Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!!

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 10:11 #1

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Bu da devlet içinde kurulmuş yeni bir devlet yeni bir yapı hatta yeni bir kraliyet.Yıllardır rehberlik araştırma merkezleri özel eğitime ciddi zararlar verdiğini hepimiz biliyoruz.Keyfi uygulamalar testörün o günkü ruh hali gibi nedenlerden dolayı engellilerin pek çok hakkı gasp edilmekte.İşin garip tarafı buna çare bulacak bir yetkili bulamıyoruz.Ram müdüründen tutunda milli eğitim müdürlüğüne kadar herkese sorunu anlattık fakat çare olmadı.Son iki aydır sadece benim kurumumda 8 öğrenciyi eve mahkum eden bu Kraliyete kim dur diyebilecek? herşeyi bir tarafa bırakalım bu engellileri eve bağımlı hale getirmek kimin hakkı?!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 10:47 #2

• memolix
  • memolix Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 80
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: -1
Bizim bulunduğumuz yerdeki ram kraliyeti Down sendromlu 1 yaşındaki öğrencimize 2 yaşına kadar özel eğitim veremeyeceğini söyledi. Biz de hangi kanun ve maddeye göre böyle bir karar alıyorsunuz dedik...cevap çıt yok...

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 10:54 #3

• mmk1818
  • mmk1818 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 10
  • Başarı: 0
yeri gelmişken bende başımdan geçeni anlatayım , kalıtsal rahatsızlığı olan iki kardeşten birinin ağır ve sürekli olan sağlık k. raporunun iptal ettirilip otizm yapılmasını direttiler ! Sonuç maaş alan ebeveyn eğitime ara verdi

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 11:20 #4

• mart
  • mart Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 174
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: -2
Bugün en çok keyfi uygulamaların yaşandığı yerlerdir.Ramlara birileri dur demese ilerde ciddi toplumsal ve sosyal vakalarla karşı karşıya kalacağımızı bilmeliyiz.Şu an ramlar işi gücü bırakmışlar engellinin eğitimine ara verme derdine düşmüşler.Adamları boşu boşuna maliyeye bakanlığına almıyorlar.

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 11:59 #5

• yelizim
  • yelizim Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 18
  • Teşekkür Sayısı: 6
uzun zamandır foruma bu konuyu yazıyorum ama sürekli kurslar ve öğretmenlerle ilgili tartışmalar etrafında konular dönüyor. Yıllar önce sözlü olarak öğrencilere grup eğitimi veremezsiniz denildiği gibi şimdi de 18 yaş üstü çocuklara eğitim veremezsiniz deniliyor. Şikayet için gittiğimiz her kapı en üst kurul Ram diyerek , kapatılıyor. Sadece öğretim yapmamız isteniyor ki bu imkansız :( Konu ile ilgili yapılabilcek her türlü çalışmada varım. Onlarca çocuğa eğitim raporu alamıyoruz ailelerde bizimle birlikte biline

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 14:20 #6

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Onların bağlı bulunduğu Bakanlık, Yüksek Mahkeme kararlarını uygulamıyor arkadaşlar. Tuz kokmuş tuz...

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 16:46 #7

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
Son 4 ayda kesilen rapor sayım 35...özellikle veli eğitim hakkını arayacak kadar yeterli diilse hiç kaçarı yok kesik !!!

RAM KRALİYET CUMHURİYETİ!! 10 Tem 2015 19:04 #8

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Liselere kayıt için 18 yaş şartı kaldırıldı bakalım bu durum RAM lara nasıl yansıyacak..
Sayfa oluşturma zamanı: 0.296 saniye
Sistem Kunena Forum