Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Dil konuşma semineri (İST-ANK)

Dil konuşma semineri (İST-ANK) 15 Oca 2016 19:53 #1

• ongun51
  • ongun51 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
DİL VE KONUŞMA TERAPİSİ- ARTİKÜLASYON SEMİNERİ

06. Şubat 2016 İstanbul
07 Şubat 2016 Ankara
Süre: 09.00-18.30
Ücret: Bireysel Katılım 250tl
Grup katılım: 200tl (min 2 kişi)

Kayıt için iletişim kurabilirsiniz.
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
0546 218 62 18 - 0554 958 53 78
Ayrıntılı Bilgi İçin: dilvekonus...emisi.com/

Amaç: Dil ve konuşma problemi olan çocuklar ve yetişkinler ile çalışan uzman personellerin dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili alanlarda inter disipliner olarak çalışma ve öğrenme becerilerinin artırılarak hasta merkezli terapi desenleri oluşturmalarına katkı sağlamak. Farklı özel gereksinimli bireylerin konuşma problemlerine uygun terapi programı oluşturma

Kimler Katılabilir: Rehabilitasyon merkezlerinde çalışan uzmanlar ,
Klinikler ve hastanelerde çalışan uzman personeller,
Dil ve konuşma bozukluklarından etkilenmiş çocuk ve yetişkinlerin aileleri,
İşitme Engelliler Öğretmenleri , Zihinsel Engelliler Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Okul Öncesi,
Çocuk Gelişimi, Uzm. Odyolog, Odyolog, Dil Terapistleri,
Özel Eğitim Alanında Görev Yapan Diğer Uzmanlar, Öğrenciler

Uygulama: Eğitim 1 tam gün olarak tasarlanmıştır. Teorik konular Seminer seklinde sunulacak uygulamalar ve vaka örnekleri de workshoplarda interdisipliner takımlar arasında tartışılacaktır.

Workshop Oturumlarında her masa da 5-6 farklı uzmanlık alanında kendilerine verilen konu üzerine beyin fırtınası yapmaları beklenecek ve çıkardıkları sonuçları önlerinde bulun kağıda yazmaları istenecektir. Daha sonra workshop u yöneten uzman ekip tarafından bu kâğıtlar toplanarak herkesin göreceği bir yere asılıp üzerine tartışmalar yapılacaktır. Bir sonra ki basamakta ise beyin fırtınası yapılan konu ile ilgili ayni uzman takımına vaka örnekleri verilecek ve terapi deseni oluşturmaları beklenecektir oluşturulan terapi desen örnekleri yine bütün uzmanlarca tartışılıp oturumu yöneten uzmanlar tarafından dünyadaki örnekler sunulup workshopa katılan profesyonellerin ve ailelerin farklı bakış acıları ile hasta merkezli terapi desenleri oluşturmalarına katkı sağlanacaktır.

Örneğin; zihinsel yetersizlikten etkilenmiş bireylerin dil ve konuşma terapisi ile ilgili bir konu başlığı 5 farklı alanda uzmanın bir arada olduğu bir gruba verilecek ve grubunun bu konu üzerine düşünmesi ve çıkarımlarda bulunarak ortak bir paylaşımda bulunmaları sağlanacak bu paylaşımlar salondaki diğer uzaman grupları ile de paylaşılarak farklı bakış açıları ve farklı öneriler değerlendirilecek daha sonra ayni uzman grubuna zihin engelli çocuklarda dil ve konuşama terapisi ile ilgili bir vaka örneği verilecek uzmanların ve ailelerin bu vaka örneği üzerine tartışmaları ve interdisipliner bir terapi deseni örneği yada eğitim planı çıkarmaları beklenecektir. Çıkartılan bu plan yine salonda ki diğer uzmanlar ile tartışılıp farklı bakış açıları farklı yaklaşımlar ve de en önemlisi interdisipliner çalışma becerileri geliştirilmesi hedeflenecektir.

Eğitim verecek uzman personelimiz uluslararası dil ve konuşma terapisi modellerinin uygulama ve örneklerini sunacaklardır. İngiltere modeli ve Amerika modellerinin yani sıra Sovyet modeli ile karşılaştırmalar yapılacaktır.

Uzmanların ayni masa etrafında oturup interdisipliner bir şekilde yansımalı olarak öğrenme ve öğretme faaliyetleri içerisinde yer alması ve bu paylaşımların salondaki diğer uzmanlar ile paylaşımı çok önemli bir bakış açısı sunacaktır.

Uzmanlar:

ALİ YILDIRIM
DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ
(Lisans: Özel Eğitim
Yüksek Lisans: Dil ve Konuşma Terapisi
Doktora: Dil ve Konuşma Terapisi )

MARHABA BOBOCHOLOVA
DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ
Yüksek Lisans: Dil ve Konuşma Terapisi
Doktora: Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları)

MEHMET ONGUN
ODYOLOJİ VE KONUŞMA BOZUKLUKLARI UZMANI
Yüksek Lisans: Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları)

PROGRAM AKIŞI
Dil ve konuşma anatomi ve fizyolojisi
(seminer ve video )
Dil ve Konuşma Terapisine Güncel Bakış
Oral Motor Masajlar (Genel Masaj)(ses masajı)
Oral Motor Egzersizler ve Etkinlikler
Kahve Molası
Postur
Özel gereksinimli bireylerde Artikülasyon ve Konuşma değerlendirmesi
Özel gereksinimli çocuklarda artikülasyon çalışmaları (seslerin öğretimi) (uygulama ve workshop)bütün seslerin öğretim yöntem ve teknikleri gösterilecektir.)
(Prompt– Cute Articulation ve Speech Academy model ile seslerin sesletimi) Her sesin videosu ve bir tane uygulama gösterilecek.

Terapi öncesi uygulamalar
Terapi Esnası uygulamalar
Artikülasyon uygulama ve workshop
Öğlen arası
Otizm Konuşma Terapisi
Zihin engellilerde Konuşma Terapisi
Gecikmiş konuşmada Konuşma Terapisi
WORKSHOP
Kahve molası
CP artikülasyon Terapisi
İşitme engelli bireylerde artikülasyon Terapisi
Zihin Eng. – Down Sendromlu bireylerde artikülasyon Terapisi
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: raadee
Sayfa oluşturma zamanı: 0.446 saniye
Sistem Kunena Forum