Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 28 May 2016 06:02 #49

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
Ciga78 bu sistemde ki olabilecek en doğru şeyi yazmış.

Bizim verdiğimiz bu hizmeti halen birileri anlayamadı, işin ilginç yanı anlamayanlar arasında kurum sahibi de var çalışanı da var.Devlet bir araziye dünya yatırım yaparak sulama amaçlı baraj yapıyor bu baraj sayesinde kurak araziler tarıma açılıyor,istihdam sağlanıyor daha neler,neler bunun değerini anlatmak mümkün değil.şimdi aynı kafa ile düşünürsek aslında bizim kurumlarımız birer BARAJ.Bizler çocuklarımıza verdiğimiz eğitim suyu ile sokakları tinercilerden,kapkaççılardan,bonzaicilerden temizleyip onları yemyeşil fidan olarak topluma kazandırıyoruz bu hizmete yapılan yatırımın onlarca katını hem manevi hemde maddi olarak kamuya iade ediyoruz. Bu iadelerimiz zaten yıllar öncesinde meyvesini vermeye başladı bunu görmemek için kör olmak lazım.İnşallah bu barajların kapaklarında bir sızdırma,dahası bir dinamitleme ile patlama olmaz...Her kesim çok zarar görür özellikle SOKAKLAR..
Ciganın dediği bu ıslak kuru mendiller dilerim iş işten geçince başka işlerde kullanılmaz.Son olarak şunu söylemek istiyorum, Özel eğitime ihtiyacı olan bir çocuğu ne amaçla olursa olsun kurumlarda eğitim almasını sağlayan kişi benim gözümde cennetlik.ADAMA DEĞİL ÇOCUĞA BAK Kardeşim.
Sabırlar diliyorum.
Son Düzenleme: 28 May 2016 06:49 yazan kurs2. Sebep: x
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mkirilmaz, mutluluk ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 28 May 2016 15:53 #50

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
-Damar tanıma ile birlikte 5 gün çalışan kurumlar 6 gün çalışmaya hazır olun...
-Vpn bağlantısı,elektrik kesintileri için usp,öğrencilerin gelmediği durumlarda ekstra araç ve ekstra mazot gibi giderlere hazırlıklı olun...
-Öğretmenleriniz hasta olsalar bile sabah kalkıp okula gelecek akşam da çıkış yapacak personeliniz buna hazırlıklı olsun...Ya da böyle durumlar için bir fazla öğretmen almaya hazır olun.
-Tatil denilen şeyi unutmaya hazır olun...
-Kar yağdığı zaman inşallah valilik tatil etmez diye dua etmeye hazır olun...Ederse bunların telafilerini ne zaman yapacağız diye düşünmeye,etmezse de karda kışta çocukları okula nasıl getireceğinizi düşünmeye hazır olun...
-Damar okuma aleti kimi okutup kimi okutmadığınızı online olarak gösteren bir sistem değil işiniz dikkatinize ve Allaha kalmış bununla ilgili kayıplara ve bu işi yapacak ekstra personel maliyetine hazırlıklı olun.
-Kimlik okutmayı unuttuğunuz çocuklara, giriş yapıp çıkışını yapamadığınız çocuklara,ram tarafından okutulsa bile sistemde gözükmeyen çocuklara,avuç içi okutulamadığı için akrabalarına tanımlanmış insanların işleri güçleri nedeniyle okula gelmek istemeyip çocuklarının eğitimlerini yarım bırakmalarına,kendiliğinden gidip gelen sistem sebebiyle onlarca insanın okulda bekletilmesine vs vs hazırlıklı olun....
-Personelinizin bu lanet sistemden bunalıp başka işler arayışına girmelerine hazırlıklı olun...
-Velilerin bu lanet sistemi sizin getirdiğinizi sanıp çekilen çile için sizden hesap sormalarına hazırlıklı olun...
-Grup eğitimi sistemi oluşturulurken akademik seviye ve çocukların ilgileri değil yaş grupları baz alındığı için gruplarınızı oluşturamamaya ve ücretlerini alamamaya hazırlıklı olun...(not:tabi gruplu öğrenciniz kaldıysa :)
-Ailelerin beklemek istemedikleri için belli bir süre sonra aralarındaki sıra kavgalarına,çocukların sırada beklemek istemedikleri için sağa sola koşuşturup personelinizin etrafta çocuk kovalamasına hazırlıklı olun...

