Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Okullarda destek eğitim odalar

Okullarda destek eğitim odalar 27 Ara 2015 15:40 #1

• yunusozel
  • yunusozel Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Başarı: 0
Bir bu eksikti okullarda destek eğitim odaları ne olacak şimdi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Okullarda destek eğitim odalar 27 Ara 2015 17:05 #2

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
ne kadar vicdansız bir insansın sen! destek eğitim odalarının sana ne zararı var? haftada 12 saat derse girip tam maaş alan devletteki öğretmenler, senin öğretmenlerin gibi 15 gün kurs görüp bu çocuklara boş saatlerinde akademik destek sağlasa kötü mü olur? aöf mezunu yaygın eğt. mezunlarıyla, kpss kazanamamış sınıf öğretmenleriyle haftada iki seans eğitim (!) yerine,kaynaştırma öğrencilerine devlet kendi deneyimli öğretmenleriyle günde 2 seans türkçe, matematik ve kültür derslerinde bu çocuklara yardımcı olsalar, hem çocuklar için kazanç olur ,hem de o derse giren öğretmen için manevi haz... yazık senin gibi düşünenlere...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

Okullarda destek eğitim odalar 27 Ara 2015 21:41 #3

• elsoberano
  • elsoberano Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 25
  • Başarı: 1
Sayın huzun sizin derdiniz bence çocuklar değil.sizin derdiniz özel eğitimler .nasıl bi sıkıntı yaşadıysanız bir turlu etkisinden kurtulamıyorsunuz.branş öğretmenleri özel eğitimde derse girebilecek deseler ortalığı ayağa kaldırırdınız.kpss yi kazanamamış dediğiniz sınıf oğretmenleri diyorsunuz da bi sizin bolume ve atanma puanlarına birde sınıf oğretmenlerinin taban puanlarına bakın.20 puan düşük alıp bolum avantajıyla atanıp bide kpss diyorsunuz.

Okullarda destek eğitim odalar 28 Ara 2015 10:28 #4

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
Yeminle ne zaman bu sitede bilimsel bir tartışma ortamı gelişirse, dişimi kıracam... destek eğitim odalarının bizim yaptığımız işle ne ilgisi var? kendine tehdit olarak algılıyorsan bırak bu işi gerçekten, gün güne nitelik düşüyor, allah sonumuzu hayır etsin...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2

Okullarda destek eğitim odalar 28 Ara 2015 16:17 #5

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
tek hedefi ve amacı engelli çocuklar üzerinden fatura kesmek olmak olanların destek eğitim odası sözünü duyunca yine kendi keseceğ/kesemeyeceği faturaları düşünmesi gayet doğaldır, bunda şaşacak bir şey yok. hata bizde, bu seviyesizliğe yanıt vermeye çalışıyoruz...

Okullarda destek eğitim odalar 28 Ara 2015 16:30 #6

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
sayın hüzün cevap vermeden olmuyor, dernek yöneticisi olarak yaptığımız her görüşmede insanlardaki yüz ifadesini, ve beyinlerindeki algıyı görüyorum, ne yazık ki genelleme daha çok olumsuz örnekler üzerinden şekilleniyor, bir arpa boyu yol almak için akla karayı seçiyoruz....çalışmalarımızın büyük çoğunluğu kendimizi anlatmaya çalışmakla geçiyor, o yüzden az bile tepki verdiğimizi düşünüyorum...şimdi forum sessiz ama 3 ay içinde damar okuma sesleri tekrar ortalıkta dolaşmaya başlayınca, bugüne kadar sektör adına hiç bir şey yapmayanlar buradan ders vermeye çalışacaklar...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman

Okullarda destek eğitim odalar 28 Ara 2015 17:00 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Sayın huzun,

Ben destek eğitim odalarına karşı değilim. Bir tehdit olarak da görmüyorum. Ama sizin bu tür uygulamaları özel eğitim merkezlerine karşı kazanılmış zaferler gibi yorumlamanızdan rahatsızlık duyuyorum.

Ayrıca bu destek eğitim odalarının yüzeysel ve göstermelik politikalar olduğu kanısındayım. Doğru dürüst altyapısı olmayan bir sistemin etkin sonuçlar vermesini beklemek hayalcilik olur. Nitekim özel eğitim sınıflarında yapılanları, yaşananları da hepimiz biliyoruz.

Ben kurumuma devam eden bir çocuğun destek eğitim odalarından da yararlanmasını arzu ederim. Hatta burada çalışan eğitimcilerle koordineli olmak, gerekirse onlara rehberlik yapmak bile isterim. Ancak insanları rahatsız eden kısımı görmezden gelmeyelim. Çoğu kişi destek eğitim odalarının, çocukların özel kurumlarına gitmemesi için bahane olarak kullanılmasından endişe ediyor.

Bu endişeler de haksız değil. Okula giden çocuklara bile "nasıl olsa okula gidiyor, okul grup eğitimi sayılır" mantığıyla raporlarında grup eğitimi verilmediğini, hatta grup eğitimi verilenlerden geri ödemeler istenildiğini gördük, yaşadık.

Yani sorun destek eğitimi odalarının açılması değil, bunların neden, ve nasıl açıldığının, gizli gündemli bir planın parçası olup olmadığının net olmaması. Yoksa çocuklarımızın daha fazla eğitim almasından, daha iyi eğitim almasından niye rahatsız olalım ki? Bunu arzu etmiyorsak zaten yaptığımız iş yanlış demektir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: serkan05, sabri, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Okullarda destek eğitim odalar 28 Ara 2015 18:53 #8

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
Bu başlık altında tabirim için özür diliyorum ama ''bir sidik yarışıdır'' gidiyor. Devlette çalışan öğretmenler ve destek eğitim sınıfları daha niteliklidir yada tersi özel eğitim merkezlerinde çalışanlar daha niteliklidir.Arkadaşlar her iki tarafında çalışanları aynı üniversitelerin aynı bölümlerinden mezunlar.Kusura bakmayın bu bölümlerden okul öncesi ve özel eğitim alanları yüksek puanla alan bölümler değil.Fizyoterapi ve psikoloji dışındaki alanalar sıradan yüzdelik dilimlerine sahip bölümlerdir.KPSS değil neyi kazanırsanız kazanın bitirdiğiniz bölümün yüzdeliği ortada.kendinizi kandırmayın.Bu ülkede hiç bir şey olmıyorsan öğretmen ol zihniyeti vardır.Gerçek böyle iken neyi tartışıyoruz.Her iki taraftada çalışan öğretmenler aynı yüzdelik dilimli üni.den mezundur.Bu bölümlerden birini bitirip hasbel kader KPSS ile atanan öğretmen arkadaşlar hangi ünv. den ve yüzdelik dilimlerden mezunsunuz ortada iştee.hepinizin dibi kara yani hepimizin dibi kara.Tercihlerimizin ilk sıralarında yer alan Hukuk,psikoloji,kazanamadık buraları kazanıp bitiridik.Haddimizi bilmiyoruz.Bırakın ahkam kesmeleri. alanla ilgili önerileri ve yenilikleri akademisyenler ve bizlerin temsilcisi sivil toplum örgütlrti yapsın siyaset karar versin.Sizler bizler işimize bakalım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.294 saniye
Sistem Kunena Forum