Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 19 Kas 2015 09:31 #1

• ferdiyasar
  • ferdiyasar Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: -1
Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde nöbetçi öğretmen uygulaması ve nöbet defteri tutma zorunluluğu var mı? Özellikle mevzuatta öğretmen nöbet defteri tutulmasına ilişkin herhangi bir ibare göremedim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 03 Ara 2015 15:32 #2

• nurten33
  • nurten33 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
Neden bu soruya cevap verilmiyor.Ben çalışan biri olarak bu konuyu merak ediyorum.Cevap yazarsanız bizde hakkımızı ona göre savunuruz.Herkeze iyi çalışmalar.

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 03 Ara 2015 16:06 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama yok. Ama kurumlar kendileri böyle bir şey yaparsa kendi işleyişleriyle ilgili bir düzenlemedir.

Başka türlü bir mevzuat bilen arkadaşımız varsa burada paylaşır sanırım.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 04 Ara 2015 00:40 #4

• sizgin
  • sizgin Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 647
  • Teşekkür Sayısı: 401
  • Başarı: 14
5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununu başta olmak üzere; 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu,
222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu, 652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 430 sayılı Tevhidi Tedrisat Kanunu, 439 sayılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yüksek Ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri İle İlkokul Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri İle Ek Ders Ücretleri Hakkında Kanun, 1702 sayılı İlk ve Orta Tedrisat Muallimlerinin Terfi ve Tecziyeleri Hakkında Kanun, 4357 sayılı Hususi İdarelerden Maaş Alan İlkokul Öğretmenlerinin Kadrolarına, Terfi, Taltif ve Cezalandırılmalarına ve Bu Öğretmenler İçin Teşkil Edilecek Sağlık ve İçtimai Yardım Sandığı ile Yapı Sandığına ve Öğretmenlerin Alacaklarına Dair Kanun, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu,
3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununu, 573 Sayılı Özel Eğitim Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Pansiyonları Kanunu, incelendiğinde Öğretmene Nöbet görevi bulunduğuna dair herhangi bir ibareye veya bu manaya gelebilecek bir maddeye yoktur.

Hatta 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu'nun "Öğretmenlik" başlıklı 43/1 maddesindeki "Öğretmenlik, Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir." hükümlerine göre; öğretmenlik Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir.

16.12.2006 Tarih Ve 26378 Sayılı Resmi Gazetede Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın "Aylık karşılığı ders görevi" başlıklı 5. maddesinde Aylık karşılığı ders görevi, "Ek ders görevi" başlıklı 6. maddesinde ise Ek ders görevleri belirlenmiştir. Öğretmenin bu görevleri haricinde herhangi bir görevi bulunmamaktadır.

Nöbet görevi sadece öğretmenlerin görev yaptıkları okul/kurumların özel Yönetmeliklerinde yer almaktadır.
Sus kimseler duymasın, duymasın ölürem ha,
Aymışam yarı gecede, seni bulmuşam sonra...

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 04 Ara 2015 07:58 #5

• MZFZ
  • MZFZ Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 345
  • Teşekkür Sayısı: 70
  • Başarı: 3
Bize en son yapılan teftişte MÜFETTİŞLER bizden Nöbetçi Öğretmen Nöbet Defteri ni istedi. bizde zorunlu değil dememize rağmen -tutulması gereken defterler arasındadır- dediler. bizde mecbur o günden beri hem nöbetçi öğretmen hemde nöbet defterini günlük tutuyoruz...

bilginize...

Kurumlarımızda Nöbetçi Öğretmn 04 Ara 2015 09:34 #6

• dilowan
  • dilowan Kullanıcısının Avatarı
Bu işi bukadar zorlaştırmayın yönetmeliğe bakın yeter...

Tutulacak defter ve dosyalar
MADDE 28 – (1) Özel eğitim okullarında, dengi resmî okullarda kullanılan defter ve dosyalar
tutulur.
(2) Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde ve özel eğitim ve
rehabilitasyon merkezlerinde aşağıda belirtilen defter ve dosyalar tutulur:
a) Defterler:
1) Gelen giden evrak defteri,
2) Ders defteri,
3) Evrak zimmet defteri,
4) Personel kurulu karar defteri.
b) Dosyalar;
1) (Değişik ibare:RG-24/5/2013-28656) engelli birey dosyası,
- Aile görüşme formu ve kaba değerlendirme formu,
- Aylık performans kayıt tabloları,
- Dönem sonu bireysel performans değerlendirme formu,
- Son değerlendirme formu,
- Bireyselleştirilmiş eğitim programı,
2) Aile eğitim danışmanlığı dosyası,
3) Personel dosyası,
4) Gelen giden evrak dosyası,
5) Teftiş dosyası.
(3) Defter, dosya ve kayıtlar istenen bilgileri içermesi, yıl sonunda çıktısının alınması ve özel
eğitim ve rehabilitasyon merkezi müdürlüğünce onaylanması şartıyla elektronik ortamda da
tutulabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.313 saniye
Sistem Kunena Forum