Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: uzman öğretici

uzman öğretici 07 Nis 2015 18:25 #1

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
arkadaşlar özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğreticiler hangi modüllere girebilecek. mesela okul öncesi diploması olan bu sertifikayı başarıyla tamamlayanlar tüm modüllere girebilecek mi. bununla ilgili genel müdürlüğün bir yazısı ve açıklaması var mı?. kurs yazısında sadece özel eğitim alan öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğitim programlarında görevlendirileBİLEcektir yazıyor. daha sonra bize geri ödeme çıkarmasınlar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

uzman öğretici 07 Nis 2015 20:23 #2

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
Zihinsel görme ve işitme engelliler öğretmenliği özel eğitim alanı adı altında tek kararıyla birleştirildi. Yani üç branşta birbirinin modullerine girebilecek. Bu durumda lisans farkı gözetmeksizin uzman öğretici belgesi olan tüm arkadaşlar özel eğitim alan öğretmenleri gibi kurumlarında tüm modullere girebilecek.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

uzman öğretici 08 Nis 2015 08:26 #3

• kurum
  • kurum Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
SİMDİYE KADAR BU UZMAN ÖĞRETİCİ KURSUNA GİDİPTE SERTİFİKASINI ALAN VE DERS YAZAN KURUM VARMI ACABA TEŞEKKÜRLER

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:27 #4

• zaman
  • Kıdemli Uye
biz gönderdik sertifikamızı da aldık göreve de başlatttık ama okul öncesi olduğu için Türkçe ve matematik modülüne seans vermiyoruz.

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:32 #5

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
O ZAMAN NİYE KURSA GÖNDERDİN??? :blink:

demezler mi adama :dry:

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:41 #6

• nevinmudur
  • nevinmudur Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 12
sertifikanızı aldıysanız ve mem den göreve başlatıysanız bütün modülleri ve dersleri yazbilirsiniz. zaten kursa göndermemizin amacı bu bütün derslere girebilsinler diye bu belgeyi aldılar.

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:51 #7

• zaman
  • Kıdemli Uye
hocam şöyle bir durum var adını vermek istemiyorum kurs sertifikası düzenlenen bir hizmet içi eğitim kursunda ilçe milli eğitim müdürü bu sertifikaya sahip olmayan okul öncesi öğretmenlerinin ilerleyen zamanlarda merkezlerde çalışamayacaklarını bununda bir ön hazırlık olduğunu söylemiş. bu durumda iki sonuç ortaya çıkıyor. bu kurs bizlere gelen yazıda da belirtildiği gibi personel ihtiyacının karşılanması maksadıyla diye geldi.biz neden kursa gönderdik diye sormuşsunuz işte bu yüzden ileride çalışamama durumunu ortadan kaldırmak için. ben şunun için sordum okul öncesi mezunu uzman öğreticilere türkçe ve matematik derslerine girebilecekleri nerede yazıyor. mebbis in izin vermesi mevzuatta olduğu anlamına gelmiyor. mebbis daha önce tek rehber ve tek psikolog un derse girmesine izin veriyordu ama bu durum mevzuata aykırı bir durum olduğu ortaya çıktı ve yersiz ödeme adı altında tekrar geri tahsil edildi. daha sonra bu durum düzenlendi ve sıkıntı kalmadı.

uzman öğretici 08 Nis 2015 09:52 #8

• zaman
  • Kıdemli Uye
nevinmudur yazan:
sertifikanızı aldıysanız ve mem den göreve başlatıysanız bütün modülleri ve dersleri yazbilirsiniz. zaten kursa göndermemizin amacı bu bütün derslere girebilsinler diye bu belgeyi aldılar.

hocam şöyle bir durum var adını vermek istemiyorum kurs sertifikası düzenlenen bir hizmet içi eğitim kursunda ilçe milli eğitim müdürü bu sertifikaya sahip olmayan okul öncesi öğretmenlerinin ilerleyen zamanlarda merkezlerde çalışamayacaklarını bununda bir ön hazırlık olduğunu söylemiş. bu durumda iki sonuç ortaya çıkıyor. bu kurs bizlere gelen yazıda da belirtildiği gibi personel ihtiyacının karşılanması maksadıyla diye geldi.biz neden kursa gönderdik diye sormuşsunuz işte bu yüzden ileride çalışamama durumunu ortadan kaldırmak için. ben şunun için sordum okul öncesi mezunu uzman öğreticilere türkçe ve matematik derslerine girebilecekleri nerede yazıyor. mebbis in izin vermesi mevzuatta olduğu anlamına gelmiyor. mebbis daha önce tek rehber ve tek psikolog un derse girmesine izin veriyordu ama bu durum mevzuata aykırı bir durum olduğu ortaya çıktı ve yersiz ödeme adı altında tekrar geri tahsil edildi. daha sonra bu durum düzenlendi ve sıkıntı kalmadı.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum