Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Seçimlerle İlgili!

Seçimlerle İlgili! 08 Haz 2015 12:35 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle seçim sonuçları ülkemize ve insanlarımıza hayırlı olur inşallah.

Sektör açısında ise;

En az iki yıl boyunca bir takım tuhaf uygulamalara maruz kalmayız diye düşünüyorum.

Bu süreçte her siyasi partiye ve her platforma kendimiz tanıtmalıyız. Yaptıklarımızı anlatmalıyız. Sorunlarımızı anlatmalıyız. Keyfi uygulamalar anlatmalıyız. RAM ları anlatmalıyız.

Yani sektörü anlatmalıyız.

Bugüne kadar genel olarak 1-2 siyasi partiye kendimiz anlatmaya çalıştık. Şimdi hepsine sorunlarımızı anlatalım. Sayın Milletvekillerine anlatalım.

Unutmayın.Yaklaşık 50.000 kişi bu sektörde çalışıyor.220.000 engelli çocuk eğitim alıyor...
Son Düzenleme: 08 Haz 2015 12:35 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Seçimlerle İlgili! 08 Haz 2015 14:39 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
2 yıl iyimser olmuş... :)

Ama en az 6 ayı var diyebiliriz sanırım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Seçimlerle İlgili! 08 Haz 2015 15:22 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
:)

Sayın barış,

Milletvekilleri özellikle ilk defa seçilenler iki yılı doldurmak isteyebilir.Emeklilik ve diğer haklardan yararlanmak için. :)

Bu yüzden 2 yıl diye yazmıştım. Bu süreç bizler içinde önem arz ediyor elbette.

Gerçi siyasette hiç bir şey belli olmaz.Ne de olsa ''dün dündür.''

Not: Yeni öğrendiğim bir bilgi.Milletvekili yemin ettikten sonra,bütün hakları kazanıyormuş.2012 de çıkan bir kanunla.Bu durumda 2 yıl bekleme ortadan kalkıyor.Hayırlısı olsun.
Son Düzenleme: 10 Haz 2015 10:41 yazan tartanc.

Seçimlerle İlgili! 08 Haz 2015 17:55 #4

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Keyfi uygulamaların , yapılan komik zamların , işletmelerin ayakta kalabilmek için çırpınmalarının , çalışanların ücretlerinin bile karşılanamaz bir dönemde olduğumuzu kimse inkar edemez .. Umarım herkes bir ders çıkarır seçimden :!!!!

Seçimlerle İlgili! 09 Haz 2015 07:12 #5

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Öncelikle seçim ülkemize ve milletimize hayırlı olsun
birde fazla nankör olmamak lazım hükümetimiz çocuklarımız eğitimsiz kalmasın diye sırf a.ö o. ö ne bile kurs açarak görme ve işitme enggelli bireylere imza yetkisi verdiği gibi okuma yazma eğitimide verecekler ve bu kurs özel eğitim alan öğretmenı unvanıyla çalıştırılacak daha ne yapsın sizin herbırınız bu donatılmış belgeli kurslu özel eğitim alan öğretmenlerini 1000-1500 lira ücret ödeyerek 900 lira verende var sözde eğitim yapıyorsunuz ya herşey çocuklar için

Seçimlerle İlgili! 09 Haz 2015 07:17 #6

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
BU arada bazı yerlerde geçiyor özelde 65 yaş sınırı kaldırılmış ne kadar doğru b ilmiyorum bunlar bile sırf 65-70 75 -80 yaşlarındaki öğretmenlerimizin tecurbeyle bu çocuklara daha ıyı eğitim vereceği amaclanmıştır bunlarıda inkar etmemeiz lazım
hem biz ticaretimizi yapacaz hemde özel cocuklarımıza sözde eğitim vereceğiz.......
grup odalarına bıle bıreysel ders yapılıyor nıye özel çocuklarımız orda daha ıyı eğitim alır diye

Seçimlerle İlgili! 09 Haz 2015 22:13 #7

• mehmetcan
  • mehmetcan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 141
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: 0
arkadaşlar herşey bizim lehimize ilerliyor asıl şimdi birlik olma zamanı

Seçimlerle İlgili! 11 Haz 2015 01:52 #8

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
hemen seçim sonrası dolayısı ile yazmak istemedim...

6 ay mı olur iki yıl mı bu konuda yazmak istemiyorum...

bana kalırsa "normal denetim" sistemi ve "uygulanabilir mevzuat" tek çözümdür, bunun dışında her türlü zorlama "rafa kalkmıştır"...

bu seçim süreci bize bazı şeyleri anlatmıştır, seçim sonrası ise iktidar partisi bile "keşke bu alanlara" daha fazla önem verseydik demektedir...

seçim öncesi ve sonrası değerlendirmelere bakarsak, sektörümüz inanılmaz büyük bir olanağa sahiptir...

seçim öncesi özellikle muhalefet partilerinin, seçim sonrası ise özellikle iktidar partisinin, "bu alanlar" tanımında; istihdam ve işsizlik, ücretler, desteklenmesi gereken gruplar, sosyal yardım vb. ana başlıklar gündeme gelmiştir...

bence doğru bir okuma; bize ve üyesi olduğumuz yada olmadığımız kurumsallıklara büyük bir sorumluluk ve müdahale alanı açtığına işaret etmelidir...

bu mesele sadece oy meselesi değildir, içinde olduğumuz alan dahil bir çok alanın, artık "istismar" edilmeden, desteklenmesi gerekliliği ortaya çıkmıştır...

bence bir seçenek dışında; bu saçma sistemin dayatılması artık mümkün değildir... burada önemli olan bu saçma sisteme "doğru ve denetlenebilir" sistem alternatifi sunmaktır...

bizim için zaman henüz tükenmiş değildir. ve bu süreci kısa vadeli bakmadan doğru işletebilirsek, büyük kazanımlar elde edebiliriz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.205 saniye
Sistem Kunena Forum