Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ACİL YARDIM

ACİL YARDIM 26 Mar 2016 11:35 #1

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
sayın hocalarım.

MEB e yazmam gereken üst yazıya istinaden eklemek istediğim yazıyı, yönetmelik genelge vs. de geçen fakat bulamadığım bir yazıyı sizlere sormak istedim.

' birden fazla program uygulanan bireylerin dengeli olarak ders verilmesi ile ilgili'

örneğin hem zihinsel hem de bedensel olan öğrenciye bireysel 4+4 ders verilmesi gerekir. işte bunun resmi yazısı lazım ama okudum okudum bulamadım.

yardımcı olursanız sevinirim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ACİL YARDIM 26 Mar 2016 13:17 #2

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
diğer engel gruplarında geçerli değil hocam sadece bedensel engelli ( çift engelli ) çocuklarda geçerli,misal dil ve konuşma- zihin 2 engelde geçerli değil, ayrıca diyelim çift engelli ama kurumda bedensel engelliler programı yok, yine 8 saat zihinsel engelliler programından verilebilir...

ACİL YARDIM 26 Mar 2016 13:54 #3

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Bahsetmiş olduğunuz dengeli dağılım, sadece Bedensel Engelliler Destek Eğitim Programı için geçerlidir. Bu durumu Programın 9. sayfasında, "Modüller ve Süreleri" başlığı altında görebilirsiniz.
Şayet engelli bireyin 2 veya daha fazla engeli varsa ve kurumunuzda söz konusu programlardan biri yoksa, yada program mevcut olduğu halde birinden eğitim almıyorsa, veliden bu durumu talep ettiğine dair bir dilekçe almanız gerekmektedir. Örneklemek gerekirse;
Bireyin eğitsel raporunda Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programı ve Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı önerilmiş, kurumunuzda da Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı bulunmuyorsa, veli kuruma hitaben sadece Zihinsel Engelliler Destek Eğitim Programından faydalanmak istediğine dair dilekçe vermelidir. Bu kurumu ileride doğabilecek sorunlara karşı güvence altına alır.
Kolaylıklar..
Son Düzenleme: 26 Mar 2016 13:57 yazan kdrcalis.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yazan06

ACİL YARDIM 26 Mar 2016 14:15 #4

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
Program açıksa ,veli dilekçesi bir işe yarar mı?Bedensel engelliler proğramı açık olan bir kurum,velinin dilekçesiyle sadece zihin engelliler programindan ders alabilir mi?

ACİL YARDIM 26 Mar 2016 14:21 #5

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
Programınız açıksa alamaz. Şayet program yoksa alabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.317 saniye
Sistem Kunena Forum