Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BUYURUN...42İL SIRADA

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 16:21 #97

• songulmavi
  • songulmavi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 94
  • Teşekkür Sayısı: 29
  • Başarı: 0
bu güç kaynağını şu an kullanan kurum var 24 saat elektrik gelmediğinde bile cihazı çalıştırmış.Arkadaş bu güç kaynağından önce 2 tane almış şu an çöpteler.Ben sadece sizinle paylaştım ben de satıcı değil alıcıyım en uygun fiyata bulmak benim deişime gelir.Fiyat aldığınız yerler varsa paylaşın lütfen!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 16:25 #98

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
ilçelerde süreklı elektrık kesıntısı yasayan yerlerde kucuk bı guz kaynağı yeterlı olmayabılır kurumlar bulunduklerı yere görede dıkkatlı secım yaparlarsa daha ıyı olur

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 16:32 #99

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Değişik nedenlerden ötürü zamanında ilgi gösteremediğimiz pilot illerde ki arkadaşlar, şimdi bilgilerini ve tecrübelerini paylaşıyor.

teşekkür ederim hepsine.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 16:37 #100

• etikgrup
  • etikgrup Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 179
  • Teşekkür Sayısı: 124
cetın hocam telefonda konuştuğumuzda bır cumlenız vardı sorun hepımızın sorunu hepımız aynı gemının yolcularıyız dıye hocam ozaman da paylaştık yıne paylaşacağız ama zaman tartışma zamanı degıl forumdaki tum arkadaşlarım bu sıstem de ısımızden dolayı yeterı kadar sorunlar yasadık yasıyoruz ve daha da neler yaşanacak lütfen olayları kısısellestırmeden tartışalım fıkırlerımızı beyan edelım saygılar
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 16:42 #101

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
songulmavi yazan:
Arkadaş bu güç kaynağından önce 2 tane almış şu an çöpteler.Ben sadece sizinle paylaştım ben de satıcı değil alıcıyım

Yanlış anlamayın; Benim lafım size değildi zaten. :)

Bu vesileyle, eski UPS'lerinizi atmayın. Bunların içinde küçük aküler vardır ve ömrü bitince kolayca yenileriyle değiştirebilirsiniz.

Ben bilgisayarlarda genelde 500-600VA UPS'ler kullanıyorum. Neredeyse 20 dakika boyunca dayanıyor. Fiyatları da 60-150TL arasında değişiyor.

24 saat değil, 4 saat elektrik kesilse zaten iş yapamayız. Hele kış zamanı hem aydınlanma, hem ısınma sorunu olur.

Zaten şu VPN meselesini de hala anlayabilmiş değilim. Alınan gönderilen veri ne kadar ki normal ADSL ile bu iş görülemiyor. POS cihazları bile sıradan telefon hatlarıyla, hatta cep telefonu hattıyla bile iş görüyor. ADSL üstünden de VPN kurmak mümkün.

Bu işleri gerçekten bilen kişilerin yaptığından ciddi şüphelerim var.

Hele, normalde otomatik tanımlaması gereken el okuma için ayrıca TCkimlik numarasının her seferinde girilmesi tam bir programcılık beceriksizliği kanısındayım. Gerçi Ali Galip bey bu konuları daha iyi bilir ama en sıradan parmak izi okuma sistemleri bile binlerce parmak izi içinden ayrıca veriye gerek duymadan kişinin kimliğini tespit edebilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 18:08 #102

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Sayın barisltd,

Kontrol kümesinin daraltılması yakınsama işleminin süresini ve kullanacağı işlemci zamanını kısaltır. Dolayısıyla TC Kimlik No girişi sadece tek bir örneğe kontrol kümemizi kısıtladığı için zaman kaynağı itibariyle yararlıdır. Ancak kullanım beklentisi (ya da use-case) ile ortaya çıkan netice arasında ciddi bir açıklık olduğu da aşikar. Bu örnekte kontrol kümesinin veri girişi yoluyla değil okunan verinin taşıdığı pattern kategorilerine göre sınıflandırılması ve elde edilen pattern tag'lerine göre arama işleminin uygulanacağı kontrol kümesinin kısıtlanması yolu seçilmelidir. Ama bunu yapabilmek için verinin taşıdığı ortak pattern'lerin detaylı ve ciddi bir analizine yaslanmak gerekir. Sanırım böyle bir analiz için gerekli altyapı mevcut değil.

