Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Sayın Site Yönetimi;

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 00:20 #9

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. ben kimseden çekinmediğim için kurumsal üyelik yaptım. doğru veya yanlış sözümü esirgemem yazarım
kurumsal üyelik zorunlu olsun ama T.C olmasın.

ha bu arada paralı olmasın ama :)
herkes bizden para alıyor bari sitemiz almasın lütfen :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 01:38 #10

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
tatvanpozitif yazan:
Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. ben kimseden çekinmediğim için kurumsal üyelik yaptım. doğru veya yanlış sözümü esirgemem yazarım
kurumsal üyelik zorunlu olsun ama T.C olmasın.

ha bu arada paralı olmasın ama :)
herkes bizden para alıyor bari sitemiz almasın lütfen :)

sayın tatvanpozitif;

açıkçası bu fikrinize çok katılamıyorum...

öncelikle; şuan itibariyle bu sitenin 'kullanıcı sayısı' 25130. diyelim bunların bir kısmı farklı isimler ile yazıyor, ama geri kalan herkesi kurum sahibi olarak görmek sanırım çok mümkün değil...

yani T.C. kimlik numarası verilmeden kişisel üyelikler nasıl olacak, örneğin bir kurum çalışanının üyeliği nasıl olacak. adını soyadını mı yazacak. bunun sahte olup olmadığını nereden bilinecek. hadi ad-soyad yanında T.C. kimlik numarası verilsin, peki bunun doğruluğunu site yönetimi nasıl bilecek.

bu işin tek çözümü vardır herkes kimlik fotokopisini gönderir site yönetimine olur biter :)... şaka bir yana; kaldı ki bu şaka gerçek bile olsa; birilerinin yazdıkları için "kimliğini açıkla" baskısı olsa; site yönetimi kişi adına kimlik fotokopisini mi buraya yükleyecek...

gerçekçi olalım; sanal bir dünyada, bu tür önlemler birçok açıdan mümkün değildir...

ben yıllardır mahlasla yazarım, benim gibi mahlasla yazan bir çok kişinin de olduğunu tahmin ediyorum.... o yüzden şu "abdest..." meselesine üzüldüm doğrusu...

sayın tartanç burada ki tartışma konusunu,sanırım "abdest" meselesi için açmamıştır.

bu sitede tek isimle sadece "ortalığı karıştırmak" amacıyla yazan kişiler de var, ama bu kişiler zamanla platformun kendi süzgecinden geçerek zaten eleniyorlar...

birden fazla isimle yazan kişiler de var anlaşılan, evet onların ayıbı ama, bunun da çok fazla önlemi yok, belki ip adresi çakışması vb önlemler alınabilir. ama birden fazla isimle yazmak gibi bir derdi olan kişi bunu da aşar...

burada ki süzgecinde; yine form yazarları tarafından oluşması en makul yoldur. biz akıllı insanlarız, kötü amaçlı yazılanları da anlarız, ona göre cevap verir, ona göre uyarılarda bulunuruz...

ayrıca bu ülkede; ister kurum çalışanı olsun, ister kurum sahibi olsun, ister veli olsun, ister MEB e eleştirel bakan devlet memuru olsun, vb. kendi "abdestinden şüphe" duyduğu için mi sadece başka isimle yazdığını düşünüyorsunuz...

siz kimseden korkmazsınız ama çalışanınız belki sizden korkar, siz kimseden korkmazsınız ama başkaları sizin korkmadığınızdan korkar... bunun sonu yok...

tabi ki doğru alan; öncelikle kimsenin kimseden korkmadığı bir sistemdir, o da olmadı, zaten "sanal" deyip "her yol mubahtır" dememektir...

neyse çok uzattım... çeşitli nedenler ile bu tür önlemler daraltma yaratır. zaten sitenin aklı bu tür durumlara uzun süre müsaade etmez. biraz da biz dikkatli olursak, çok da sorun yaşanmaz diye düşünüyorum...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, mne

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 01:52 #11

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Kendimce küçük bir ek de yapayım. Biraz becerikli biri, TCKimlik numarası yöntemini de aşar, IP çakışması vs. yöntemlerini de aşar. %100 kimlik doğrulaması oldukça zor bir yoldur. Ayrıca, pek çok kez kullanıcılara itici gelir.

Kimliğimi gizlemesem bile sadece SMS doğrulamasını zorunlu tuttuğu için üyesi olmaktan vazgeçtiğim çok sayıda site var.

Ayrıca forum yönetimlerinin en önemli görevi moderasyondur. Yani, kimlik tespiti yapmak değil, yazılıp çizilenlerin forum prensiplerine uygun kalmasını sağlamaktır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 08:27 #12

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Bence siteye giriş çıkışlarda avuç içi sistemi olsun B) B)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tatvanpozitif

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 09:28 #13

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
Şimdi 3 kişi gerçek adlarla giriş, yorum yapılsın diyor. 2'si gerçek ad ve kurumunu yazıyor, en hararetli savunan ise takma ad kullanıyor, bilgileri gizli. Bu işte bir ÇELİŞKİ, TUTARSIZLIK var. Ne demiş ilk taşı günahsız olan atsın!

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 09:34 #14

• dely45
  • dely45 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 19
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: 0
barisltd yazan:
Şimdi, örneğin MEB'den bazı bürokratların foruma girip zaman zaman mesaj yazdıklarını biliyoruz. Yazdıkları şeyler yanlışsa itiraz etme veya düzeltme imkanına sahip oluyoruz. Ancak, tckimlik numarası veya açık kimlik gibi uygulamalar bu kişilerin foruma girmesini engelleyeceği gibi, aşırı uçlarda ve muhalif fikirleri gizlilik kisvesi altında yazan kişilerin de önüne geçecektir.

Sayın barisltd size kesinlikle katılıyorum. Bu konuda daha önce de başka arkadaşlarımız dikkatli olmamız gerektiğini, sitede manipüle edici ve bilgi toplayıcı devlet çalışanları olduğunu söylemişti,anlatmaya çalışmıştı. Yaşadığımız kurumsal birçok sorun varken bu da bence atlamamız gereken bir konu. Bütün öğretmenlerimiz artık her şeyi buradan öğrenip bizden önce gelip anlatıyorlar. Gerisi neler yapmasın ! Buna da forum işleyişi olarak şimdilik yapacak bir şey yok.

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 09:39 #15

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
sayın egemene
abdest kelimesini söz misal kullandım. kimseyi birşeyle itham etmek istemedim
yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

kişisel üyelere gelince. onlarda kendi gerçek isimleriyle açsınlar

Sayın Site Yönetimi; 17 Mar 2015 09:41 #16

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
benim önerim üyelik serbest yorum okuma bilgi alma serbest ama yorum yazma bir üst üyelik ile sağlanabilir tc veya kurumsal üyelik gelişebilir...ekşi sözlükteki gibi yani sadece yazarlar yorum yazıyor ama herkes okuyor :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 4558
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.283 saniye
Sistem Kunena Forum