Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BUYURUN...42İL SIRADA

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 18:19 #105

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sevgili AliGalipDursen,

Söylediğin konunun 200-300 bin çocuk (ve velileri) için ciddi bir altyapı ve programcılık gerektirebileceğini ben de tahmin ediyorum. Ancak, söz konusu kontrolün ana sunucularda yapılması gerektiğini düşünmüyorum.

Eğer kullanılan cihazlar farklı değilse, neredeyse benzer tüm sistemlerin dahili bellekleri var ve çoğu en az 500-1000 adet veri paternini kendi belleğinden tarayıp kontrol edebiliyor. Bu cihazlara da sadece kendi kurumlarına devam eden bireylerin yüklemesi yapılabilir, ve örneğin günlük olarak bu veriler güncellenebilirdi.

Kaldı ki; cihaz-kurum-çocuk kümelenmesi ana sunucularda da tanımlanabilir ve el tarama verisi sadece bu küme içinde aranabilir. Bizim çocuklarımız bugün A kurumuna, ertesi gün B kurumuna gitmiyor ki... Gittikleri yer belli. Mebbiste zaten kaydı var.

Programlama teknikleri üzerine ukalalık yapmak istemem ama her halukarda bu işlerden anlayan kişilerin daha kolay çözümler üretebileceğine inanıyorum. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, AliGalipDursen

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 21:51 #106

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Dernek başkanları ve yöneticileri hangi uykuya yattılar acaba? Hiç bir düşünceleri veya söyleyecekleri hiç bir şey yok mu acaba??????

BUYURUN...42İL SIRADA 15 Oca 2015 12:52 #107

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
hancan yazan:
Dernek başkanları ve yöneticileri hangi uykuya yattılar acaba? Hiç bir düşünceleri veya söyleyecekleri hiç bir şey yok mu acaba??????
Düşüncelerini söyledikleri için bu haldeyiz..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mdalyan

BUYURUN...42İL SIRADA 15 Oca 2015 13:22 #108

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
barisltd yazan:
Sevgili AliGalipDursen,

Söylediğin konunun 200-300 bin çocuk (ve velileri) için ciddi bir altyapı ve programcılık gerektirebileceğini ben de tahmin ediyorum. Ancak, söz konusu kontrolün ana sunucularda yapılması gerektiğini düşünmüyorum.

Eğer kullanılan cihazlar farklı değilse, neredeyse benzer tüm sistemlerin dahili bellekleri var ve çoğu en az 500-1000 adet veri paternini kendi belleğinden tarayıp kontrol edebiliyor. Bu cihazlara da sadece kendi kurumlarına devam eden bireylerin yüklemesi yapılabilir, ve örneğin günlük olarak bu veriler güncellenebilirdi.

Kaldı ki; cihaz-kurum-çocuk kümelenmesi ana sunucularda da tanımlanabilir ve el tarama verisi sadece bu küme içinde aranabilir. Bizim çocuklarımız bugün A kurumuna, ertesi gün B kurumuna gitmiyor ki... Gittikleri yer belli. Mebbiste zaten kaydı var.

Programlama teknikleri üzerine ukalalık yapmak istemem ama her halukarda bu işlerden anlayan kişilerin daha kolay çözümler üretebileceğine inanıyorum. :)

Hatta RAM lara sistem ve vpn hatları kurulduğu için (RAM ların müdahale edemeyeceği şekilde) bilgiler bizden oraya, oralardan da merkeze aktarılabilirdi bilgiler sanki.

BUYURUN...42İL SIRADA 15 Oca 2015 22:53 #109

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
şu telkin denen eleman görevini başarıyla yaptı ve çekildi kenara :)

BAKIYORUM DA HERKESİ TELKİN ETMİŞ. ZİRA HEPİNİZ SİSTEMİ BIRAKIN KABUL ETMEYİ DAHA GELMDEN FİYAT ARAŞTIRMALARI YAPIP CİHAZ SİPARİŞLERİ BİLE VERMİŞSİNİZ...

TEBRİK EDERİM TELKİN.

OZAMAN YARIN TOPLU DİLEKÇELER HAZIRLAYIN BİZ 1 NİSAN DEĞİL 1 ŞUBATTA GEÇMEK İSTİYORUZ DİYE DİLEKÇELER FAKSLAYIN :)

HANİ O ZAMAN BELKİ O YILAN NASILSA BUNLAR CEPTE DİYE SİZE EN SON SOKAR :)

VALLAHİ MÜBAREK BİR SEKTÖRMÜŞÜZ.

BİR SALLANIN ARKADAŞLAR, SİRKELEYİN KENDİNİZİ YAHU. DAMARI MAMAR EĞİTİM ANLAYIŞIMIZA TERS, BUNUN YERİNE BAKANLIK PERSONEL GÖNDERSİN KURUMLARIMIZIN BAŞINA MAAŞLARINI DA BİZ VERELİM. MÜDÜRLERİMİZ ONLAR OLSUN İŞLETMECİLERİ BİZ OLALIM. AYNI ZAMANDA DEVLETİMİZ BİZİ GÜVENCE ALTINA ALSIN SİGORTALASIN. MAĞDUR OLDUĞUMUZDA DESTEK VERSİN YETER.
BUNA HİÇBİRİMİZİN ZERRE KADAR İTİRAZI OLMAZ. EĞER GERÇEKTEN HAKSIZ KAZANÇLARI ÖNLEMEK ADI ALTINDA BU SİSTEMİ GETİRİYORSA BAKANLIĞA DAHA SAĞLIKLI ÖNERİLERİMİZ VAR.

YA DA ALSIN KURUMLARIMIZI VALLAHİ TAKSİTLE ÖDESİN MASRAFIMIZI AMA KİMSEYİ MAĞDUR ETMESİN ONCA ÇALIŞANI ONCA ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR ETMEDEN YAPSIN. BİZ YİNE İSTERSE PERSONEL OLARAK ÇALIŞALIM VERSİN MAAŞLARIMIZI.
AMA BÖYLE SAÇMA SAPAN BİR MANTIKLA EĞİTİM YAPIN DEMESİN. EĞİTİMİN İÇİNİ BOŞALTIP DAMAR OKUTMA PEŞİNE DÜŞECEK KURUMLAR YARATMASIN. İNANIN BU UYGULAMADAN SONRA KURUMLARIMIZ İNTERNET CAFELERE, OYUN SALONLARINA, KAHVALTI SALONLARIYLA AŞ EVLERİNE DÖNECEK.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye
Sistem Kunena Forum