Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ.

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 01 Şub 2016 13:19 #1

• serkan05
  • serkan05 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 169
  • Teşekkür Sayısı: 73
  • Başarı: 0
MEB Özel öğertim Kurumları Genel Müdürü Sayın Yelkencinin 2015 yılı değerlendirmeleri.İnşallah bahsettiği çalışmlar hayırlı sonuçlanır..
www.egitim...cegiz.html
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 02 Şub 2016 10:19 #2

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
"Düzenlemeler" yapılmasını hepimiz ne kadar çok istiyoruz değil mi? Derneklerimizi biraz dinleseler, bizim eğitim kalitemizi arttıracak düzenlemeler getirseler...

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 02 Şub 2016 15:51 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Her değişiklik yeni bir olumsuzluk getiriyorsa status quo kraldır, candır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: seyhan13

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 02 Şub 2016 16:17 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
özellikle otizm derneklerinden gelen tepkiler, basında çok yer alması ve c.başkanının eşinin de sahiplenmesi nedeniyle bu yıl bireysel seans sayılarında artış bekliyorum. ama önümüzdeki yıl şöyle bir şey de olabilir: 12 seans bireysel yani seans sayısında yüzde 50 artış ama seans ücretlerinde yüzde 25 gibi artış...

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 02 Şub 2016 17:14 #5

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
garip yazan:
12 seans bireysel yani seans sayısında yüzde 50 artış ama seans ücretlerinde yüzde 25 gibi artış...

Bunun anlamı artış değil, yaklaşık % 20 indirimdir. Bunu hiç bir kurum karşılayamaz. Zaten şu anda % 10 kar limiti bile kalmadı.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 05 Şub 2016 13:22 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
barışltd. : vallahi ben bizim sektörü 10 öncesinin SSK hastanelerine benzetiyorum. Dibine kadar ucuz, dibine kadar kalitesiz hizmet.

bu satırları bu forum sayfasının duayeni ve en saygın ismi barışltd. yazmış, kutlarım. bunu ben yazdığımda birileri saldırıya geçiyor ve aspb tarafından hazırlanmış bilimsel (!) bir memnuniyet anketini burada yayınlıyor. hayırlı cumalar...

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 05 Şub 2016 14:56 #7

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
bu arada ömer faruk beyin bizim buraya il millieğitim müdürü olduğu konuşuluyor, hatta kararnamesi bile çıkmış dediler, acaba yerine kim gelecek...

MEB ÖÖKG Müdür 2015 Yılı Değ. 05 Şub 2016 15:11 #8

• barisltd
  • Platin Uye
  • Cats bite!
Garip arkadaşım,

Öncelikle ben duayen falan değilim... sadece kendi fikirleri olan bir kurum sahibiyim. ASPB tarafından yapılan araştırma ciddi bir çalışmadır ve sonuçları önemlidir. Velilerin memnuniyet anketinde olumlu görüşler ifade etmesi de bugünki koşullarda gerçekten takdire şayan bir aktivite olduğunu gösteriyor.

Ancak,bir şeyden memnun olmanız bunun daha iyisi, daha kalitelisi olmayacağı, olamayacağı anlamına gelmez. Benim söylediğim şey budur. Bugün kurumlar ellerindeki bütçe ve imkanlar ile çok şahane spagetti pişiriyor olabilirler. Bunu yiyenlerde çok büyük memnuniyet duyabilir. Ortada çelişen bir durum yok. Ama, daha iyi bütçe ve imkanlarla insanlara kuzu çevirme, şöbiyet, tereyağlı, safranlı pilav falan yedirme şansımız olacağını unutmamak gerek.

Bugün tüm kurumlar, standart ve düşük bir ücretle, MEB'in belirlediği kısmen yanlış, kısmen eksik dar bir çerçevede yapılandırılmış bir hizmet sunmaya çalışıyor. Halbuki bizlerin bu çocuklar için yapabileceği çok şey var. Örneğin sanat ve spor aktiviteleri için ne kaynağımız, ne imkanımız var. Alternatif çalışmalar, yöntemler için kadro da kullanamıyoruz, ücret de alamıyoruz. Durumuna bakılmaksızın her çocuk için standart 8 seans eğitim belirlenmiş.

Kurumlar olarak bilimsel çalışma yapma imkanı zaten hiç yok! Halbuki elimizde ne kadar güzel bir kaynak havuzu var. 20-30 bin yetişmiş insan gücü, 300.000'e yakın örneklem ile yapılabilecek çalışmaları düşünün. Diğer taraftan, kurumların bırakın çalışma yapmayı, kongrelere, seminerlere katılacak kadar bile bütçeleri yok.

Kurumların, devletin harcayacağından çok daha az bir bütçeyle velilerini memnun etmesi eleştirilecek bir şey değil, takdir edilecek bir şey. MEB aynı memnuniyeti kendi okullarında sağlayabiliyor mu sizce? Buna bakmak lazım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kurs2, ozal24, egemenege ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye
Sistem Kunena Forum