Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Seçim Sonucları ve Sektör!

Seçim Sonucları ve Sektör! 01 Kas 2015 23:37 #1

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
Secim sonucları malumunuz!
Bundan sonra daha pozitif,cozum odaklı ve kalite artırma odaklı mı olur yoksa ne yaparsam yapayım beni
destekleyen muthis bir kitle var bildiğimi okurum siyaseti mi olur?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 00:37 #2

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Damar tanımaya hazırlanın derim ben. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, purple, gulen100 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 11:43 #3

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
günü birlik politikalara devam. hak temelli yaklaşım, eğitim, bilim vs bunları beklemeyin. aspb ve meb koca istanbul büyükşehir belediyesini kandırdı. ibb bir proje sundu 2 yıl önce otizmli çocuklarla ilgili sanırım eylül 2013'tü. en yetkili ağız ocak 2014 ayını bekleyin, özel eğitim 3 yıl içinde yerel yönetimlere kanalize edilecek ve bununla ilgili önemli bir proje kaynağı oluşturuldu. ocak ayında aspb'nın bu fonundan yararlanın ve okulunuzu açın dediler. 2 yıl geçti aynı tas aynı hamam. bu önemli bir örnek. her an herşey olabilir. iktidar özel eğt. giderlerini unakıtan'dan bu yana kara delik olarak görmektedir. bu şekliyle bence de yanlış ama kara delik değil, düzeltilmesi ve düzenlenmesi gerekir. daha çok devlet, stk, yerel yönetim ve nitelikli/güçlü özel sektörle devam etmeli. damar okumaya yakın bir sistem sümenaltında bekliyor. her şeye hazırlıklı olun...

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 12:18 #4

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
bildiğimi okurum siyaseti büyük risk olur, 7 haziran seçimlerinde nasıl ki koalisyona muhtaç edildiyse 1 kasım seçimlerinde ise bu kadar oy aldıysa mutlaka ders çıkarmıştır Akparti... çünkü ders verildi ve yerine ulaştı sanırım....damar okumada ise geri adım atılacaktır tahminimce , çünkü büyük bir tepki var uygulanabilirlik yok hatta cihazlar ve yapılan masraflar 20 bin tlden aşağı değil yukarısı var bu da ayrı bir yerde kaldı.. , bizler seçimden önce elimizden geldiğince sorunlarımızı dile getirdiysek biz kazandık ( derneklerde dahil ) sözler aldıysak bugün bizde kazandık derim.. ama gerekenler yapılmadıysa çok da umutlu olmamak lazım... bir kaç ay sonra zam oranı belli olacak enflasyona yenilecek miyiz yoksa ciddi bir zam oranı yapılıp bu sektör desteklenecek mi bakıp göreceğiz !!!! DAMAR OKUMA OLMAMALI , Daha uygulanabilir bir sistem olmalı !! esnek telafi hakkı tanıyan ama bizleri ezmeyen dürüst çalışan rehabilitasyon merkezlerini iyileştiren bir sisteme kimse yok demez bu sektörde...
Son Düzenleme: 02 Kas 2015 12:24 yazan türkiyem.

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 15:39 #5

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
türkiyem yazan:
bir kaç ay sonra zam oranı belli olacak enflasyona yenilecek miyiz yoksa ciddi bir zam oranı yapılıp ...

Hiç beklemeyin!

Son 10 yılda kümülatif olarak enflasyonun dörtte biri kadar zam aldık. Üstelik paranın ve kaynağın bol olduğu bir dönemdi.

Şu anda hem dünya genelinde hem Türkiye'de ekonomik bir sıkışma var. Hatta bizdeki sıkıntı dünya genelinden fazla...

Ayrıca asgari ücretin 1300TL olması, GSS borçlarının silinmesi vs. gibi ekonomik vaadler var.

2 seçimden çıkmış bir ülke var. Sadece 5 aylık dönemin maliyetinin 50 Milyar dolar olduğu söyleniyor.

Bu şartlar altında nasıl bir zam bekliyorsunuz?

Enflasyon kadar zam alabilirsek yatıp kalkıp dua edin bence...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mart, Egelim17

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 16:56 #6

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış ın düşüncelerine katılıyorum.

İlaveten FED muhtemelen aralık ayında faiz arttırımına gidecek bu süreç devam edecek. Bu en çok gelişmekte olan ülkeleri etkileyecek. Dolar yükselecek. Doların yükselmesi ile petrol, doğalgaz,elektrik zamlanır.Pekçok şeye zam gelecek.

Bize zam gelir mi? Gelir %3-5.
Ya susup beklemeli ya sektörün geniş katılımıyla sorunlarımızı tespit edip çözümü için birşeyler yapmalı.
Son Düzenleme: 02 Kas 2015 18:30 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mart, Egelim17

Seçim Sonucları ve Sektör! 02 Kas 2015 22:44 #7

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Yoo biz derdimizi anlatmazsak hiç bir şey değişmeyecek;

-Biz yine icmalleri soracaz,

-Biz yine resmi tatilleri,dini milli bayramları soracaz,

-Biz yine mebbis neden böyle diyecez,

-Biz varya biz adam olmayacaz :)

Taze bir seçimden çıktık malumunuz.İyisi ile kötüsü ile (herkesin kendisine göre bir ideolojisi var) tek başına bir iktidar gördük.
Dolar 10-11 krş euro ona keza altın ona keza sert düşüşler yaşadı.Ben ekonomide karamsar değilim.

Aslında şimdi zafer sevinci var iktidarda haklı olarak.Bence tam zamanı...

Sektörün ileri gelenleri artık şimdi kendilerini daha iyi ifade edebilirler diye düşünüyorum.M.E.B ile sıkı görüşmeler,-bakın bizlerde varız- mesajları ile iyileştirme isteyebilirler.

AKP bu rahatlama ile bence sektörü görmezden gelmeyeceklerdir.

Bu arada malumunuz ''Ağlamayan bebeğe mama vermezler'' :)

Seçim Sonucları ve Sektör! 03 Kas 2015 00:05 #8

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Bu forumda siyaset konuşmayı sevmiyorum. Her kesimden, her görüşten insan var. Ancak daha zayıf bir hükümet veya her hangi bir koalisyonun bizim için daha ehven olacağı kanısındaydım. Bunu ideolojik olarak değil, geçmişe bakarak dile getiriyorum.

Siyaseti bir tarafa bırakırsak MEB'in son 10 yıllık karnesi hep "biz ne istersek öyle olur" şeklinde değil miydi? Kaç bakan geldi geçti. Şimdi bunu değiştirecek ne var? MEB'de radikal değişiklikler veya bir anlayış reformu olacağına inanan kimse var mı? Şahsen ben böyle bir şey olabileceğini düşünmüyorum. Zaten artık hepimiz akan suya ayak uydurmaya alıştık. Akıntıya karşı koymak hiç bir işe yaramıyor.

Kimse kusura bakmasın ama şunca yılda kaybettiklerimizi bir kefeye koyalım, kazandıklarımızı öbür kefeye... sonuç ortada değil mi? Damar tanıma gibi hayati bir konu bile siyasi olarak değil, mahkeme kararıyla önlenebildi.

Özet olarak, bizimle ilgili her hangi bir gelişme veya stratejik değişiklik olacağını düşünmüyorum. Aynı hamam aynı tas devam edeceğiz. Büyük olasılıkla da kötüye doğru!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege, mart
Sayfa oluşturma zamanı: 0.329 saniye
Sistem Kunena Forum