Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Danıştay dan iptal kararı

Danıştay dan iptal kararı 15 Mar 2015 18:52 #1

• EceMina
  • EceMina Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 1
HABER ANKARA / ÖZEL HABER - Gelen istihbari haberlere göre Danıştay 8. Dairesi'nin, 'damar okuma' olarak da bilinen “Kimlik Doğrulama Sistemi”nin yürütmesini durdurduğu belirtildi.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden engelli ailelerinin beklediği haber dün geldi.

Rehabilitasyon merkezine giden çocukların ve velilerinin derse girmeden önce elektronik olarak el okuması(kimlik doğrulama) yapılarak derse girmesi 17 vilayette uygulanmaktaydı. 1 Nisan 2015 tarihinde aralarında Ankara’nın da içinde bulunacağı 40 vilayette de uygulanmaya başlanacaktı.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinin üye olduğu dernekler tarafından açılan davada g elen istihbari haberele göre Danıştay 8. Dairesi'nin “Kimlik Doğrulama” sistemi olarak da bilinen uygulamanın yürütmesini durdurduğu belirtildi. “Kişisel verilerin depolanamayacağı” gerekçesi ile yürütmeyi durdurduğu ifade edilen 8. Daire, davayı esastan görüşmeye devam edecek.

Bilindiği üzere sağlık kuruluşlarında da uygulanmaya başlayan aynı sistemin yürütmesi, 2014 yılında yine Danıştay tarafından durdurulmuştu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Danıştay dan iptal kararı 15 Mar 2015 19:50 #2

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
kesinleşen birşey varmı
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.301 saniye
Sistem Kunena Forum