Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: temiz bir sayfaya ne dersiniz?

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 15:53 #9

• Kalemdar
  • Kalemdar Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 231
  • Teşekkür Sayısı: 92
  • Başarı: -6
Ağzına sağlık selami hocam 240.000'e gerek yok 1000 engelli ailesi çocukları ile beraber gelsin rüzgar tamamen tersine döner...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 16:39 #10

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
Kalemdar yazan:
Ağzına sağlık selami hocam 240.000'e gerek yok 1000 engelli ailesi çocukları ile beraber gelsin rüzgar tamamen tersine döner...

her ne kadar bu birlik çağrısına gönülden destek versemde, rüzgarın tersine döneceğini sanmıyorum
diyelimki yürüdük ankarya, sesimizi birilerine duyurduk ne olacak

ben söyleyeyim ne olacak

diyecekler ki tamam haklısınız konuyla ilgileniyoruz düzenlemeler yapılacak mağduriyetler giderilecek
sonra aynı tas aynı hamam
ve hatta daha beterini yapacaklar.

kurumlar kapanacak, çocuklar eğitimden mahrum kalacak, veli mağdur olacak Hükümetin umurundaydı sankiiii

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 20:26 #11

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
  • Başarı: 1
başlamak bitirmenin yarısıdır arkadaşlar yine 2005 de genel müd yardımcısı olan sayın yüksel sezginin o toplantıdaki bir sözünü hatırlatmak istedim sizler cok güçlüsünüz ancak gücünüzün farkında değilsiniz demişti görüyorumki 10 yıl olmuş ama halen bişey değişmemiş halen gücümüzün farkında değiliz bu çocuklar bizim toplumun yumuşak karnı bizler engelilerin maduriyetini bile anlatmayı beceremiyorsak yuh bize ancak yöntem yanlış yandık bittik hepimiz kapanırız terminolojisi bizlerin tükaka olduğunu ğösteren bir terminoloji demek ki biz doğru yapıyoruz diyecekler bürokratlar sıtrateji değiştirmessek.

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 20:33 #12

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
  • Başarı: 1
başlamak bitirmenin yarısıdır arkadaşlar yine 2005 de genel müd yardımcısı olan sayın yüksel sezginin o toplantıdaki bir sözünü hatırlatmak istedim sizler cok güçlüsünüz ancak gücünüzün farkında değilsiniz demişti görüyorumki 10 yıl olmuş ama halen bişey değişmemiş halen gücümüzün farkında değiliz bu çocuklar bizim toplumun yumuşak karnı bizler engelilerin maduriyetini bile anlatmayı beceremiyorsak yuh bize ancak yöntem yanlış yandık bittik hepimiz kapanırız terminolojisi bizlerin tükaka olduğunu ğösteren bir terminoloji demek ki biz doğru yapıyoruz diyecekler bürokratlar sıtrateji değiştirmessek.

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 22:16 #13

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
MERHABA ARKADAŞLAR.
PSİKOLOJİK BİR TERİM YAZAYIM DİLERSENİZ.

KENDİNİ GERÇEKLEŞTİREN KEHANET.
Nedir bu kendindi gerçekleştiren kehanet?

Sekiz sahte hasta, yani normal kişi, akıl hastanesine sanki hastaymış gibi baş vuruyorlardı. Şikayet olarak; "bir ses duyduklarını" söylüyorlardı. Başka her şey "normaldi". Tamamı "şizofren" tanısıyla yatırıldı. İçerde kaldıkları süre içinde hiçbir "anormal" davranışta bulunmadılar. Klinikte gösterdikleri tüm normal davranışlar ve geçmişlerinde olan biten her şey "şizofreni" açısından yorumlandı. Ortalama 19 gün hastanede kaldılar. Biri çıkartılmak için 53 gün bekledi.

Çıkışlarında "hastalıklarında gerilemeler olduğu" rapor edildi, ama "şizofren" olarak kaldılar. Bu araştırma ve daha sonra tekrarlanan diğerleri, zaman içinde "normal-anormal", "deli-akıllı" kavramlarının ciddi biçimde sorgulanmasına yol açtı. Bu sorgulamanın dışında, bana göre daha da önemlisi, insan zihninin temel işleyişiyle ilgili bir özelliğinin ve daha da derinde felsefi bir pozisyonun altı çiziliyordu.

Teori ve gerçek

Tıp adamı teşhisini koyarken verilerden hareket eder. Yani hastasını muayene eder, tahlillere ve diğer bulgulara bakar ve teşhisini koyar. Dikkat edersek, uzmanlar "sahte hastaları" klinikte gözlerken yaptıkları yorumlarda bulgulardan hareket etmediler. Hastalar "normal" davranıyorlardı. Tersine, "şizofreni" teşhisinin kendisi hastaların davranışlarını "anormal" olarak yorumlamaya götürüyordu. Aslında zihnimiz bunu yalnızca hastalıklara teşhis koyarken değil, her türlü "teşhisi" koyarken de yapıyor. Doğru, yanlış, iyi, kötü, güzel, çirkin, var, yok derken de "gerçekliğe", dünyaya köklü bir biçimde filtrelenmiş bir dünya görüşü, teori, paradigma içinden bakıyorum. Ve hayat dayatmadıkça dünya görüşümü, teorimi değiştirmiyorum. Ancak hayat fena halde bastırdığında örneğin, "Özel eğitim merkezlerinin hırsızlar ordusu mu yoksa gönülden çabalayan yerler mi gerçekliklerine" farklı bir yorum getirmeye çalışıyorum. Yani paradigmalarımla oynamak zorunda kalıyorum.
Gerçekliklerimi şaşırıyorum ve dayattıkları sanal gerçekliğe inanmaya başlıyor buna göre şekil alıyorum. İşte tam bu noktada KENDİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ oluyor HIRSIZLAR VE VURGUNCULAR merkezleri...

