim sistemine geçilmeli.öğrenci rehabilitasyona gelmediği zaman öğretmenide maddi anlamda etkilenmeliki,öğrencisini ve ailesini derslerin aksamaması için motive etsin,gelmeye öğrencisini arasın sorsun.okul tarzında verdiğimiz grup eğitimleri öğrencilerin bireysellerine denk düştüğü günler olmalı,ben dahil bazı kurumlar bir çok çocuğunu okul gibi her gün alıyorlar,grup eğitimi düşürülünce personelden tasarruf yapılmalı.Rehabilitasyon merkezine gelirken devamlı olarak uzun süreli devamsızlık yapan öğrencilerin kayıtları silinmeli.var olan öğrenciye göre öğretmen bulunduruyoruz , gelmiyen ve parasını alamıyacağımız öğrenci için neden personel bulunduralım.ilk başta akla gelen tedbiler bunlar ama paylaşır ve tartışırsak bunlar çoğalacaktır.Kimsenin kurumunu kapatmasından medet umacak halimiz yok ,KOYUN CAN DERDİNDE!

MAntığa yoruma bakar mısın? Öğretmene asgari bir ücret verip gelmeyen öğrencinin parasını öğretmenden kesecekmiş.. Şimdiye kadar hocam senin öğrenciler hep geldi al şu bu aylık ekstra para dedin mi? Öğreetmenle konuşup ortak bi yolmaya çalışacagıma kendi zararını öğretmenin sırtına yüklemeye çalışıyorsun Allah büyük..

Ha zaten şuan bile öğretmenin öğrenciyi ve veliyi okula gelmesi için teşvik etmiyorsa bence hiç ücret ödeme şimdiden ver çıkışını.. Saygılar

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 18:18 #31

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
  • Başarı: 1
zam la ilgili başlığın altına yine gereksizce yeni üye birisi ekmek yediği tasa pisliyerek yazı yazmış kişinin yazdıkları kedini bağlar eminim kendisinden başka bunu yapan yoktur ayıp yahu kurumlarımız büyük maduriyetler yaşarken gereksizliğin anlamı yoktur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, songulmavi

ZAM ORANLARI 08 Oca 2015 18:35 #32

• umudum ol
  • umudum ol Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 3
sayın g-inn;Dışarıyı görebilmek için pencereye yaklaşırsanız göreceğiniz dünya daha da büyüyecek ve resmi daha iyi okuyacak duruma gelirsiniz.Ben öğretmenlere argari ücret verelim demiyorum ,örnek vermek gerekirse: Öğretmeninize 2000 lira aylık mı veriyorsunuz,bunun 1000 liralık yada asgari tutarını aylık olarak vereceksiniz,1500 lirada 160 saate denk gelecek şekilde seanslara bölerek vereceksiniz.tüm öğrenciler geldiği taktirde öğretmen 2000 lira yerine 2500 lira aylık alacak ,gelmiyen öğrencininde seansını öğretmenden keseceksiniz.Ben bunun en adil bir tutum olduğunu savunmuyorum ,sadece yeni sisteme geçtiğimizde kurumlarımızı ayakta nasıl tutarız onun yollarını bulmaya çalışıyorum.Doğacak sıkıntıları sadece kuruma yüklemekte gemiyi batırmak anlamına gelir.Gemi battımı ortalıkta kimse kalmaz.selam ve saygılar.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.280 saniye
Sistem Kunena Forum