En önemlisi de etkinlik denilen şeyleri unutmaya ve çocuklarınızı okula hapsetmeye hazırlıklı olun...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, zaman, ozeltercih ve bu kullanıcının diğerlerinden 4 teşekkürü var

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 28 May 2016 16:34 #51

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bu sistemsizlik içinde,kurumların önemli bir bölümü buna ayak uydurur.(Bir şekilde)

Fakat olan çocuklara ve ailelere olur. Ekstra hizmet üreten yüzlerce kurum. Bundan vazgeçmek

zorunda kalacak.

Kazanan kim olacak gerçekte?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 28 May 2016 22:04 #52

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
Allah yardımcımız olsun inşallah
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Son Düzenleme: 28 May 2016 22:45 yazan anestezi.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 29 May 2016 09:45 #53

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
amin.

madem kds kesin gelecek, madem özel öğrenme güçlükleri sürekli ret veriyorlar, madem kaynaştırma öğrencileri özel alt sınıflarda eğitim gördüğünden bizim kurumlarda eğitim alamayacak,

o zaman her kuruma aspb gibi kota sınırlaması da getirin, 10 kişilik anlık kontenjanı olan kurumlara 150 kişi kayıt yapma olayına da son verin, bireysel 12 saat yapın ya da öğrenciden alınan parayı 472 tl değil de 1000 tl yapın, öğretmenlerin maaşını sistem üzerinden girdiği ders saati kadar siz yatırın.....

gibi gibi gibi.....

kurum sahipleri dışarıdan çok güçlü görünüyor. ama asıl riskte asıl sıkıntıda olanlar onlar... tamam herkes aynı değil ama sırf aylık ödeneğin azaltılması için zaten üç kuruş para alan böyle kurumları da batırmayın...

eğer bir değişiklik düşünüyorsanız çağırın dernekleri çağırın işi bilenleri oturup ona göre yönetmelik yapın...

eğer amaç işi zorlaştırıp özel yatırımı bitirmekse bu kds ile olmaz. kds kurumlara ödenen 125 milyonu azaltmaz sadece kurumların masrafını arttırır.

değişiklik komplike bir iştir.
bu araba motoru ise ; fazla yakmasın aman mercedes gibi iş yapın ama şahin motoru takın derseniz; o arabanın motor aksamından tekerleklere kadar komple değişmesi gerekir. (araba bilgim kadar yazdım umarım anlatabilmişimdir)

kds gelmesin demiyorum. ama değişiklik yapmaksa amaç ihtiyaca göre bir yönetmelik yapın yoksa sonuç hüsran olur her iki taraf için de.biraz mantık biraz anlayış.

ayıptır yazıktır.

saygılarımla

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 29 May 2016 21:35 #54

• mineyilmaz
  • mineyilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 197
  • Teşekkür Sayısı: 61
  • Başarı: 2
Uygulanabilir bir yönetmelikle birlikte gelmeli illa gelecekse.Düzenleme yapılarak gelirse bence gelsin.Hırsız muamelesi görmekten kurtulacaksak,saygı goreceksek,turuncu hali sereceklersé!

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 31 May 2016 11:15 #55

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
mineyilmaz yazan:
Uygulanabilir bir yönetmelikle birlikte gelmeli illa gelecekse.Düzenleme yapılarak gelirse bence gelsin.Hırsız muamelesi görmekten kurtulacaksak,saygı goreceksek,turuncu hali sereceklersé!

Yapmayın. Yarın öbür gün "korsan yazılımla devleti dolandırmışlar!" diye bir başlık görmeyecek miyiz diyorsunuz yani.

Çok anlamam ama bu işin güvenliğini sağlamak için harcanacak para miktarının eskiye rahmet okutacağı kadar fazla olacağı kanaati var bende.

MEB KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK TEKLİ 31 May 2016 12:02 #56

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın tercih,

500 Dolara iş tamam diye duyumlar almıştık zaten :) :) :)

Büyük kentlerde sistem uygulanmaya başladığında oluşacak kamuoyu ile nasıl başa çıkacaklar?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.414 saniye
Sistem Kunena Forum