Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Proğram ilavesi

Proğram ilavesi 30 Tem 2015 15:02 #1

• afrin
  • afrin Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Kurumumuza proğram ilavesi yapmak istiyorum.Şöyle ki;Fazla Zihinsel ve grup odalarından birini alıp Özel Öğrenme proğramı yapmayı düşünmekteyim.Bu durumda kontenjan değişmiyecek sadece yerleşim planlarında adları değişecek.Yeni yönetmelikte 3 adet röleve,malzeme listesi ve öğretmen ataması(zaten mevcut öğretmenler kafi)bunları yaptığımız takdirde daha başka şartlarda istenir mi?Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim. Not:Malum ,uygulamalar sadece yönetmelik metniyle olmuyor.Maarrif Müfettişliği-Milli eğitim müdürlüklerin akla ziyan uygulamalarını hepimiz biliyoruz.O nedenle diyorum ki neler yapıp,isteyebilirler!!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Proğram ilavesi 30 Tem 2015 16:31 #2

• akay4242
  • akay4242 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 25
  • Teşekkür Sayısı: 2
bildiğim kadarıyla röleve değişikliklerinde mevcut yönetmelikle aranan şartları isteyeceklerdir.asansör ,oda m2 leri, bahçe v.s. o konuyu araştırmadan değişikliğe gitmeyin.uygunsa şartlar değişiklik yapmanızda sıkıntı olmaz.fakat istenen belge ve bilgiler hakkında bilgim yok.hatırlatayım dedim.kolay gelsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: afrin

Proğram ilavesi 30 Tem 2015 17:08 #3

• NergisOzelEgitim
  • NergisOzelEgitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 87
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
afrin yazan:
Kurumumuza proğram ilavesi yapmak istiyorum.Şöyle ki;Fazla Zihinsel ve grup odalarından birini alıp Özel Öğrenme proğramı yapmayı düşünmekteyim.Bu durumda kontenjan değişmiyecek sadece yerleşim planlarında adları değişecek.Yeni yönetmelikte 3 adet röleve,malzeme listesi ve öğretmen ataması(zaten mevcut öğretmenler kafi)bunları yaptığımız takdirde daha başka şartlarda istenir mi?Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olurlarsa sevinirim. Not:Malum ,uygulamalar sadece yönetmelik metniyle olmuyor.Maarrif Müfettişliği-Milli eğitim müdürlüklerin akla ziyan uygulamalarını hepimiz biliyoruz.O nedenle diyorum ki neler yapıp,isteyebilirler!!!!

sayın afrin;

Sonuçta kontenjan sayınız aynı kalsada ,sınıf kontenjanlarınız değişecek. Zihinsel sınıfınız azalacak , özel öğrenme fazlalaşıcak. Bu durumda yeni standartlar yönetmeliğine tabi olucaksınız.Maalesef...

Proğram ilavesi 31 Tem 2015 09:31 #4

• ozelguven
  • ozelguven Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 1
Sayın afrin;
yeni yönetmelikten önceki açık programlarınız ne ise aynen yola devam ediyorsunuz. Milli eğitime vereceğiniz herhangi bir sınıf, oda, banyo vb... değişiklik tadilatları sizi yeni yönetmeliğe tabi tutuyor.
(Not: Özel eğitim kurumları yöneticiliği seminerinden alıntıdır.)

Proğram ilavesi 31 Tem 2015 10:16 #5

• safakbalcik
  • safakbalcik Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 3
Yeni program eklemelerde kontenjan değişikliği olsada olmasada herşeyi neredeyse yeniden ele alıp en son standartlar yönergesine uygunluk aranıyor.Gerçi ilden ile denetmenden denetmene uygulama değişiyor ama yapılan genel olarak yazdığım şekilde oluyor.
Yani ya yeniyap yada ses etmeden duruma razı ol böyle devam et demeye getiriyorlar.
Kolay gelsin.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye
Sistem Kunena Forum