Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 09:43 #17

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
156 öğrenciye 28 personel ? hocam biraz fazla değilmi
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 10:14 #18

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
TARSUS TA TÜM KURUMLAR da TABLO AYNI

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 11:49 #19

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
2006 yılından buyana geçen süre 9 yıl olmuş. Bu sürede yerinde sayma bir yana aksine geriye gittik. Oysa geçen sürede özel eğitime muhtaç çocuklarımıza hem nitelik hemde nicelik anlamında daha kaliteli bir eğitim verebilirdik. Verilen aylık eğitim miktarında artıştan başlayarak yetişmiş insan gücünde istikrarlı gelişmeler sağlanarak son noktada özel eğitimin tamamen özel sektörde yürütülmesi sağlanabilirdi.

Oysa böyle olmadı. Ne oldu? Olan Koskoca bir VERİMSİZLİK oldu. Destek eğitim denildi, örgün eğitim denildi ve tüm bunları sanki ne kadar çok sayfadan oluşursa okadar iyi mantığından karmakarışık pratikte mümkün olmayan, bünyesinde hiç bir DEĞİŞİMİ ve GELİŞMEYİ barındırmayan ve bir çok kez değişen YÖNETMELİKLERLE sağlamaya çalıştı. Olmadı! Yönetmelikte ne kadar çok şey yazarsa okadar iyi diyen bir milletiz vesselam.

Diğer taraftan bizde kurumlar olarak sadece öğretmen sıkıntısı ve zam oranlarını düşündük. Sektörümüz ile ilgili bu iş daha iyi nasıl yapılar adına ortaya bir proje koyamadık. Birlik olamadık. Çünkü mevcut yapı o kadar kötü ki varlığını başkalarının yok olmasına bağlayan bir yapı. Buradan bir birlikte çıkmaz. Bizlerin bile bir araya gelmesine mani bir yapı ve SEKTÖR! Ne ACI!

Bakın size çok ilginç bir şey diyeyim. İşler o kadar çok çığrından çıkmış ki bugün biz kalkıp Sayın Bakanlığımız eğer bize bazı imkanları sağlarsanız biz bu çocuklara daha fazla eğitim bile verebiliriz hemde aşağı yukarı bu ücretlere bunu yapabiliriz desek inanın bu bile olmaz. Çünkü çocuklarımızın çoğu aynı zamanda devlet okullarına da devam ediyor. Yani ortada eğitim verebilecek ekstra bir zaman bile yok.

Özetle, bu sanıldığı üzere bir talan meselesi değildir. Bu bir VERİMSİZLİK sorunudur. Bakanlığımız mevcut hali ile bizatihi kendisinin hazırlamış olduğu plan ve yönetmeliklerle hem kendi kurumlarında hem de rehabilitasyon merkezlerinde attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmez kabilinden ödeme yapmaktadır.

Bu yapının devamı da mümkün değildir. Kağıt üzerinde yani yönetmeliklerde olup, ancak gerçekte ya da pratikte olmayan ya da çok az olan bir özel eğitimle daha çok ileriye gidilemez. Bugün bu durumu görmeyen Bakanlığımız bir gün çok daha acı ve mecbur bir şekilde bu sorunun çözümü için çalışmak zorunda kalacak. Bu da bence 2 nedenden olacak;

1- ya Maliyetler artık taşınamaz hale gelecek
2- ya da başka bir iktidar kendi plan ve projesini uygulamak suretiyle bu yapıya neşter vuracak!

Sonuç olarak, bu yapı ile devam etmek mümkün değildir. Mesele talan değil ki damar tanıma sistemi getirilsin. Mesele VERİMSİZLİKTİR vesselam

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 12:07 #20

• selamishu
  • Tecrubeli Uye
KURSU AÇIKLADIĞI GÜN 5 DAK SONRASI DAMAR OKUMAYI TÜM TÜRKİYENİN BAŞINA BELLA ETTİK DİYEREK SEVİNCİNİZİ KURSAĞIMIZDA BIRAKTILAR ÖZAL DÖNEMİNDE CİM BOM NOŞETELE 5 ÇEKERDİ TÜRK HALKI ZAFER SARHOŞU İKEN ZAMLARI GEÇİRİR Dİ ŞİDİ MEB KURSU AÇIKLADI MİLLET KURSUNAN UĞRAŞIRKEN DAMAR OKUMAYI GEÇİRDİLER GEÇMİŞ OLSUN AMA UNUTMASINLAR HAZİRANDA SEÇİM VAR.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 18:09 #21

• sevgiisigi
  • sevgiisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 139
  • Teşekkür Sayısı: 48
  • Başarı: -1
Konu sertifika heyecanı yüzünden sönük kaldı. Sıkıntı olduğu yerde tüm haşmeti ile durmaya devam ediyor. Daha çok konuşacağız...

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 13 Şub 2015 01:14 #22

• selamishu
  • Tecrubeli Uye
canım acıyor çünkü kimse kimseyi dinlemiyor sarı öküz hikayesini çok anlattım eskiler hatırlar halen işin ciddiyetini anlayan yok.halaentampon çözümle işi kurtarmaya çalışıyolar.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 13 Şub 2015 08:25 #23

• hayatakademi
  • hayatakademi Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 3
  • Başarı: 0
Kimseyi eleştirmek veya yermek için söylemiyorum. Ama söylemezsem de içimde dert olacak. Ya Müşteşarlardan kaçının özel eğitimle ilgisi varda böyle dayatmalar içine girer anlamış değilim. Bir de Getirilen sisteme ve yapılacak zam oranına bakılırsa, bizi defterden silmişler anladığım kadarıyla. Çünkü getirilen sistem devamı kontrol edeyim derken, eğitimi kullanılmaz hale, dersleri işlenmez hale getiren sistemdir.
Eğitim de Feda Edilecek Fert Yoktur. M Kemal Atatürk

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 13 Şub 2015 09:27 #24

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın Selami Hocam;

Ne desen boş. İnsanlar anlamamakta diretiyorsa , bir şey anlatamazsın.

Ben demiştimi sevmiyorum ama çok önceden dediklerimize gelenlere ben bir şey demiyorum.

Çok şey söyledik. Dinleyen olmadı.(Duyarlı arkadaşlarımız hariç)

Herkes kafasını duvara vurduktan sonra aaa burada duvar varmış diyecekler.

Neyse hocam. Bazı konulara girmiyorum yazılarımda artık.Çünkü ne desek,ne yapsak boş.
Sağlıklar dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: etikgrup
Sayfa oluşturma zamanı: 0.243 saniye
Sistem Kunena Forum