Dünyadaki örnekleri itibariyle böyle bir veri girişi use-case'i ben bilmiyorum. Bence esas olan verinin kategorik sınıflandırılması ve böylece kontrol kümesinin sınırlandırılması olmalıdır. Tabii bence :) Ama büyüklerimiz tabii ki bizden iyi bilirler!

Sabırlar dileğiyle,

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 18:09 #103

• mutluluk
  • mutluluk Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 1
Aynı soruyu daha önce de sormuştum ama lütfedip cevap veren olmamıştı şimdi tekrar soruyorum.Özellikle pilot illerdeki arkadaşlar siz aylardır damar okumayı uyguluyorsunuz ve sıkıntıları bire bir yaşıyorsunuz,içinizden hiç birinin velisi bu sistemin iptal edilmesi için dava açtı mı? malum hastanelerde iptal edildi ama hastanelerin açtığı dava ile değil mağdur olan bir vatandaşın açtığı dava ile,bu forumda yazdığımız her yorum "kurumlar yolsuzluk yaptığı için damar okumaya karşılar o yüzden ciyak ciyak bağırıyorlar" izlemi uyandırıyor ama velilerimiz mağduriyetlerinden ötürü dava açarlarsa hukukun verdiği karar hepimizin fikirlerinin,yorumlarının üstünde olur,bizler henüz damar tanımayla eğitime başlamadık o yüzden velilerimiz bu konuda henüz bir mağduriyet yaşamadı ama başladığımızda bizlerin velilerinden de dava açacak veliler olacaktır,özellikle de RAM da eli okutulan veli çocuğunun başında seansa gelmediği için bu velilerin çocukları eğitim dışında kalacak, bu şekide alamayacağımız bir sürü çocuğumuz var bizim damar okuma başladığı an otomatik olarak almayacağız bu çocukları çünkü anne evde kalan diğer çocukları bırakıp ta bizim öğrencimiz olan çocuğu için haftada iki gün el okutmaya mı gelecek,tabiki gelmeyecek biz de fatura edemeyeceğimiz çocuğu mecburen almaktan vazgeçeceğiz çünkü servisi geciktirdiğine deymeyecek
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozeltercih

BUYURUN...42İL SIRADA 14 Oca 2015 18:13 #104

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
AliGalipDursen yazan:
Sayın barisltd,

Kontrol kümesinin daraltılması yakınsama işleminin süresini ve kullanacağı işlemci zamanını kısaltır. Dolayısıyla TC Kimlik No girişi sadece tek bir örneğe kontrol kümemizi kısıtladığı için zaman kaynağı itibariyle yararlıdır. Ancak kullanım beklentisi (ya da use-case) ile ortaya çıkan netice arasında ciddi bir açıklık olduğu da aşikar. Bu örnekte kontrol kümesinin veri girişi yoluyla değil okunan verinin taşıdığı pattern kategorilerine göre sınıflandırılması ve elde edilen pattern tag'lerine göre arama işleminin uygulanacağı kontrol kümesinin kısıtlanması yolu seçilmelidir. Ama bunu yapabilmek için verinin taşıdığı ortak pattern'lerin detaylı ve ciddi bir analizine yaslanmak gerekir. Sanırım böyle bir analiz için gerekli altyapı mevcut değil.

Dünyadaki örnekleri itibariyle böyle bir veri girişi use-case'i ben bilmiyorum. Bence esas olan verinin kategorik sınıflandırılması ve böylece kontrol kümesinin sınırlandırılması olmalıdır. Tabii bence :) Ama büyüklerimiz tabii ki bizden iyi bilirler!

Sabırlar dileğiyle,

Sormaz olaydık :)
Son Düzenleme: 14 Oca 2015 18:13 yazan ozeltercih.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: umudum ol
Sayfa oluşturma zamanı: 0.320 saniye
Sistem Kunena Forum