Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Dernek Açıklaması

Dernek Açıklaması 06 Nis 2015 07:52 #1

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Konu: Cihaz ve Telekom 04.04.2015

bağlantıları hakkında

Sayın

Üyemiz

İLGİ: a) MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 05/06/2014 gün ve 2296439 sayılı

yazısı;

b) Danıştay 8. Dairesinin 11/3/2015 gün ve Esas No: 2014/5926 sayılı kararı

Bildiğiniz üzere Kimlik Doğrulama Sistemi’nin Avuç içi damar izi yöntemiyle yapılmasına ilişkin ilgi (a) yazı gereği Temmuz 2014 tarihinde 17 ilde, uygulamaya geçilmiş (cihazlar alınmış, Telekom bağlantıları yapılmış) daha sonra ise Bakanlığımızca Nisan-Mayıs 2015 tarihlerinde uygulamaya geçilecek illerin belirlendiği malumlarınızdır.

Bakanlığımızın uygulamayı genişletmesi üzerine siz değerli arkadaşlarımızca gerek cihaz alımı, gerekse Telekom bağlantıları için ilgili firmalarla irtibat kurulduğu, taahhütlerde bulunulduğu ya da ödemelerin gerçekleştiği bilinmektedir. (Teslimat yapılan, yapılmayan vb. aşamalarda bulunan arkadaşlarımızda bulunmaktadır)

Belirtilen süreç devam ederken Danıştay 8. Dairesince ilgi (a) yazının yürütmesinin durdurulması üzerine siz değerli arkadaşlarımızca cihazları iade edelim mi, taahhütleri bozalım mı şeklinde derneğimize sorular iletilmektedir.

Bu aşamada söyleyebileceğimiz, gelinen noktanın ilgi (a) yazının Yürütmesinin Durdurulması aşaması olduğudur.

Bakanlığımız Yürütmenin Durdurulması kararının kaldırılması için Danıştay Dava Daireleri Kuruluna itirazda bulunacağını beyan etmiştir.

Bu süreçte haklı olduğumuza inanmamıza rağmen Dava Daireleri Kurulunun Yürütmenin Durdurulması kararına yapılacak itirazı red edip/etmeyeceği bilinmediği gibi bu karar sonrası Danıştay 8. Dairesinin Esastan vereceği nihai karar hakkında da bir kanaat belirtmek mümkün değildir.

Yukarıda arz ettiğimiz hususların siz değerli arkadaşlarımızca değerlendirilmesi, bahse konu sorulara ilişkin alınabilecek tedbirlerin de şahıslarınızın takdirine bağlı olduğunu düşündüğümüzü belirtir, bu vesile ile en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Sabahattin YILDIZ

Genel Başkan
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Dernek Açıklaması 06 Nis 2015 08:48 #2

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Yani...

Dernek Açıklaması 06 Nis 2015 09:32 #3

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yani diyor ki, ben derneğim olumlu bir şey olduğunda "ben yaptım" derim, sıkıntı olduğunda sessiz kalırım, eğer bakanlığa karşı bir hak arama veya hukuksal bir durum olduğunda yeteri kadar gücüm olmadığı için yorumu üyelerime bırakırım yani topu taca atarım, sizlere kolay gelsin derim. kıssadan hisse.

Dernek Açıklaması 06 Nis 2015 10:17 #4

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
ne yaptın hocam ya o yazıdan çıkan şey süreç henüz bitmedi mahkeme devam ediyor , şahsen cihazları iade etmeyin beklerim derim yok illa iade edecem dersen sorumluluk sana ait..özeti bu...

Dernek Açıklaması 06 Nis 2015 10:22 #5

• duruden
  • duruden Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
İyi de hocam daha geçen hafta noter kanalıyla göndermemizin faydalı olacağı iptal iade yazıları gönderilmedi mi...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.305 saniye
Sistem Kunena Forum