Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Damar Tanıma Cihazı İade

Damar Tanıma Cihazı İade 18 Mar 2015 11:24 #1

• burhann
  • burhann Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Başarı: 0
10 gün önce Damar Tanıma Cihazını satın aldım daha kurulmadı.Başkent Güvenliği aradım iade için kendilerine herhangi bir bilgi ulaşmadığını söylediler.Fakat durumu anlatan bir mail atın iade süreciniz başlasın denildi.İade işlemini başlatan var mı?Dilekçe örneği olan gönderebilir mi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar Tanıma Cihazı İade 18 Mar 2015 11:29 #2

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Bizde aldık bakalım ne olacak

Damar Tanıma Cihazı İade 18 Mar 2015 12:50 #3

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Şöyle bir yazı var

Yukarıda bilgileri yer alan talepçi işbu formla talepte bulunmakla, talep formu doğrultusunda sağlanacak ürünlerde, talep üzerine üretim yapıldığı konusunda bilgilendirilmiş olup, ürün iadesinin mümkün olmadığı, cayma hakkının bulunmadığı konusunda mutabık kalınmıştır. Yasalardan doğan ayıba ilişkin hükümleri saklıdır.

Damar Tanıma Cihazı İade 18 Mar 2015 20:00 #4

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Bakanlık bile bile bize bu cihazları aldırdı ya helal olsun... telekomla yapılan anlaşma da daha büyük külfet !!! peki ne yapacağız bu durumda açıklama yok önümüzü göremiyoruz !!! ve hastahanelerde ki iptalden sonra bize aldırılan bu cihazlar çok ama çok yanlıştı ... ben art niyet ararım arkdaşlar !!! sizi bilmiyorum ama ben sadece cihaza 2 aylık kazancımı verdim helal etmem de ... ve biz kurum olarak hiç haram yememişken ben bu duruma razı olmam Allah katında...

Damar Tanıma Cihazı İade 18 Mar 2015 22:39 #5

• ata
  • ata Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 4
Kütahya milletvekili Sayın Dr.Alim Işık bugün bir soru önergesi vermiş.Nabi Avcı nın yanıtlaması için.
Son Düzenleme: 18 Mar 2015 22:42 yazan ata.

Damar Tanıma Cihazı İade 19 Mar 2015 00:36 #6

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kütahya milletvekili Sayın Dr.Alim Işık tarafından daha öncede soru önergesi meb bakanına verilmiş ve çok da iyi konuları dikkate almıştı ... keşke milli eğitim bakanımız o olsaydı :) parti gözetmeksizin diyorum ...
Son Düzenleme: 19 Mar 2015 00:37 yazan türkiyem. Sebep: hatalı yazım

Damar Tanıma Cihazı İade 19 Mar 2015 09:16 #7

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
cihazların zaten birilerini zengin etmek için satıldığı belliydi. ben tüm ülkeye satarlar diye düşünüyordum ama evdeki hesap çarşıya uymadı. partili birilerinin oğlu bu cihazları satıyor. amaç da onu zengin etmek zaten. alan aldı almayan karlı. ama bu cihazların iadesi ve geri ödemesi dava yoluyla da olsa yapılmalı. cihazı alanlar uğraşıp kesinlikler parasını iade almalı. hele cihaz daha kutudaysa uğraşın derim.

Damar Tanıma Cihazı İade 19 Mar 2015 11:37 #8

• ata
  • ata Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 4
18.03.2015
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA,

Aşağıda belirtilen sorularımın, Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için gereğini saygılarımla arz ederim.

Prof. Dr. Alim IŞIK
MHP Kütahya Milletvekili

Bakanlığınıza bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin bazılarında uygulamaya konan ve kademeli olarak tüm merkezlerde uygulamaya geçirilmesi planlanan “Damar İzi Kimlik Doğrulama Sistemi” konusunda yaşanan sorunlara ilişkin Bakanlığınız çalışmalarıyla ilgili olarak;
1. Halen ülkemiz genelinde kaç ilimizde toplam kaç adet Bakanlığınıza bağlı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bulunmaktadır? Merkez sayılarının illere göre dağılımı nasıldır?
2. Halen anılan Merkezlerde çalışan toplam personel sayıları ile eğitim ve bakım hizmeti alan özürlü birey sayıları ne kadardır? Anılan Merkezlerde çalışan personel ve hizmet alan engelli sayılarının illere göre dağılımı nasıldır?
3. Anılan merkezlerden şimdiye kadar kaç merkezde damar izi doğrulama sistemi kurulmuştur?
4. Bakanlığınıza bağlı Rehberlik Araştırma Merkezlerinde (RAM) incelenen özürlü vatandaşlarımızın ailelerine, eğitim raporu teslim edilmeden önce engellilerin damar izi alınması gerektiği belirtilerek ilgili personelin engelli vatandaşımıza sunduğu, “Kendi rızam ile damar izimin alınmasını kabul ediyorum” yazılı matbu belgeyi imzalatmak istediği, “imzalamaz iseniz eğitim raporunu alamazsınız” uyarısı yaparak anılan belgeyi zorla imzalattığı ve anayasal suç işlendiği iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu tür bir zorlamanın sebepleri nelerdir?
5. Anılan sistemin radyasyon vb. gibi zararına ilişkin bir resmi tıbbi görüşe rastlanmamasına rağmen BİMER’e başvuruda bulunan ailelere Bakanlığınız Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünce; “Sayısallaştırılmış Kimlik Doğrulama Sisteminde pilot uygulama yapılmış, herhangi bir sağlık sorununa rastlanmamıştır. Sisteme tanıtım yapılmadığı taktirde öğrenciye ücret ödenmez” şeklinde cevap verildiği yönünde Zihinsel Özürlüler Federasyonunun Bakanlığınıza yazdığı 09.03.2015 tarihli ve 2015/16 sayılı yazısında belirtilen iddialar doğru mudur?
6. Doğru ise Bakanlığınız hangi mevzuat gereğince ve hangi amaçlarla bu tür bir görüşle engelli ailelerini zorlamaktadır?
7. Anılan sistemin engelli vatandaşlarımızın vücut ve ruh sağlıklarına olan etkileri konusunda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır? Varsa anılan çalışma ne zaman, kimler tarafından yapılmış ve hangi bulgulara ulaşılmıştır?
8. Anılan konuda, Özel Özel Eğitim Kurumları Derneğinin Bakanlığınız aleyhine açtığı dava hakkında Danıştay 8. Daire Başkanlığınca verilen 11.03.2015 tarihli ve 2015/5926 sayılı Yürütmeyi Durdurma (YD) kararı gereğince Bakanlığınızca nasıl bir uygulama yapılması düşünülmektedir?
9. Halen anılan sistemin birim maliyeti ne kadardır? Söz konusu sitemin maliyeti kimler tarafından karşılanmaktadır? Bakanlığınızın bu konuda bir desteği var mıdır? Varsa ünite başına destek miktarı ne kadardır? Yoksa Bakanlığınızca bir destekte bulunulması düşünülmekte midir?
10. Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ile 01.04.2015 tarihinden itibaren uygulamaya konulması planlanan kimlik doğrulama sistemi nedeniyle yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine yönelik eylem planı nasıldır?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sefkat, barisltd, zerwan ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.259 saniye
Sistem Kunena Forum