Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM ORANLARI

ZAM ORANLARI 14 Oca 2015 18:41 #57

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
O vakit ben almiim hocam:)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 15:54 #58

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Arkadaşlar,

Geçen senelerde bu zamanlarda ortalık zam konularından yıkılırdı. Ne oldu bize ? Unuttuk mu?

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 16:05 #59

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Arkadaşlar,

Geçen senelerde bu zamanlarda ortalık zam konularından yıkılırdı. Ne oldu bize ? Unuttuk mu?

Suda boğulmamak için çırpınan adam akşam ne yiyeceğini düşünür mü? :)

Maliye Bakanlığında bu konuda yetkili olan kişilere sıkıntılar çok kısa bir süre önce tekrar iletildi. Ama sonuç ne olur tabi ki bilinmez.

Ben %6,5 +-1 (5,5-7,5) civarında bir artış tahmin ediyorum. Üstü sürpriz olur, altı sürpriz olmaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 16:08 #60

• tartanc
  • Platin Uye
%7 diye dedikodusu yapılıyor ...:) :) :)

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 16:16 #61

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Dedikodulara gerek yok ki... Son 8-9 yıldır yapılan artışlara bakmak yeterli. Sadece 1 kez farklı artış yapıldı. O da bizzat Başbakan olduğunda Erdoğan'a iletilen talepler nedeniyle... O yıl Maliye artışı %6-7 seviyesinden %10'a çekmişti hatırlarsan.

Genel olarak enflasyon ve yeniden değerlendirme oranlarının bir kaç puan altında artış yapılıyor. Bunun üstüne çıkması için mutlaka siyasi bir iradenin devreye girmesi gerekiyor.

Tabi sürekli enflasyonun altında kaldığımız için son 10 yılda rakamlar %50'e yakın erimiş durumda...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 22 Oca 2015 16:22 yazan barisltd.

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 16:40 #62

• tartanc
  • Platin Uye
%10 olduğu sene genel seçim vardı.

Hani bu yılda var. :) Umut fakirin ekmeğidir.

Yemeğe devam edelim :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: SerdarEGER

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 17:00 #63

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Değerli dostum. %10'un nedeni seçim değildi. O yıl belki anımsarsın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Başbakan Erdoğan bir toplantı yaptı. Bu toplantıya dernek temsilcilerimiz de katıldı. Yapılan toplantıda pek çok kişi seansların 6'dan 8'e çıkartılması, daha önce %0 zam yapılması vs. gibi sorunları dile getirdiğinde Başbakan yanında bulunan Maliye Bakanına "ben şimdi gerekenin yapılması talimatını burada bakanıma veriyorum." şeklinde bir ifade kullandı.

Bunun gerekçesi seçim olabilir elbette. Ama talimat doğrudan başbakan tarafından verildi. Maliyenin kendiliğinden aldığı bir inisiyatif değil.

Hatta bu yıl maliye biraz kemer sıkma eğilimi içinde. Asgari ücrete yapılan zam kimseyi yanıltmasın. Bu zam seçim zammıdır ve devletin kesesinden çıkmıyor. Sonuçta özel sektörü etkileyen bir kalem.

Bizim sektörümüzün pek haberdar olmadığı ama engellileri ilgilendiren sosyal yardımlar, bakım ücreti vs. gibi kalemler bu yıl ciddi kısıtlamalar gündeme getirildi. Biz de umduğumuzu değil, bulduğumuzu yemek durumunda kalabiliriz.

ZAM ORANLARI 22 Oca 2015 17:57 #64

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Arkadaşa Katılıyorum damar okumadan sonra bir gol daha gelir komik bir zamla ama hak olan yüzde 10--15 arası bir zam oranıdır çünkü damAr Okumanın sadece maliyeti bile bize büyük bir Yük taşınamaz bir Yük... Samimiyet olsa Bakanlık'ta bu sene en azından zam ORANI ve personel sorunu çözülür .. 3 büyük sorunumuz var maliyetlerin altından çıkılamamAsı , personel sorunu ve damAr okumada esneklik getirilmemesi , yine damar Okumanın getirdiği ağır maliyetler ... Kurumlar dayanamaz hale geldi seçimden önce bu tür işkenceler haksızlıklar ise aslında iyi oldu .. Ve bizlere herşey müstehaktır , çünkü birlik bile olamıyoruz !!!!
Son Düzenleme: 22 Oca 2015 17:57 yazan türkiyem. Sebep: Hatalı Yazım
Sayfa oluşturma zamanı: 0.254 saniye
Sistem Kunena Forum