Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM ORANLARI

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 09:26 #65

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Yine fark faturasımı keseceğiz acaba...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 10:55 #66

• derman
  • derman Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Başarı: 0
Hükümet in ne yapmak istediği ortada her yıl maliyetin altında ücret artışı ile kurumları kapatın diyor sanki. Yazıktır bu kurumlara da onlarca kişi evine ekmek götürüyor. Kurum sahipleri ve çalışanlar belirsizlik yüzünden diken üstündeler. Millet vekillerine artış yapılırken çok kısa sürede olduğu halde bizlere geldi mi? Mübarek yılan hikayesine dönüyor. Tabi ki suçun büyüğü bizde...

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 12:36 #67

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
sevgili arkadaşlar ben 15 yıldan beri rehabilitasyon merkezi işletiyorum,son 3 yıldan bu yana da özel bir okul işletiyorum.yani aynı an da hem rehabilitasyon hem de bir okul sahibiyim.3 yıldan bu yana yaptığım gözlemlerim gerçekten rehabilitasyonlar açısından içler acısı bir durum.
bu yıldan itibaren devlet okula da ödeme yapıyor.lakin bakıyorsunuz rehabilitasyon da olduğu gibi sürekli çocuk geldi mi gelmedi mi? çocuk gelmeden fatura kesemezsin gibi saçmalıklarla karşılaşmıyorsunuz.iş yüküne bakıyorsunuz hangisi daha yoğun diye okuldaki iş yükünün en az on katı bir yoğunluk rehabilitasyonda,her an her saat takip etme zorunluluğu,her gelen serviste o çocuk,bu çocuk geldi mi gelmedi mi telaşı.çalışma takvimde aksaklık var mı yok mu telaşı.vay hastaneden ve RAM dan raporlar zamanında alındı mı alınamadı mı telaşı.veli adına her şeye koşturan bir kurum.bir tarafta servis ücretini karşılayan bir veli,diğer tarafta devlet ödeme yapıyor ya her şeyi senden bekleyen bir veli.üstüne üstlük senden özel istekte de bulunabilen bir veli kitlesi.
diğer taraftan sürdürülebilirliği engellemeye çalışan bir bürokratik yapı.10 yıldan beri piyasalarda hırsızlar var çığırtkanlığı ile "ölümü gösterip,sıtmaya razı eden" bürokratlar.bu adamlar nasıl bir düşünceye sahipler,bu adamlar her yıl asgari ücretin altında bir artış veriyorlar kurumlara.bunlar hiç düşünmezler mi kurumun gelir gider dengesini sürekli bozulacağını ve bir devam edemeyeceğini.siz sigorta pirimlerinizi ve maaşlarınızı böyle ödeyeceksiniz,ama ben size bunun altında bir artış vereceğim.bu akıllara durgunluk verir.buradaki amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir.
yaptığımız iş gerçekten çok zor bir iş anlayana.okula bakıyorum bu ara yarıyıl tatili var,öğretmenler 17 gün dinlenmede,rehabilitasyona bakıyorum devam ara yok.okula bakıyorum yazın 3 aya yakın tatil,rehabilitasyona bakıyorum 15-20 gün izin sonra devam.peki okul tatil olduğunda ödeme yapılmıyor mu?tabi ki yapılıyor.öğretmenleri bu şartlar altında sektörde tutmakta çok zorlanıyoruz.onlar diğerleri gibi daha iyi şartlarda çalışmak istiyorlar,en doğal hakları da.eskiden öğretmenlerin rehabilitasyonlardaki şartlarda çalışmaya devam etmeleri için devletteki bir öğretmenin aldığından fazlasını verirdik ki;öğretmen de desin ki,bu şekilde çalıştığıma değiyor.lakin son 10 yılda rehabilitasyona hak gördükleri artışlar bu durumları yok etti. aynı durumdaki devletteki bir öğretmenin neredeyse yarısına düştü aldıkları.neden mi?"almadan vermek Allah a mahsustur" da ondan.
yazıklar olsun bu adamlara sektörü ne hallere getirdiler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, salih, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 5 teşekkürü var

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 14:48 #68

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
ÇOK AÇIK VE NET '' EĞİTİM BAKANLIĞI ŞARTLARI ZORLAŞTIRARAK KURUMLARI SUÇA TEŞVİK EDİYOR''

Asıl olan şudur ki; bütün açılmış kurumlar açıldığı yılın yönetmelik hükümlerine bağlı kalırlar. Burda yanlış olan şey '' Bürokrasinin tek taraflı olarak maddelerde ağırlaştırıcı şartlar getirmesidir.'' Oysa ki günümüz şartlarına göre kurum açılmasını isteseydi eminim ki kimse bu işe girmez bu yatırımı yapmazdı.

TEK SUÇUMUZ DEVLETİMİZE GÜVENMEK VE İSTEDİĞİ YATIRIMI YAPMAK...
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 15:38 #69

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Adam gibi çıkıp zam oranımızı açıklasınlar,mevcut sorunlarımızın en az yarısına çözüm bulsunlar bak o zaman hizmet nasıl yapılıyor göstereceğiz onlara.Devlet gün geçtikçe bizleri hırsızlığa yolsuzluğa itmekte.Çoğumuz iyi hatırlarız 6 seansta 8 seansa çıktığı zaman devlet o aradaki 2 seansın ücretini kurumlardan resman çaldı.Devlet bizlere buna yapıyorsa bizden ne bekliyor.Başta MEB ve onun göbekli bürokratları olmak üzere herkes bıyığın altındaki sakalına bir baksın bence.Bir baksınlar da bakalım bizim sakalımız mı temiz yoksa onların mı :evil: :evil: :evil:

ZAM ORANLARI 28 Oca 2015 15:43 #70

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Kurumlar iki gün sonra fatura kesecekler hala devlet bir zam açıklaması yapamıyor.Birde o kendine bilmezler çıkıpta rehabilitasyon merkezleri iyi çalışmıyorlar demezler mi? Biz onlar gibi sabah 09:00 da gelip koltuğumuza yayılmıyoruz,öğlen saat 11:30 da çıkmıyoruz.Öğlen kesinlikle 13:30/14:00 lere kalmıyoruz,akşamda saat 16:00 olmadan çıkmıyoruz.Umarım bu saatleri dikkate elırlar biraz o göbeklerini eritmek için çalışırlar. :evil: :evil: :evil:

ZAM ORANLARI 29 Oca 2015 00:12 #71

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Sonuç olarak bu da bir dedikodu, ama yazmadan edemedim. İnşallah doğru değildir, ancak bana gelen duyumlar zammın % 3'ü geçmeyeceği yönünde.

ZAM ORANLARI 29 Oca 2015 00:26 #72

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
yüzde 3 rakamının burada telafuz edilmesi bile çok yersiz öyle bir ihtimalde kesinlikle kurumlar kapatma eylemine gitmeli..... tüm kurumlar kapatma eylemi yapmalı türkiye geneli... damar okumanın esnetilip düzenlenmemesi halinde de yine tek çözüm kapatma eylemi yapmalıyız.... sesimizi ancak bu şekilde duyururuz....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.273 saniye
Sistem Kunena Forum