Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 11 Şub 2015 17:56 #9

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
yapmayın arkadaşlar sayın büyüklerim küçüklerim yaşıtlarım, bu açılan konu başlığı zaten tartışmaya açık konu idi biz bu şekilde yola çıkacak olursak emin olun ki olan yine sektöre olacak. Kimse bizi duymaz kimse elimizden tutmaz...o kadar çalıştalar düzenlendi eğitim uygulama adına veya destek hizmetleri adına zaten çözüm odaklı bir düzenleme olsaydı (maddi) Kimlik doğrulamanın ne kadar manidar sonuçlar doğuracağı hesaplanırdı. Sadece sizlerin yazmış olduğu rakamlardan şu çıkıyor ''birilerinden kesecekler ki bazı açıklar kapanabilsin'' yani o kadar yüksek yapılan ödenekler bizlerden kesilecek veya azaltılacak yöntemlerle başka yöne aktarılabilsin. bU NEDENLE NAÇİZANE DÜŞÜNCEM ÇÖZÜM BİRLİK BERABERLİK. Dernek yöneticileri inanın boş durmuyor çalışıyorlar lakin şuna dikkatinizi çekmenizi istirham edeceğim DERNEKLER AÇIKLAMA YAPMAKTA ÇOK GEÇ KALIYORLAR buda birlik be bütünlüğü bozuyor bence. Yapılan veya yapılacak olan her türlü adımda derneklerin öncü olması veya onların yönlendirmesi tarafındayım.saygılar
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 11 Şub 2015 21:35 #10

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
öğretmenliği yerin dibine soktular lafı bence çok da doğru değil... kutsal meslek adı altında ki bazı öğretmenler öyle fırsatçılık yapıyorlar ki elimizde öğretmen kalmayınca iki kat maaş isteyenler bile oluyor sayın hocam... bence yorumunuzu bir defa daha ölçün... hatta silin... kurum sahipleri bir öğretmen gibi dersini verip maaş hesabı yapmıyor kurum sahipleri öğretmenlerden emin olun çok daha fazla yorulup bazen hiç bir kazanç olmadan bir ümitle kurumu devam ettiriyor şuan da yaşadığımız dönem gibi... ve kurumlar kaç tane öğretmen ve personele işveren oluyor bilginiz var mı !!! varsa eğer bu sözleri yazarken bir daha düşünün...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selamishu

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 11 Şub 2015 21:40 #11

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
kurumumuz ayda 90 bin tl civarında fatura kesiyor ve karımız 4000 tl bu ay ... damar okumanın getireceği maliyeti ise bankadan kredi çekip ödeyebilirsek öyle ödemeyi düşüyoruz... yani artık siz düşünün kurumumuzun durumunu... gerçektende hep derim ya Hakkımı helal etmiyorum diye !!! yapılan zamlar komik oranda !!!! çıkarılan yönetmelikler saçmalıktan ibaretken !!!! ve üstüne de fırsatçı personellerin mahkumu oluyorken !! KURUM SAHİPLERİ NE YAPSIN !!!! devlet sahip çıkmıyor bize arkadaşlar bunu görelim !!!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selamishu

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 11 Şub 2015 23:07 #12

• ptmehmet
  • ptmehmet Kullanıcısının Avatarı
  • Administrator
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 261
  • Başarı: 6
arkadaşlar konu başlığı dışında yazılarınız sılınmiştir
COŞKU ÖZEL EĞİTİM KURUMLARI

Mehmet TAN

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 01:20 #13

• kemalakgun
  • kemalakgun Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 3
Shuselami kardeşim aradı "abi bir yazı yazdım siteye okuyup bir yorum yaparmısın" diye..
Ne kadar uzun süre geçmiş siteye girmeyeli,şifremi bile zor hatırladım. selami'nin yazısını okudum, forumu karıştırdım, "bi gülme geldi" hep aynı konular hep aynı insanlar(sektörün dertlerini dert eden insanlar).
Burada yazanlar ve yazılanlar doğrudur, Selami kardeşim hesaplaman az bile.....
Ancak bunların hepsini karşıdakiler biliyor zaten, beleşe iş yaptırdıklarını da biliyorlar, zor gelmeye başladı toplamda bu parayı vermek o yüzden yıldırma yok etme çalışmaları yapılıyor. okuluda sayarsak 29 yıldır bu alandayım bu Ülkede hiç kimse özel eğitime, engellilerin eğitimine, gerekliliğine inanmıyor. özel özel eğitimden olabildiğince kendimi çekip devlete geçtim durum orada da aynı, okul idarecileri var olan sınıfları kapatmaya çalışıyor mevzuat sıkıntıları, okuduğunu anlamama, yorumlayamama had safhada, anlamak istemiyorlar.
Zam %100 olsa ne olur ki? bu işe karşı şevkimizi kaybettirdiler sektördekilerle birlikte... güncel tabirle "ulan hepimiz oradaydık be" yazılacak çok şey varda, yazsan ne değişecek.
Ozan Arif'in bir şiirinde çok güzel bir sözü var "Batmayınca bu memleket düzelmez" diye.
Maalesef batacağız:
Gerçekten Özel sektör olamadığımız,
Hala öğrenci sayısına bakıp Verimliliği ön plana çıkaramadığımız
Birlik beraberlik içinde olamadığımız,
günlük kozmetik iyileştirmeler peşinde koştuğumuz,
Velileri eğitime dahil edemediğimiz,yükü paylaşmadığımız,
için Batacağız.....

