Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Sayın Site Yönetimi;

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 17:21 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sizlerden bir ricamız var.Gerçi daha önce de yazılmıştı.

Şayet imkan dahilinde ise elbette;

Üye olabilmek için kurum adı veya Ad-Soyad (TC Kimlik No) zorunlu olsun.

Önümüzde ki süreçlerde oluşabilecek kimi yanlış anlaşılmaların önüne geçilmesi için,bu sistemin çok büyük

avantajı olur.

Elbette imkan dahilinde ise ve uygun görürseniz.
Son Düzenleme: 16 Mar 2015 17:21 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, duruden, tatvanpozitif ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 17:24 #2

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
kesinlikle katılıyorum. kurum adı ve tc kimlik zorunlu olsun.

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 17:26 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Kurum adına eyvallah ama tckimlik sanal ortamda sakat bir şey.

Büyük siteler bile zaman zaman hacklenip üye bilgilerini kaptırıyorlar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mne

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 17:56 #4

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
her kritik süreçte; ortaya bazı yeni üyelerin, kağıt üzerinde eski üyelerin vb. ortaya çıkıp; kelimenin geniş anlamıyla provokativ yorumlar yazması bilindik bir durum...

ancak yapılan girişler ve üye sayısını dikkate almadan; yorum yapan, bilgi ve deneyim paylaşan vb. çok az kişinin olduğu bir ortamın; çeşitli şekillerde daha fazla daraltacak, yada daha az yeni katılım sağlayacak uygulamaların yararlı olduğunu sanmıyorum...

bence en doğru kontrol; burada bu tür provokasyon yapanların, yine buna karşı duran kişiler tarafından kontrol edilmesidir. bu başlığın açılması bile buna bir göstergedir...

ayrıca daha önce başka başlıklarda olduğu gibi site yönetiminin belli bir kontrol mekanizmasının olmasıdır. kaldı ki; "yetkiliye raporla" butonu da sanırım bu işler içinde hazırlanmıştır...
Son Düzenleme: 16 Mar 2015 18:18 yazan egemenege. Sebep: imla

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 18:06 #5

• hayatadair
  • hayatadair Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 39
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 1
tahammül ve hazmetme duygusu az olunca insanoğlunda böyle fikirler çıkıveriyor işte. Ya bu kadar mı eleştirilerden, eksikliklerinizden, uygulamalarınızdan korkuyorsunuz. Burası eğitimde bir fikri, bir düşünceyi, bir projeyi eksileriyle artılarıyla açıklama, tartışma sitesi. Bu kadarı da ayıp. hazm hazm hazm. ÜlkeMin insanı işte. Dokununca sızlamaya başlıyor.AH İNSAN AHHHH.........

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 18:11 #6

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Sorun eleştirilmeye karşı tahammülsüzlük değil, bu eleştirilerin kim tarafından yapıldığının belli olması. Eleştiri kadar kimin yaptığıda önemli. Burda isteyen istediğini söylesin ama açık yüreklilikle altına imzasını atarak.

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 18:46 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu forumun sanıyorum ilk üyelerinden biriyim. Üye olduğum günden beri de imza alanında kurumumun adı yazıyor.

Sevgili tartanc ve aynı şekilde düşünen arkadaşlarımın ne idüğü belirsiz kişilerce yazılan mesajların engellenmesi için böyle bir öneride bulunmalarını anlıyorum. Ama egemenege'nin de belirttiği gibi bu tür kısıtlamalar beraberinde mesaj yazan kitlenin de daralmasına yol açacaktır.

Şimdi, örneğin MEB'den bazı bürokratların foruma girip zaman zaman mesaj yazdıklarını biliyoruz. Yazdıkları şeyler yanlışsa itiraz etme veya düzeltme imkanına sahip oluyoruz. Ancak, tckimlik numarası veya açık kimlik gibi uygulamalar bu kişilerin foruma girmesini engelleyeceği gibi, aşırı uçlarda ve muhalif fikirleri gizlilik kisvesi altında yazan kişilerin de önüne geçecektir.

Ben bu forumda, ne kadar aşırı, uç veya rahatsız edici olursa olsun "hakaret dışında" her türlü mesajın yayınlanması taraftarıyım. Çünkü bu mesajlar rahatsız etse bile bir tartışma fırsatını da beraberinde getiriyor. Hatta zaman zaman forumun bazı mesajları veya külliyen konu başlıklarını kaldırmasını da doğru bulmuyorum. Uzun yıllar forum yöneticiliği yapmış biri olarak bu önlemler çok sınırlı durumlarda kullanılmalı bence. Örneğin forum konsepti dışında "siyasi tartışmalar, karşılıklı hakaretleşmeler, vs." gibi...

Elbette son takdir forum yönetiminin olacaktır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Sayın Site Yönetimi; 16 Mar 2015 18:58 #8

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
sayın arkadaşlar;

sorun eleştirmek,eleştiride bulunmak,çok yazı yazmak değil ki...

Bir kaç nickli kimi kişilerin aklına ilk geleni yazması. Anlatmaya çalışmanız ise sadece nafile...

Kimi zaman algı operasyonları yapılmaya çalışılıyor.

Özellikle belirteyim ki özgürlükten yanayım. Herhangi bir sansürlemeden yana değilim. Hakaret veya

küfür veya siyasi tartışma olmasın yeter.

Kiminle konuştuğumuzu veya tartıştığımızı veya kimden bilgiler aldığımızı bilmek hakkımız diye düşünüyorum.

Elbette benim düşüncem.Doğru bulunmayabilir. Veya teknik sebeplerle olmayabilir.

Karar site yönetiminin elbette.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mne
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.258 saniye
Sistem Kunena Forum