Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Asgari Ücret

Asgari Ücret 05 Oca 2016 11:56 #17

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
yahu değerli arkadaşlarım.

şu asgari ücretle ilgili hangi gelişmeler var bunun üzerine yorumları okuyup görüşleri bilmek istiyorum.
Fakat arkadaşın dediği gibi konu nereye gidiyor anlamıyorum.

lütfen sizden ricam kendi bölümünüz ile ilgili konu açın veya bilgi sahibiyseniz konuda, bilgilerinizi ve yorumlarınızı paylaşın.

çözüm olmayacağını düşünüyorsanız kendi sıkıntılarınızı duyurmak istiyorsanız bimere yazın.
lütfen her konuya atlayıp burada konudan bağımsız tartışma ortamı yaratmayın

LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN!!!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Asgari Ücret 05 Oca 2016 13:37 #18

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın aramiral;

Asgari ücretle ilgili gelişmeleri medyadan takip etmenizi öneririm. Veya muhasebecinizle konuşmanızı.
Daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Veya Ali Tezel i takip ediniz.

Benim ki sadece tavsiyedir.

Asgari Ücret 05 Oca 2016 14:41 #19

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Sn. tartanc;

sizin yazılarını okurken keyif alıyorum ve bilgilendiğimi düşünüyorum.

sanırım yanlış anlaşıldım.
konu asgari ücret yazılanlar bununla ilgili olmalı. bize getirecekleri ve götürecekleri.

siz neden üstünüze alındınız?
siz zaten konu ile ilgili oluşacak durumlardan bahsetmişsiniz.
lütfen dikkat edelim!

Asgari Ücret 05 Oca 2016 15:21 #20

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Teşekkür ederim sayın aramiral; üstüme alınmadım. Gerçekten dostça bir tavsiye idi. Bazen yanlış bilgiler kafamızı bulandırabilir.

Hayırlısı olur inşallah...

Asgari Ücret 05 Oca 2016 15:25 #21

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Asgari ücret:1300.99 TL
Ders Ücreti:10.39 TL
Bu tutarlar net tutarlardır.Sözleşmenizi buna göre yapın.Esen kalın.
Kaynak:Ali TEZEL :cheer:
Son Düzenleme: 05 Oca 2016 15:26 yazan kurs2. Sebep: 1
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Asgari Ücret 05 Oca 2016 21:12 #22

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Asgari ücret polemiği nedir ya! Siz eğitimci çalıştırıyosunuz, 1000 tl altına?

Zaten legal ve ahlaki olmayan bişeyi bağıra bağıra savunmak ne büyük yüzsüzlük..
Beğenmeyin not düşürün yazdıklarıma. Zaten ancak gariban şöföre, hizmetliye geçer sözünüz, bir de çarpık yapılaşmanızı eleştiren kesime.

Yeni başlayan okul öncesi öğr. Bile daha fazla maaşı o zaman derdin ne?? Az göstereyim sgk dan kar edeyim. Yazık pes.. Bi de savun bunu "ya ne yapaydık, devlet verdide.." Komedisiniz yahu.

3 şöför 2 memur 2 hizmetli çalıştırsan asgariden, ve bunlara zaten en az 120 tl yakın zam geleceğini bilşyor olmalısın (her yıl old gibi), 1350-1120=230*7=1610

Yaygara nedenin bu mu? HAYIIIRRR

Tüm herkez asgari olsun, hiç de zam almayalardı tadından yenmezdi bee..

Saygılar ticaret erbaplarına
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 05 Oca 2016 21:14 yazan fahrettin75.

Asgari Ücret 05 Oca 2016 22:55 #23

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
  • Başarı: 0
Hesap yapmayi bilmediginiz icin ticaret yapmadiginiz cok belli.tek dogrunuz ortalama her kurumda ortalama 7 kisinin bu maaslarda calistigi.simdi gelelim gercek hesaba. Artan rakam 120 tl olmayacakti bu 1. En iyi ihtimalle ilk 6 ay icin 1050 tl olmasiydi.2. 6 ay icin de 1100 gibi. Yani yil ortalamasi yaklasik 1075 gibi dusunun. Bu personele bir de hastane isleri sorumlusunu da koyun etti 8. Yani sizin hesabiniza gore 1300-1075=225×8=1800 pekiiii sigorta pirimlerindeki yaklasik devlet indiriminden sonraki ortaya cikan vergi dahil yaklasik 140 tl lik zammi sokaktan gecen insanlar mi karsilayacak? 8×140=1120 sonuc olarak 1800+1120=2920tl BITTI MI? HAYIR!!!! 1600-1700 TL ye calisan cocuk gelisimci ya da psikolog demeyecek mi sekreter sofor 300 tl zam aldi ben nolucam. 5 kisi de 300den etti mi 1500. Yani kisaca ortalama yaklasik 4500 tl.bu extra bir gider.simdi her kurumun faturasi 100000 tl desek yuzde 10 zam oldugunu dusunsek 4500 tl si gitti mi. Diger zamdan kalan arti gibi gozuken 5500 tl lik meblag ile de kirana zam yap, diger calisanlarina zam yap, elektrigini suyunu dogalgazini zamli ode, araclarinin mtv sini zamli ode, ode iste odeyebildigin kadar fazlasi kime kacarsa kacsin ne o zam geldi. Hele bir de diyorsunuzya herkesi asgari ucret gosteriyorsunuz diye oyle bisey yok denecek kadar az da mutlaka herkes ustunde gosteriyor buna eminim velev ki oyle olsun. Bir de calistirdigin diger yaklasik 15 personeli de carp 140 ile 2100 de o yapar. Simdi bunun adi yaygaraysa bence herkes yaygaraciyim der. Bana boyle hesapla gelin fahrettin75. Ki bunlarin icinde mal mudurluklerinin, ramlarin ve ilcenin zorunlu degil ama mecburi bagislari da YOKK!! SIMDI DE BENDEN SAYGILAR..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, türkiyem

Asgari Ücret 06 Oca 2016 00:18 #24

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın cheff hesabın çok doğru fakat yüzde 10 luk bir zam beklentisi hak olsada yenilen Hakkı'mızın oranıdır iyimser bir oran yazmışsın , bizim kurumdakilerde zam beklentisinde yüzde 5 ile 10 aralığında tüm personel ama devlet yüzde 10 dan aşağı bir zam yaparsa kesinlikle bizi kurtarmaz ve hesabına gelmeyende bırakır gider, gerekirse kilidi vurur çıkarım ama yinede zarar edeceğim bir kurumu ayskta tutmak için uğraşamam çünkü dayanacak günümüz kalmadı , personel eğer ekmeğine sahip çıkmazsa bizde verecek ekmek kalmaz .. Hükümetten bizlere taraf Zaten samimiyet yok malesef
Sayfa oluşturma zamanı: 0.296 saniye
Sistem Kunena Forum