Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: uzman öğretici

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:52 #9

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
MZFZ yazan:
O ZAMAN NİYE KURSA GÖNDERDİN??? :blink:

demezler mi adama :dry:

hocam şöyle bir durum var adını vermek istemiyorum kurs sertifikası düzenlenen bir hizmet içi eğitim kursunda ilçe milli eğitim müdürü bu sertifikaya sahip olmayan okul öncesi öğretmenlerinin ilerleyen zamanlarda merkezlerde çalışamayacaklarını bununda bir ön hazırlık olduğunu söylemiş. bu durumda iki sonuç ortaya çıkıyor. bu kurs bizlere gelen yazıda da belirtildiği gibi personel ihtiyacının karşılanması maksadıyla diye geldi.biz neden kursa gönderdik diye sormuşsunuz işte bu yüzden ileride çalışamama durumunu ortadan kaldırmak için. ben şunun için sordum okul öncesi mezunu uzman öğreticilere türkçe ve matematik derslerine girebilecekleri nerede yazıyor. mebbis in izin vermesi mevzuatta olduğu anlamına gelmiyor. mebbis daha önce tek rehber ve tek psikolog un derse girmesine izin veriyordu ama bu durum mevzuata aykırı bir durum olduğu ortaya çıktı ve yersiz ödeme adı altında tekrar geri tahsil edildi. daha sonra bu durum düzenlendi ve sıkıntı kalmadı.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:53 #10

• zeplin
  • zeplin Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Başarı: 0
biz iki arkadaşımızı gönderdik, her ikisi de sınıf öğretmenliği mezunuydu. özel eğitim alanı-uzman öğretici olarak girişlerini yaptık. şuanda işitme öğrencilerini derse alabiliyorlar. Sistemsel bir sıkıntıyla karşılaşmadık.

uzman öğretici 08 Nis 2015 11:31 #11

• nevinmudur
  • nevinmudur Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 12
08/08/2014 tarihli özel öğretim kurumları genel müd. 3297334 sayılı yazı özel eğitim alanı öğretmeni türkçe matematik dersine girebilir diye yazıyor. yazıyı buraya yükleyemedim.

uzman öğretici 08 Nis 2015 11:48 #12

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
zaman yazan:
hocam şöyle bir durum var adını vermek istemiyorum kurs sertifikası düzenlenen bir hizmet içi eğitim kursunda ilçe milli eğitim müdürü bu sertifikaya sahip olmayan okul öncesi öğretmenlerinin ilerleyen zamanlarda merkezlerde çalışamayacaklarını bununda bir ön hazırlık olduğunu söylemiş. bu durumda iki sonuç ortaya çıkıyor. bu kurs bizlere gelen yazıda da belirtildiği gibi personel ihtiyacının karşılanması maksadıyla diye geldi.biz neden kursa gönderdik diye sormuşsunuz işte bu yüzden ileride çalışamama durumunu ortadan kaldırmak için. ben şunun için sordum okul öncesi mezunu uzman öğreticilere türkçe ve matematik derslerine girebilecekleri nerede yazıyor. mebbis in izin vermesi mevzuatta olduğu anlamına gelmiyor. mebbis daha önce tek rehber ve tek psikolog un derse girmesine izin veriyordu ama bu durum mevzuata aykırı bir durum olduğu ortaya çıktı ve yersiz ödeme adı altında tekrar geri tahsil edildi. daha sonra bu durum düzenlendi ve sıkıntı kalmadı.

Sevgili hocam böyle bir uygulama yapılmış olması da o uygulamanın doğru olduğunu göstermiyor. Eğer Bakanlık Müfettişleri marifetiyle yapılan uygulamadan bahsediyorsanız, biz de yapılan o kesintileri mahkeme kararıyla ve faiziyle geri almıştık. Kursa giden kişiler "uzman Öğretici" vasfıyla tekrar atanıyor. Bütün modüllere de girebiliyor. En azından şu an için böyle :)

uzman öğretici 08 Nis 2015 12:27 #13

• kurum
  • kurum Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 2
EEEE YANİ SİSTEME GİRİP YAZABİLİYORSUNUZ SORUN SİMDİLİK YOK AMA OLABİLİRMİ DİYORSUNUZ BU ANLAM MI CIKIYO???

uzman öğretici 08 Nis 2015 13:05 #14

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
kurum yazan:
EEEE YANİ SİSTEME GİRİP YAZABİLİYORSUNUZ SORUN SİMDİLİK YOK AMA OLABİLİRMİ DİYORSUNUZ BU ANLAM MI CIKIYO???

aynen hocam öyle

uzman öğretici 08 Nis 2015 13:34 #15

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Sayın Zaman;
Çok büyük bir yanılgı içerisindesiniz kanımca.
ÖZel Eğitim Alanı öğretmenlerinin girdiği tüm modüllere girebilsinler diye bu kursa gönderildiler.

Siz yazmayarak olmayacak duaya amin diyorsunuz resmen. Elinizde resmi yazılarınız mevcut yarın vay niye yazdın derlerse vay sen söyledin diye yazdım dersiniz.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

uzman öğretici 08 Nis 2015 13:41 #16

• kurum
  • kurum Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 2
HOCAM BU İŞLER BUKADAR KOLAY DEGİL SİZLER EGİTİMCİSİNİZ MAAŞLARINIZI DUZENLİ ALIYORSUNUZ SORUN CIKTIGINDA KURUM ÖDEME ALAMADIGINDA VEYA GERİ ÖDEME YAPMAK ZORUNDA OLDUGUMUZDA BİZLER ZOR DURUMA DÜSÜYORUZ BİLMEM ANLATA BİLDİM Mİ???????
Sayfa oluşturma zamanı: 0.228 saniye
Sistem Kunena Forum