Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Okullarda destek eğitim odalar

Okullarda destek eğitim odalar 30 Ara 2015 14:03 #17

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
Sayın Esinti tartışmayı götürecek bilginiz buraya kadar işte...!!...yine sıkışınca sulandırmaya başladınız. Suriyeli misafirleri bilmem ama Rus misafirler alanımıza RENK katar diye düşünüyorum. Baskı kurabilecek gücümüz olsa emin olunuz önce MEB'i çıkartırız aradan. Böylece bazı branşlarda otomatik çıkmış olurdu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Okullarda destek eğitim odalar 30 Ara 2015 15:33 #18

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
ilhıyat sosyal vb.... mebe bızde derse grelim dıye yazarak sulandıran kim acaba

o yazdıklarım uygulansa surıyeliler derse girmiş olsa çogu kurumun amacı eğitim olmadığı tcaret olduğu için ses çıkarmazlar
hatta kurumda raporu yenılenmeyen bıreylere bıle ımza yetkısı vermelıdır....
:) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Okullarda destek eğitim odalar 30 Ara 2015 16:02 #19

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
Sayın Esinti,Türkçe,matematik,sosyal,el sanatları,ev ekonomisi,beden eğitm,ilahiyat vb..çok ciddi duyumlar ve sürekli bu alan mezunlarına iş alanı açmak için tüm MEB in çabaladığını biliyoruz(iyi olacakmış ya 3 vakte kadar)..KAZI, KOZ anlamaya devam ediyorsunuz. Daha başka örnek vereyim...Ben insanlar eşlerine BAĞLI Kalmalıdır diyorum siz İnsanlar eşlerine nasıl BAĞIMLI kalabilir diye itiraz ediyorsunuz...kelimelerin,kurumların,mesleklerin,kurallarınikurulların,mevzuatın,ahlakın vs.. içini boşaltıyor sadece kendi düşüncenizi kıymetli kendi emeğinizi değerli sanıyorsunuz.Sizin de dışınızda bir dünya var.

Okullarda destek eğitim odalar 30 Ara 2015 16:40 #20

• cheff
  • cheff Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 72
  • Teşekkür Sayısı: 40
sn serkan uğraşmayın boşuna sn esinti ortalığı bulandırmaktan başka birşey yapmıyor. görmüyor musunuz işine gelenleri işine geldiği gibi yanıtlıyor gelmeyenlere hiç cevabı yok. o yüzden boşverin

Okullarda destek eğitim odalar 31 Ara 2015 07:27 #21

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Sayın SERKAN 05 siz destekliyormusunuz ilahıyat beden eğitimi sanat vb bunlara imza yetkisini bunlarda özel eğitimde olmalımı sizce

Okullarda destek eğitim odalar 31 Ara 2015 09:28 #22

• gibbon1
  • gibbon1 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 68
  • Teşekkür Sayısı: 26
  • Başarı: 1
sayın esinti özel eğitim okumuş biri olarak bence resim müzik özelliklede BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENLERİNİN bu alanda çalışması öğrencilerimiz için çok yararlı olur.
Spor eğitimi Otizmli ve diğer bireyler için bir çok akademik eğitimden daha önemli olabilir. En zor öz bakım becerileri bile spor ile kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse tuvalet eğitimi gibi en zaruri ve en zor öğrenilebilen bir beceri spor ile pelvis kaslarının gelişmesi ve kas kontrolü ile kolaylıkla öğrenilebilir bir beceri olabilmektedir. Bundan dolayı otizm'li bireylerin hayatına sporun yeri büyüktür.
Ülkemizde bir çok Özel Eğitim Merkezleri sporun faydasını bilmekle beraber gerek özel nedenlerle gerekse imkanların yetersizliğinden spora yeterince ilgi gösterememektedir. Bundan dolayı Spor Eğitim Merkezlerinin önemi ortaya çıkmaktadır.

Okullarda destek eğitim odalar 31 Ara 2015 10:28 #23

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Şu çok doğru spor hepimizin hayatında olmalı.Engelli bireylerin de hayatında olmalı. Ve özellikle yüzme,masa tenisi ve tenisin çok büyük faydası var.

Fakat spor eğitim merkezlerinde neler yapılıyor? (En azından bir kısmı )
Bir kere denetim dışılar.
Geçenlerde 2 tane beden eğitimi öğretmeni otistik bir çocuğa şiddet uyguladıkları için mahkum oldular.

Aylık yatılı ücretleri 5 ile 10 bin lira arası değişebilmektedir.Beden eğitimi öğretmenlerinin maaşları düşük ve çalışma şartları kötüdür.

Mahkemede olan bir süreç ile ilgili, bir çocuğun kolu kırılıyor ve 4 gün boyunca hastaneye götürülmüyor. Tesadüfen bir velinin görmesi ile ilgili hastaneye götürülüyor. Çocuğumuz ameliyat üzerine ameliyat geçiriyor.Mahkeme sürüyor.

Şiddet uygulandığına ve para tuzağı olduğuna dair söylemlemler her daim mevcut. Ayrıca kimi orada çalışan beden eğitimi öğretmenleri kullanılan ilaçları kafalarına göre kesmekte,öğrencilerin hayatlarını ciddi şekilde tehlikeye atmaktadırlar. Hatta Özel eğitimi dahi kesmektedirler.

Bu konuda çok şey yazabilirim.

Konu ile ilgili olarak,ASPB psikolog kadrolarını kapatıp,onun yerine imam kadrosu açmıştır. Yakında benzer uygulamalar bizde de olursa...

Yolda yürürken uzaylı görsek artık sürpriz olmayacak gibi...

Yine de herkese sağlıklı,mutlu,huzurlu ve bol helal kazançlar dilerim yeni yılda.Mutlu seneler.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.337 saniye
Sistem Kunena Forum