Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Damar okuma cihazi siparisi

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 22:10 #17

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Bence yapılması gereken;

Başkent güvenlik biz telefon açtığımızda 11.03 2015 te kendilerinin 15 iş günü kurulum haklarının olduğundan bahsedip 12.03 tarihinde ödeme yapmamız durumunda ay sonuna yetişeceğini belirtmişlerdi.bizde apar topar 12sinde cihazın parasını yatırmıştık.

şimdi arayan soran yok ay sonu geliyor az kaldı.Benim fikrim 1.04.2015 tarihinde baktık olmuyor,belgeli tutanaklı bir şekilde başkent güvenlikten ders ücretlerini tahsil etmek.Çünkü bu bizim en doğal kanuni hakkımızdır.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 22:40 #18

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın Egelim17; başkent güvenlikle görüştüğümde bunu sordum. Sizin dediğinizle aynı şeyi söylediler.

Kısaca; bizim MEB taahüt ettiğimiz 15 günlük süre var dediler. Eğer yetiştiremezsek sorumlu biziz diye de eklediler.

Hukuki olarak nereye oturur bilmem ama zaten bunu üzerlerine almışlar.

Açıkçası bizi aradı başkent güvenlik, cihazı kuralım diye. Biz beklemek istediğimizi söyledik. Açıkçası bizde 2 gün daha bekleyeceğiz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Egelim17

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 22:53 #19

• Egelim17
  • Platin Uye
Beklemek isteyebiliyormuyuz sn egemenege;

o zaman bizide arayacaklardır bir iki güne.bende açık açık soracağım kendilerine.Ama şuda var egemen hocam zaten 7 iş günü sorgusuz sualsiz iade hakkımız var.bu hafta kursalar nisanın ilk günlerine denk gelir cayma hakkım.Bide bu yönden düşünüyorum.nisanı görürsek,iptal edilmeyecektir bizler için.Mayıs postasını bekleriz ki,büyük ihtimalle biz cihazlardan yırtamıcaz gibi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 23:02 #20

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu 15 günlük süre cihaz bedelinin ödenmesinden itibaren mi geçerli acaba? Çünkü telekom router kurumu yapmadıktan sonra pek bir anlamı yok bu sürenin.

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 23:05 #21

• Egelim17
  • Platin Uye
Evet hocam başkent güvenliğin cihaz talep formu doldurulup, paranın yatırıldığı gün dediler bana.

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 23:16 #22

• egeefe
  • egeefe Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: 0
cihazın takılıp teslim alındığı günden sonrası süreyi kapsar diye düşünüyorum...

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 23:36 #23

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
Sayın Egelim17; her bölgede cihazı montaj için birimler var. Yani size yakın yada şansınız varsa kendi kentinizde bu birim var. Yani hiçbir yeri başkent güvenlik Ankaradan aramıyor. Belki montajı yapacak kişilerin yada birimin numarasını başkent güvenlikten isteyebilirsiniz.

Biz de mart başı gibi ödeme yaptık, yaklaşık 10 gün sonra aradılar, montaj için. Bize mi iyi biri denk geldi bilmiyorum :) dedik böyle bir karar çıktı mahkemeden, biraz beklemek istiyoruz. İlgili kişide olur dedi, 2 gün önce beni ararsanız gelir montaj işlemini yaparım dedi...

Diğer mesele de; para yattıktan sonra 15 gün süre veriyorlar diye ifade etmişlerdi.

Açıkçası; montajdan sonra iade hakkı için kaç gün süre var bilmiyorum. Mutlaka bir yasal süre vardır. Ama kaç gün arayıp öğrenmek lazım. Belki yarın bilgi alabilirim.

Damar okuma cihazi siparisi 24 Mar 2015 23:41 #24

• Egelim17
  • Platin Uye
Onlara sorma sayın egemenege :)

Tüketici kanunlarına göre sebep söylemeden istersen keyfe keder,7 gün içinde iade hakkımız var.Kaldı ki 14 yada 15 inden sonraki cihaz talep formlarının altına cayma hakkımız yok v.s karınca yazısı yazmışlar.Bunların ise hiçbir hukuki geçerliliği yok.Çünkü kanunlaşmış bir madde üstünde kafana göre karınca yazısı yazamazsın...

Yarın bende arayayım bakalım bizim bölgede kimler varmış :)
Sayfa oluşturma zamanı: 0.215 saniye
Sistem Kunena Forum