Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:05 #25

• umutcan5656
  • umutcan5656 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 33
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: -10
MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ:20/05/2016

Madde 10: Madde ile,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin iş ve işlemlerinde karşılaşılan sorunların giderlmesi,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde biyometrik kimlik doğrulama sistemi kurularak engelli bireylere sağlanan destek eğitimlerinin verimliğinin ve etkinliğin arttırlması ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev alan personele ilişkin izleme ve değerlendirme sistemi kurulması amacıyla düzenleme yapımıştır.

ARKADAŞLAR MADDE GAYET AÇIK TBMM'DE KANUN YASALAŞINCA CUMHURBAŞKANININ ONAYINDAN 45 GÜN SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR HERKESİN BİLGİSİNE.SAYGILAR.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:22 #26

• AliGalipDursen
  • AliGalipDursen Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 343
  • Teşekkür Sayısı: 655
  • Başarı: 16
umutcan5656 yazan:
MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİ:20/05/2016

Madde 10: Madde ile,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin iş ve işlemlerinde karşılaşılan sorunların giderlmesi,özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde biyometrik kimlik doğrulama sistemi kurularak engelli bireylere sağlanan destek eğitimlerinin verimliğinin ve etkinliğin arttırlması ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde görev alan personele ilişkin izleme ve değerlendirme sistemi kurulması amacıyla düzenleme yapımıştır.

Kanun bu şekilde çıkarsa sadece personel için yetki alınmış olur. Engelli bireyler için bir yetki söz konusu değil. Bu da yine uzayacak hukuki tartışmalar demektir.

Umarım herkes için ama öncelikle bu hizmete gereksinim duyan bireyler için hayırlısı olur.

Sabır ve kolaylıklar dileğiyle,

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:29 #27

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
umutcan5656 yazan:
ARKADAŞLAR MADDE GAYET AÇIK TBMM'DE KANUN YASALAŞINCA CUMHURBAŞKANININ ONAYINDAN 45 GÜN SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRECEKTİR HERKESİN BİLGİSİNE.SAYGILAR.

Kanun tasarısında son maddede(Madde 75) diyor ki: "Bu kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer."

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:36 #28

• umutcan5656
  • Junior Uye
ALİ GALİP BEY SADECE PERSONEL İLE İLGİLİ DEĞİL KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİ ENGELLİ BİREYLER VE PERSONEL İÇİN GELİŞTİRİLEN BİR SİSTEM LÜTFEN DOĞRU ANLAYIN.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:38 #29

• umutcan5656
  • Junior Uye
KANUNLAR RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDIĞI GÜN İTİBARİ İLE YÜRÜRLÜĞE GİRER.UYGULAMA İÇİN İSE 45 SÜRE VERİLİR.BİRAZ ANAYASA OKURSANIZ ORDA YAZIYOR.DENGE EĞİTİM.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 14:43 #30

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ali Galip bey,

Alıntıladığınız kısım sadece gerekçe... Maddenin kendisinde hem çocuklar, hem personel var.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: AliGalipDursen

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 15:05 #31

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
umutcan5656 yazan:
KANUNLAR RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDIĞI GÜN İTİBARİ İLE YÜRÜRLÜĞE GİRER.UYGULAMA İÇİN İSE 45 SÜRE VERİLİR.BİRAZ ANAYASA OKURSANIZ ORDA YAZIYOR.DENGE EĞİTİM.

Sizin anayasa okumadığınız ortada. Bir kanunda yürürlüğe ne zaman gireceğine dair bir madde yoksa 45 gün sonra yürürlüğe girer. Kanunun uygulanması ayrı bişeydir uygulanmasını ilgili bakanlık yürütür. 45 gün kavramını karıştırıyorsunuz

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 17:00 #32

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Arkadaşlar bence uygulama tarihiyle ilgili sadece spekülasyon yapıyoruz.

Bu tasarı önce meclise ulaşacak,
Milli Eğitim komisyonuna gidecek,
Komisyon bunu takvime alacak,
Komisyonda görüşülecek,
Komisyonda oylanacak,
Meclise sevk edilecek,
Meclis takvimine alınacak,
Mecliste oylanacak.

Evet, hükümet bir an önce yasayı çıkartmayı arzu edebilir ama bu süreci koştur koştur tamamlamak için çok aşırı bir gayret içine gireceğinden de şüpheliyim.

Bana göre meclis tatilinden önce çıkmaz bu. Kimsenin bir yere kaçtığı yok. Ayrıca çok dallı budaklı bir yasa tasarısı olduğu dikkate alınırsa, sadece muhalefet değil, AKP içinden de bazı maddelere muhalefet çıkabilir. Bakanlık istiyor diye her kanun tasarısı olduğu gibi kanunlaşır diye bir şey yok.

Zaten elimizden gelen bir şey de yok. Süreci izleyip göreceğiz hepimiz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.303 saniye
Sistem Kunena Forum