Şu anda bütün sektör -ki buna çalışanından ailesine kadar herkes dahil- bu konuda yeni paradigmasını oluşturmaya çalışıyor.

Paradigmaların bir zaman sonra değişmek zorunda kalacağını görüp harekete geçen insanlara da "vizyoner" diyorlar. Yani ileriyi gören anlamında. "Gerçeği" hiçbir zaman "olduğu şekliyle" bilemeyeceğim. "Gerçek" hep benim yorumum olarak kalacak. Yorum gerçeğin aynısı olmayacak ama uyumlu olacak. Yani birlikte iyi oynayacaklar. Gerçeklikle ilgili yorumumda anlaştığım insanlar varsa ne ala. Yoksa ya "kötü" ya da "deli" olacağım. Einstein "Neyi gözlemleyebileceğimizi teorimiz belirler" derken aynı şeyi kast ediyordu.

ŞİMDİ HERKESİN KORKAKLIĞI VE ŞU YILAN GİBİ DAVARANARAK KENDİSİNE DOKUNULMAMASINI AÇIK AÇIK BIRAKARAK TÜM YÜREKLİLİĞİYLE NET CEVAPLAR VERMESİNİ İSTİYORUM. ÖNÜMÜZDE ARTIK BİR TAŞ DEĞİL KOCAMAN KAYA VAR.

YANİ ACİL EYLEM PLATFORMUNDAKİ GİRİŞİMİMİZLE MEVCUT TAŞLARI KALDIRMAK İÇİN ELLERİMİZİ ALTINA KOYDUK ANCAK ŞU ANDA ÖNÜMÜZDE TAŞTAN DAHA BÜYÜK BİR KÜTLE VAR. KOCA BİR KAYA. UZUN SESSİZLİĞİMDEN SONRA SON BİR KEZ SORUYORUM AÇIK VE NET BİR ŞEKİLDE YÜREKLİ CEVAPLAR İSTİYORUM.
BİR EYLEM HAZIRLIĞI İÇİN ANKARAYA TÜM TÜRKİYENİN HER İLİNDEN PERSONELLERİMİZLE VELİLERİMİZLE SEL GİBİ AKMAK İÇİN VAR MISINIZ?

HER İKİ DERNEK İÇİN DE GEÇERLİ SON ÇAĞRIYI YAPIYORUM: ÜYELERİNİZİ ÖRGÜTLEYİP CİDDİ BİR EYLEM HAZIRLIĞINA GİDİN. AKSİ HALDE İLK HEDEFİM HER İKİ DERNEK ÜYELERİNİN İSTİFA ETMESİ İÇİN ÇABALAMAK OLACAKTIR. BUNU İÇİNDE OLDUĞUM TÜM ACİL EYLEM PLATFORMU ÜYELERİ ADINA SAMİMİYETLE SAVUNUYORUM.

BİR MÜCADELEDE İLK KURAL ÖNDERLİĞİ BELİRLEMEKTİR. YANLIŞ ÖNDERLİKLER ORDUYU UÇURUMA GÖTÜRÜP ÖLDÜRMEYE YETERLİDİR. EĞER VAR OLACAKSA BİR ÖNDERLİK Kİ DERNEKLERİN BU AMAÇLA KURULDUĞUNA İNANIYORDUM O ZAMAN GEREKLERİNİ YAPSINLAR AKSİ HALDE EN KISA SÜREDE GÖREVLERİNİ BIRAKSINLAR. TÜM ACİL EYLEM PLATFORMU ÜYELERİ CESUR BİR ŞEKİLDE KORKMADAN ÇEKİNMEDEN EYLEM HAZIRLIĞINA GİRMEK İÇİN HER İKİ DERNEĞİNDE YÖNETİMİNE GEÇMEYE HAZIRLAR.

SAYGILARIMLA.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...
Son Düzenleme: 15 Oca 2015 22:31 yazan sizgin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, cheff

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 22:49 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Genel Kurul çağrısı yapılmakta.

Bazı şeylerin yolunda gitmediğini düşünenler var demek ki :)

Ne diyelim hayırlısı olsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru, sizgin

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 15 Oca 2015 23:31 #15

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
Sayin sizgin. Ben bu yurakliligi gosterecek arkadaslar olduguna inaniyorum zaten kimsenin baska sansi da kalmadi
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sizgin

temiz bir sayfaya ne dersiniz? 16 Oca 2015 00:09 #16

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
Bu saatten sonra uygun dil burokratik yollar randevu cok onemli kisilerle randevu gibi seyler BITMISTIR. Dusunulen son HAREKET vakti geldi. Eminim ki dusunulenler yapildiginda herkes sok olacaktir. OYUN BASLASIN
Sayfa oluşturma zamanı: 0.237 saniye
Sistem Kunena Forum