Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BTK VPN HATTI ŞİKAYET

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 11:24 #1

• yatir
  • yatir Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 0
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları 1 Mayıs 2015 itibarıyla rehabilitasyon merkezlerinde damar izi okuma sistemi kurmak istemektedir. Bundan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün rehabilitasyon merkezleri ne gönderdiği yazı ile Türk Telekoma 45 iş günü önce başvurarak VPN hattı çektirmesi gerekmektedir.
Bizde rehabilitasyon merkezi olarak 04/03/2015 tarihinde Türk Telekoma başvurduğumuzda tarafımızın kabul edemeyeceği kadar ağır ve belirsiz vpn bağlanma sözleşmesi ve ekte olan taahhüdü zorla imzalattılar. Bu hizmetin sadece Türk Telekom tarafından sağlanması veya bizlerin sadece Türk Telekom ile sözleşme imzalamaya zorlanmamız İster rekabet kanununa ister ise Ticaret kanununa aykırılık oluşturmaktadır. Serbest Piyasa koşullarına göre kartel oluşturan Türk Telekom tamamen hukuka aykırı sözleşme ve taahhütü tarafımıza tüm itirazlarımıza rağmen imzalatmıştır.
Türk Telekom ile İmzaladığımız taahhüdün süresi , verilecek cihazın satın alınma veya taahhüt süresince kiralama bedeli, taahhüde gereği yapılacak indirim belli değildir.Taahhütün imzalanması sırasında tüm itirazlarımızın hiç biri dikkata alınmamış ve bu itirazlarımızı içerir dilekçemiz ise Türk Telekom tarafından alınmamıştır. Hatta isterseniz imzalamayın diye uygunsuz tavırlar sergilenmiştir. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün şart koşması nedeniyle bu taahüdü imzalamak zorunda bırakıldık.
Ticaret Kanunu Rekabet Kanunu ve Tüketici Haklarına aykırılık teşkil eden Taahhüt sözleşmesine Kurumunuz nezdinde itiraz etmek zorunluluğumuz doğmuştur. İlgili kurum nezdinde gerekenin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz.

tuketici.btk.gov.tr
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 11:30 #2

• yatir
  • yatir Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 15
tuketici.btk.gov.tr buraya şikayet edilebilinir.Yaptığımız taahhüd gereği vpn hizmetini bir gün bile kullanıp iptal ettirsek 36 veya 48 ay lık cihaz kullanma bedeli ve ceza bedeli alacaklar işin garibi bu ceza bedellerini şuan bilen yok bu konular taahüdde belirsiz kısacası türk telekom istediği rakamı yazarak bizden isteyebilir işin özü vpn almak için türk telekoma açık senet verdik
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, anaeli

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 12:37 #3

• gülcanerdoğan
  • gülcanerdoğan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 1
Bize de 36 ay diye söylendi.Ancak türk telekom kampanya koşullarında 24-36 ve 48 ay süreleri vardı.Bizde tabiki 24 ay süreyi tercih ettik.Ayrıca daha önce kurulum ücreti 300 tl diye bildirildi telekom bize 150 tl dedi.koşullarda şu ibare yer alıyor.24-36-48 AY TERCİHLERİNDEN BİRİNDE TÜRK TELEKOM ABONDESİ OLARAK KALMA TAAHHÜDÜNÜN VERİLMESİ,UYGUN KOŞULUYLA,TÜRK TELEKOM TARAFINDAN ABONEYE TEÇHİZATLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANDIRILACAK,ÜCRET ALINMAKSIZIN KURULUM GERÇEKLEŞTİRİLECEK VE TAAHHÜT SÜRESİ BOYUNCA TEKNİK BAKIM DESTEĞİ VERİLECEKTİR.TEÇHİZAT İFADESİ CİHAZ VE KARTLARI İÇERMEKTEDİR.

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 13:23 #4

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
hastanelerde normal internet üzerinden avuç içi okuması yapılırken

cihazı hastaneler 2000 tl civarı ücrete satın almışken

buna;

sağlık bakanlığı ile

milli eğitim bakanlığı

farkı mı diyeceğiz

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 14:39 #5

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Bende 6 mart günü başvurdum o kadar çok şey imzaladımki okumaya kalksam zaten o ara damar tanıma başlıyordu mecbur imzaladım

Ayda kaç para fatura gelicek onu bile bilmiyorum ne zaman bağlarlar onu bile bilmiyorum

Bakalım hayırlısı

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 15:42 #6

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
gulumse yazan:

cihazı hastaneler 2000 tl civarı ücrete satın almışken

Hastanelere 2000-2500$ arasında satılmış. :)

Ama o zaman dolar 1.70-1.80 falandı sanıyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 16:34 #7

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
Cihazın sadece başkent güvenlikten alınabilir olması da etik olmayan bi durumdur..ama ne yapcaksın el mahkum!

BTK VPN HATTI ŞİKAYET 09 Mar 2015 16:51 #8

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
cihazın hangi firmadan alındığının aslında hiç önemi yok. Çünkü bu sistemi ve cihazları ithal eden tek bir firma var. Herkese o firma satıyor. Dolayısıyla tüm firmalar ithalatçı firmanın vereceği fiyatları 3 aşağı, 5 yukarı uygulamak zorunda...

Burada esas sorun cihazın seçimi!

Teknik şartname sadece tek bir marka cihaza göre hazırlanmış. Başka bir firma benzer bir cihazı daha ucuza ithal etme imkanı bulsa bile satamaz.

Ayrıca neden DAMAR İZİ TANIMA sisteminin seçildiğini açıklayacak mantıklı bir neden bulunduğunu da sanmıyorum. Araştırdığım kadarıyla parmak izi sistemleri en az damar izi tanıma sistemleri kadar güvenli... Hatta hatalı okuma ve okuyamama oranları çok daha düşük. Fiyatları ise damar izi tanıma sisteminin BEŞTE BİRİ civarında..
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse
Sayfa oluşturma zamanı: 0.430 saniye
Sistem Kunena Forum