Selami'ye not: Bir gün gelde ucuz rakı alıp içelim :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, selamishu, türkiyem

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 08:30 #14

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
DERNEĞİN DANIŞTAY 8.DAİRE ESAS NO:2010/1353
ANAELİ DANIŞTAY 8,DAİRE ESAS NO 2010/3598
ANAELİ DANIŞTAY S.DAİRE ESAS NO: 2011/2116
ANAELİ DANIŞTAY 8.DAİRE ESAS NO: 2012/1525
ANAELİ DANIŞTAY 8,DAİRE ESAS NO: 2013/1489
ANAELİ DAMIŞTAY 8.DAİRE ESAS NO 2014/1150

SAYIN ARKADAŞLAR
Sürmwekte olan davaların zam artış oranlarına Maliye Bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanlığının davranışları nasıl olabilir acaba!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 09:35 #15

• selamishu
  • selamishu Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 94
  • Başarı: 1
TARSUS SEVGİ ÖZEL EĞİTİM
ÖĞRENCİ SAYISI FATURA KESİLEN 156
CİROSU 70500 TL
GİDER KALEMLERİ
PERSONEL 40.5 TL
SSK 11.5
KDV DAMGA MUHTASAR PEŞİN ORTALAM 4,5
MAZOT 6,5
ELEKTİRİ SU İNTERNET 2.0
MUTFAK 2.5
ARAÇLARIN VERGİSİ BAKIMI MUAYENESİ 2.0
KİRA 5.0
KIRTASİYE MUASEBE 1.5
BİNA AMORTİSMANI 1
TOPLAM GİDER 77.00
ÇALIŞAN SAYIMIZ TOPLAM 28.
DEVAM YÜZDEMİZ YÜZDE 96
BENİM 1/4 ÖĞRENCİME BENDEN ÇOK PARA HARCIYONUZ VE DAHA KALİTESİZ HİZMET ÜRETİYONUZ.
BİZLERE 2,5 ZAM TARTIŞANLAR BU KALEMLERİN İÇİN DE EKSİĞİM VAR FAZLAM YOK GELİN DE SİZ ÇIKIN İŞİN İÇİNDEN ELİNİZİ VİÇDANINIZA KOYUN BİZLERİ MADUR ETMEYİN YETER ARTIK.BİZİM MAĞDURİYETİMİZ ASLINDA ENGELLİNİN MAĞDURİYETİ.
Son Düzenleme: 12 Şub 2015 09:40 yazan selamishu.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem

ZAM TARTIŞMASINA SON NOKTA 12 Şub 2015 09:40 #16

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
türkiyem yazan:
kurumumuz ayda 90 bin tl civarında fatura kesiyor ve karımız 4000 tl bu ay ... damar okumanın getireceği maliyeti ise bankadan kredi çekip ödeyebilirsek öyle ödemeyi düşüyoruz... yani artık siz düşünün kurumumuzun durumunu... gerçektende hep derim ya Hakkımı helal etmiyorum diye !!! yapılan zamlar komik oranda !!!! çıkarılan yönetmelikler saçmalıktan ibaretken !!!! ve üstüne de fırsatçı personellerin mahkumu oluyorken !! KURUM SAHİPLERİ NE YAPSIN !!!! devlet sahip çıkmıyor bize arkadaşlar bunu görelim !!!

Sayın türkiyem, siz ona o aya düşen kıdem tazminatı artışını, araçların ve bu iş için kullanılan materyallerin amortismanını filan ilave edin.... Bakın ne kalıyor. Allah sonumuzu hayır etsin ne diyelim?? :oops:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selamishu, türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.256 saniye
Sistem Kunena Forum