Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ramda ikemetgah sorunu.

ramda ikemetgah sorunu. 13 Ağu 2015 13:29 #1

• nevinmudur
  • nevinmudur Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 1
Mrb arkadaşlar. Rehberlik araştırma merkezi iki adresi olan bir ogrencimize rapor duzenlemiyor. Tek adres olacak diyor. Rehberlik hizmetleri yönetmeliğinde baktım ikemetgah lâ ilgili maddeyi bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri varsa lutfen yazsın
Son Düzenleme: 13 Ağu 2015 15:22 yazan nevinmudur.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ramda ikemetgah sorunu. 14 Ağu 2015 01:47 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
İlgili mevzuatın hangisi olduğunu tam olarak hatırlamıyorum ancak, çocuğun ikamet ettiği veya okulunun bağlı olduğu ram tarafından rapor düzenlenmesi gerekiyor. Eğer 2 adres 2 ayrı ram sorununa yok açıyorsa haklı sayılırlar.

Bir de RAM'dab bağımsız olarak yasa gereği ikametin tek adres olması lazım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

ramda ikemetgah sorunu. 14 Ağu 2015 11:46 #3

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Evet Sayın Barışın dediği gibi. Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğinde, bireyin kayıtlı olduğu okul yada ikamet adresine bağlı RAM'a veli, okulun bağlı olduğu RAM'a okul başvuruda bulunabilir.

Fakat TC vatandaşı bir kişi nasıl iki adreste ikamet edebiliyor bu konuda bilgim yok. RAM'ın sistemi iki adres gördüğü için sorun yaşayabilir. En kolay çözüm adresi teke düşürmek. Sizden ricam; öğrenmek amacıyla iki adres konusunu sebeplerini ve nasıl olabileceğini anlatırsanız memnun olurum.

Kolaylıklar..

ramda ikemetgah sorunu. 14 Ağu 2015 12:25 #4

• nevinmudur
  • nevinmudur Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 1
iki adres şöyle yazlık adres ve kışlık adresi var öğrencinin. ikametgah belegesinde birinci ardes ve ikinci adres ibaresi var. başka bir öğrencimizin türkiye ve arabistan adresi var. iki adres ikametgahda görünüyor. gerçek anlamda çocugun ikametgahda iki adresi var.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kdrcalis

ramda ikemetgah sorunu. 15 Ağu 2015 07:46 #5

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
Bir kişi elbette ki birden çok adreste mukim olabilir. Ancak bunlardan sadece biri esas, birincil, tüm geri kalanlar ise tali, ikincildir.

İkamet ile ilişkili tüm hukuki ve idari mevzuatın refere ettiği ikamet ile birincil olan, esas ikamet işaret edilir. İkamete bağlı olarak yürütülen tüm işlemler açısından anılan ikamet kullanılır, seçimlere katılma, okul kaydı, yetkili mahkeme tayini vb.

Nüfus müdürlüğünden ikamet adresinin hangisinin esas olduğuna dair bir belge edinilerek RAM'nin şüphesi giderilebilir.

Kolaylıklar dileğiyle,
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kdrcalis
Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye
Sistem Kunena Forum