Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Neler Oluyor?

Neler Oluyor? 21 Oca 2016 10:54 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Öncelikle uzun bir süredir hem bürokratlarla hem de siyasilerle sektörümüzün lehine sürekli görüşen dernek yetkililerimize teşekkürlerimizi sunarım.

İnternet ortamında gördüğüm kadarı ile sayın dernek yetkilileri yapmış olduğu görüşmeler neticesinde içinde KDS de olan sorunlarımız için çalışma grubu kurulacakmış.

Bu çalışmalar sektörümüzün adına önemli faydalar sağlayabilir. Ama burada dikkat etmemiz gereken şeyler var diye düşünüyorum.

İki derneğe üye sayısı 600 civarında ki. bu bizlerin ayıbıdır.Sektörümüzün 1/3 nü temsil etmektedir. Şayet aktif üyeleri düşünürsek bu oran 1/8 olmaktadır. Bu çalışmalar için sektörümüzün en azından genelinin düşüncelerini alma imkanı olacak mı?

Bu anlamda sektörü aydınlatıcı bilgilendirmeler yapılacak mı?

Çalışmalar KDS ni de kapsadığı paylaşılıyor. Şayet bu çalışmalar sonucunda yeni yönetmelik KDS yi kapsarsa yasal süreçlere dernekler başvurmayacak mı?

RAM sorunları gerçekten çözülebilecek mi?

En önemlisi ise; güvenebilecek miyiz? Güvenilir olabilecek miyiz?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, barisltd, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Neler Oluyor? 21 Oca 2016 14:16 #2

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
sayın tartanç buradan uzun uzun bilgi vermek isterdim, ama buradan görüşmelerin ayrıntılarını yazmayı doğru bulmuyorum, sadece olumlu ve samimi görüşmelerdi,ciddi ön yargılar olduğunu bir kez daha gözlemledik, damar okuma kısa sürede gelecek çalışması yapılıyor, detaylı bilgi için dernek üyeleri yönetim kurulu üyelerinden bilgi alabilirler, çok önenmli bir konuda genel müdürün derneklerin üye sayısını yetersiz bulması ve muhataplık anlamında çoğunluğun temsiliyetinin önemli olduğu ve kurumların derneklere üye olması halinde derneklerle temsiliyet üzerinden ortak çalışma yapmanın önünün açılacağı, yani ne kadar üyeniz olursa sektörün çoğunluğu ile muhattabız diyebiliriz gibi bir durum ortaya çıktı , ayrıntılar dediğim gibi dernek üyeleri yönetimde bilgi alabilir dernek üyesi olmayanlarda derneğe üye olabilir...:) birde bütün milli eğitim siteyi takip ediyor :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, kurs2, barisltd ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Neler Oluyor? 21 Oca 2016 16:14 #3

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın ares bilgilendirme için teşekkür ederim.

Dediğim gibi internet ortamında yazılanlara istinaden yazdım.

Çok önemli bir gelişme söz konusu.Sektör umarımın durumun farkındadır.

Neler Oluyor? 21 Oca 2016 17:23 #4

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Burada ince bir ayrıntıya dikkat çekmek isterim. Kişisel bilgilerle ilgili kanun taslağı meclise yeni havale ediliyor. Bu taslakda eskisinden farklı olarak kişisel bilgilerin askerlik, emniyet vs. gibi güvenlikle ilgili konularda kullanılabileceği ama ekonomik güvenlik vs. gibi amaçlarla kullanılamayacağı şeklinde yeni bir düzenleme yapılmış diye okudum.

Yani bu şekilde bir kanun çıkarsa, MEB "ekonomik güvenlik sağlayacağım" diye Damar Tanımayı diretemez. Tam tersine, bu kanun MEB'in elini zora sokar.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, egemenege

Neler Oluyor? 21 Oca 2016 17:30 #5

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ares94 yazan:
sadece olumlu ve samimi görüşmelerdi,ciddi ön yargılar olduğunu bir kez daha gözlemledik,

Kişilerin bireysel samimiyetinden şüphem yok ancak 10 yıllık yaşanmış bir süreç var. Bu süreç "olumlu, samimi" sözcüklerini havada bırakıyor. Bunu kabul edebilmek için gerçekten "olumlu ve samimi" bir şeyler görmemiz lazım. Lafla peynir gemisi yürümüyor.

Ayrıca derneklerin üye sayısının çok olması elbette arzu edilecek bir durumdur ancak, mevcut derneklerin temsil kabiliyetinin olmayacağını da söylemek mümkün değil. Bir derneğin 10 üyesi bile olsa sonuçta bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğin yaklaşımını beğenmeyenler de kişisel mücadelesini yapar. MEB yeterli üye sayınız yok diye görmezden gelemez. Bizler biliyoruz ki, dernek üyesi olmayanların bile ağırlıklı kısmı derneklerin yaptığı şeyleri onaylıyor ve arkasında duruyor. (Umarım :) )
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozeltercih, egemenege

Neler Oluyor? 22 Oca 2016 12:32 #6

• tartanc
  • Platin Uye
Aslında sektörün bu konuya sahip çıkması ve iyice yordaması gerekiyor.

Sanırım gene bir algılama sorunu yaşanıyor.

Neler Oluyor? 23 Oca 2016 09:36 #7

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
haklısınız sayın barış ben görüşmelerdeki gözlemimi paylaştım, meb de iyi niyetini göstermek için haziranda açılacak kurslara ilaven 14 marta kurs açıyor, ayrıca şubatın ilk haftası 2 dernekle programlarla ve personel sorununun çözümü ile ilgili çalıştay planladı, tabi ki yeterli adımlar değil ama dernek bu konuda gece gündüz demeden çalışıyor...diğer konuda size katılmayacağım 10 üyesi de olsa dernek sivil toplum örgütüdür ve dikkate alınmalı, yada niteliği iş bitiriciliği vs tabi ki önemli kimse önemsiz diyemez ama sekrörün daha örgütlü daha güçlü olması bakımından, üye sayıları da önemlidir, meb de üye sayısı çok alanı daha çok muhattap alırız demedi , söylediği şey sektörün çoğunluğunu temsil ettiğinizde sizin üzerinizden kurumlarımızla daha güçlü bir bağ ve iletişim kurabiliriz...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Neler Oluyor? 23 Oca 2016 11:44 #8

• tartanc
  • Platin Uye
Sayın ares;

Açıklamalarınız ve çalışmalarınız için teşekkür ederim.

Yapılacak çalışmalar umarım sektörümüze faydalar sağlar.

Benim burada merak ettiğim asıl konu şu; KDS ye nasıl bakılmakta dernekler olarak. Yeni yapılması muhtemel yönetmelik de olacak mı? Olursa derneklerin tavrı nasıl olacak ? Örneğin; yine yasal süreci başlatacak mısınız?

Benim kişisel görüşüm; yönetmelikte önemli değişiklikler yapmak şartı ile olabilir. Sonuçta bu beni bağlayacak bir görüş.

Bu arada üzülerek görmekteyim ki; bu kadar önemli gelişmeler olurken sektörün bir kısmı olanla bitenle hiç ilgilenmemekte, çok bilmişlikle sağa sola çamur sıçratmaya çalışmakta veya sadece icmali merak etmekte. Bu kısmı çıkarttıktan sonra geri kalanlar bu konu çok önemli pek farkında değil gibisiniz.

Sağlıklar dilerim
Son Düzenleme: 23 Oca 2016 11:45 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, sabri, egemenege
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye
Sistem Kunena Forum