Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ram raporu

ram raporu 05 Haz 2015 10:14 #1

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
öğrenci ramda teste girdikten sonra raporun çıkması için herhangi bir yasal süre var mı bu konuda bilgisi olan 2 öğrencimiz 45 gündür teste girmiş hala raporları çıkmamış böyle birşey olabilirmi
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ram raporu 05 Haz 2015 10:47 #2

• muharrem_21
  • muharrem_21 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 152
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
2 ay suresi var diye biliyorum. yanlış değilsem şanlıurfada böyle bir sıkıntı oluşmuş ve görüş sorulmuş. 2 ay suresi var diye duydum.

ram raporu 05 Haz 2015 11:30 #3

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
keyfi bir durum oysa ki canları istedimi bir hafta bile fazla onlara

ram raporu 05 Haz 2015 11:32 #4

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
gidip ram müdürüyle görüşün çünkü o süre çok uzun

ram raporu 05 Haz 2015 11:46 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
RAM DEREBEYLİKLERİNE (bir kısmı) bağlı bir durum;

Kimi illerde 1 gün veya en geç 2 gün içinde çıkarken, kimi illerde bu tip uygulamalar var. Bizlerde en az 15 gün bekletiliyoruz.

RAM DEREBEYLİKLERİNE karşı somut adımlar atılmalı. Bireysel hak arayışları yeterli olmamakta.

Bir de şu var; Bizler genel olarak söylenen bir toplumuz. Söyleyen değil. İş hak aramaya geldi mi

bin dereden su getirip yok deriz. Ama söylenmeye de devam ederiz.

Bilmediğim için soruyorum;

Mahkemeler dahil SKR kabul etmektedir.Bilemediniz SKR itiraz edilmektedir. RAM lar dışında SKR nın hiçe sayıldığı başka bir kurum veya uygulama var mı? Ve bu uygulama adil öyle mi?
Birileri birilerine laf söyleme gayreti içinde olacağına keşke bu tür yanlış uygulamalara da çözüm bulma uğraşısı içinde olsaydı...
Son Düzenleme: 05 Haz 2015 12:45 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mart, kılıçbey

ram raporu 05 Haz 2015 12:48 #6

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
T.C.
MĠLLÎ EĞĠTĠM BAKANLIĞI
Özel Eğitim Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğü
Sayı : B.08.0.ÖRG.0.06.01.00/380 -1031 26/02/2010
Konu : Özel Eğitim Hizmetleri
1. Eğitsel değerlendirme ve tanılaması yapılarak destek eğitim hizmeti önerilen bireylerin kurul raporlarının yenilenmesi amacıyla yapılacak müracaatlarda;
a) Destek eğitim hizmetinden yararlanması uygun görülen bireyin özel eğitim değerlendirme kurulu raporu teslim edilirken velisinin talep etmesi halinde bir yıl sonraki randevusunun da aynı gün verilmesine yönelik planlama yapılmalıdır.
b) Özel eğitimde süreklilik ilkesinden hareketle özel eğitime ihtiyacı olan bireyin velisinin randevu talebinde bulunduğu tarih ve kurumdaki iş yoğunluğu da dikkate alınarak verilecek yeni raporun eski raporunun bitiş tarihinden önce veliye teslim edilebilecek bir tarihte düzenlenmelidir. Yeni raporun başlangıç tarihinin bir önceki raporunun bitiş tarihinden sonraki ilk iş günü olarak girişinin yapılmasına özen gösterilmelidir. Örneğin, özel eğitim değerlendirme kurulu raporu süresi 30 Mart 2010 tarihinde biten özel eğitime ihtiyacı olan bireyle ilgili incelemenin 10-15 Mart 2010 tarihleri arasında yapılıp, rapor başlangıç tarihinin ise 31 Mart 2010 olarak yazılması ve raporun 30 Mart 2010 tarihinden önce veliye tesliminin sağlanması gerekmektedir.
2. Özel eğitim değerlendirme kurulunun asil üyesi olan velilerin, yapılacak kurul toplantılarına yazılı olarak davet edilmesi ve bu toplantıların iş yoğunluğu ve bireylerin rapor bitiş süreleri dikkate alınarak gecikmeleri önleyecek sıklıkta yapılması gerekmektedir.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
İmzalıdır
Dr. Ruhi KILIÇ
Bakan a.
Genel Müdür
DAĞITIM:
Gereği: Bilgi:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc
Sayfa oluşturma zamanı: 0.453 saniye
Sistem Kunena Forum