Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 17:01 #33

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
parelel gerekçesiyle yasa jet jızıyla geçer ve damar okuma sistemi temmuz ayında yürürlüğe girerse siz o zaman seyredin cümbüşü. anladınız siz onu...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 17:29 #34

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Şu an meclis milli eğitim komisyonunda olan 2 tane kanun tasarısı var. Bunlardan biri maarif vakfının kurulması kanun tasarısı diğeri ise burda bahsettiğimiz maddenin içinde olduğu kanun tasarısı. Parelel yapı ile ilgili olan acil olan aslında maarif vakfı ile ilgili olan. Ama ikisinide hemen komisyonda kabul edip genel kurula yollarsalar kanunlar en kısa sürede çıkar.

Eğer kanun mecliste yasalaşırsa kimlik doğrulama ile ilgili olarak yarım bırakılan çalışmaları hızlıca devam ettirebilirler. Cihazları satacak şirketler zaten 4 gözle bekleyip avuçlarını ovuşturuyorlar

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 25 May 2016 18:18 #35

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
kanunun çıkacağı belli "K.D.S." kesin gelecek onu anladık, ama önemli olan yönetmeliği nasıl olacak uygulama esaslarını merak ediyorum yoksa bizim "boğazımızı sıkıp hadi nefes alın" mı diyecekler.
devam eden süreçte yönetmelikte seansların aylık haftalara orantılı dağılımını kaldırılırsa haftalık sınır olmazsa , zorunlu personel diye gereksiz bir uygulama da kaldırılırsa......

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 26 May 2016 14:36 #36

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
boğazımızı sıkıp hadi nefes alın DEMEYECEKLER

boğazımızı sıkıp KAPATIYOR MUSUN - KAPATMIYOR MUSUN diyecekler :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zaman

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 26 May 2016 15:51 #37

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
yıllardır şunu anlamış değilim, sözkonusu damar okuma sistemi olunca çoğu kişi kurumların batacağını, kapanacağını iddia ediyor. şu anda işe gelen öğretmenler derse giren öğrencileriniz var ve gelen öğrencilere geldikleri seans kadar fatura kesiyorsunuz. bu panik neden? bazı arkadaşların dediği gibi, dernek bastırır ve bazı esneklikler sağlanır, sistem tıkır tıkır işler. herkesin başı dik alnı açık olur. hani hep diyorlar ya bazı öem'lerinde bazı usülsüzlükler oluyor diye; tüm bu dedikodular da böylece biter...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, waramiral

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 26 May 2016 17:01 #38

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
sana sıralayayım bunlar çok yazıldı ama belli ki kaçırmışsın.

1-alt yapının yetersiz olması ve hizmet sağlayıcının kesintisiz hizmet sunmak konusundaki acizliği
(internet olmadığı için ve cihazları çalışmadığı için sözde sonradan alacakları ödemeleri pilot ildeki hiçbir kurum alamadı.)
karlılığın çok düşük olduğu bizim gibi kurumlarda kaybedeceğimiz 50 lira bile önemli) 50 liralar birikince büyük rakamlar ortaya çıkıyor.

2-elini okutamayacak durumda olan çocukların yanında gelecek refakatçiler ile ilgili dayatılan saçma uygulamalar.

3-el yapısı uygun olan ama engelinden dolayı elini o cihaza değdirmek istemeyen çocukların okutmaması. (anlaşılan hiç otistik bir çocuğun elini bu cihaza koymaya çalışmadınız. yaşadığı korku ve stresi görmeniz lazım)

4-cihazın stabil çalışmamamsı. bazen tek seferde okurken bazen hiç okumaması.

5- cihaz okutma zamanları ile ilgili saçma dayatmalar ,

6- kurumların mecbur olmadıkları ekonomik bir yükün altına sokulması
vs vs.
itiraz denetim yapılmasına değil, denetim maskesi altında işler olmayan bir mekanizma ile kurumların çalışılamaz hale getirilmesi.

bu şekilde çalışan bir sistemle yapılan denetim sizin gibi vergi kaçırmayan,sadece kurumuna gelen öğrencilere fatura kesen namus timsali kurumları önce kapatır. maalesef siz bunu anladığınızda çok geç olacak ve yeni bir iş aramak zorunda kalacaksınız.
ayrıca kapatma sebebi derken sadece kds den bahsetmedim.
sizin bahsettiğiniz ftr nin bitirilmesi, kaynaştırma öğrencilerine eğitim önerilmemesi vb sebepleri kastetmiştim.

ayrıca kds nin kamu kurumlarına uygulanması hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.
yukarıda yazdım özel eğitim öğretmenleri(bazıları) ek dersleri kesilmesin diye okula gelmeyen öğrencileri gelmiş gibi gösteriyorlar. bunların devletimize bir yükü yok mu yoksa biz para alırken kamu kurumlarında çalışanlar fıstık kabuğu mu alıyor.buna da bir önlem düşünür müsünüz?
Son Düzenleme: 26 May 2016 17:21 yazan cemkilinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, zaman, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 26 May 2016 17:28 #39

• zaman
  • zaman Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 73
  • Teşekkür Sayısı: 14
  • Başarı: 1
taşımalı eğitim veren kurumlarda öğrenci hasta olup servisle gelmese bile tam ücret verilir kesinti olmaz ..
ayrıca özel eğitim sınıfında da 8 öğrencinin 5 tanesi gelmemiş olsa bile ek ders i tam alır öğretmen somut somut örnekler var....
bize gelince herkes adaletli oluyor

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 26 May 2016 20:01 #40

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
Tüm kamu kurum ve kuruluşları dört dörtlük ,sadece engelli eğitimi yapan reh. merkezleri sahtekar anlamak mümkün değil . Madem devlet her iş dört dört lük yapıyor neden özel sektörden hizmet almayı tercih ediyor . Kendileri açsın bu rehabilitasyon merkezlerini ülkenin her bir yerinde sonra alsın 100 bin meslek elemanı onlarda artık haftada aldıkları 10-15 öğrenciyle salla başı al maaşı olur. Bizlerin verdiği gibi 250 bin engelli bireye destek verse her halde bize maliyetin 5 katına mal ederler. Hal böyleyken hala özel sektörün önün kapatmak neye Başbakan ne dedi yatırımcıya turkuaz halı sereceğiz biz halı felan istemiyoruz engel olmasınlar yeter....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mineyilmaz, waramiral
Sayfa oluşturma zamanı: 0.347 saniye
Sistem Kunena Forum