Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Okullu Öğrencilerin Programı

Okullu Öğrencilerin Programı 31 Ağu 2015 10:48 #1

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Program yaparken rahat ettiğimiz yaz ayları geride kalıyor. Bir öğrenciye haftada 4 saat ders verebilmek özgürlüğü giderken diğer tarafta okullu öğrencilerin okul dışı saatlerde derse alınma zorunluluğu, ders programı hazırlarken bizi ciddi anlamda zorlayacak bir konu.

Öğrencinin tatil günlerini kursa gelerek harcamak istememesi veya kırsal kesimde çocukların okul saatleri dışında tarlada çalıştığı, hayvanlara baktığı durumlarda velinin çocukların okul dışı zamanlarını kursta geçirmelerini istememesinden dolayı ya öğrenci yada ders kaybı yaşıyoruz.

Yönetmelikte, öğrencilerin okul saatlerinde de kursa gelebilmelerini sağlayan bir maddeye ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Okullu Öğrencilerin Programı 01 Eyl 2015 09:32 #2

• gulden77
  • gulden77 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 56
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Kesinlikle katılıyorum. Şehir merkezlerindeki okullar yarı zamanlı çalıştıkları için merkezlerdeki kurumlar rahat. Fakat ilçelerdeki kurumlar okullar tam zamanlı olduğu için cumartesi ve pazar günleri daha yoğun çalışıyorlar. okuldan saat 15:05 de çıkan bi öğrenciyi doğal olarak 16:00 seansına yazdığımız için de inanılmaz bi yoğunluk oluyor. Aslında okula giden öğrencileri okul saatleri içinde alabilmemiz için bir düzenleme yapılması gerekmektedir diye düşünüyorum. Tabi bunun içinde ciddi tedbirlerin alınması gerekmekte. Örneğin öğrencinin okuldaki son iki saatinde izin verilebilir ki kaynaştırma öğrencilerimizin okullardaki durumları belli. Öğrenciler için daha verimli olacağı kanaatindeyim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kilikya
Sayfa oluşturma zamanı: 0.653 saniye
Sistem Kunena Forum