Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BKDS ile ilgili;

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 12:29 #169

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Günlerdir Meclis tv izliyorum mecburen :) Ve sahit olduğum tek kabul edilen önerge... Başarı mıdır? Kesinlikle başarıdır bence.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 13:24 #170

• tatvanpozitif
  • tatvanpozitif Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 382
  • Teşekkür Sayısı: 136
  • Başarı: 9
barisltd yazan:
dengeegitim yazan:

Bu kanun anayasa mahkemesine takılmaz.

Kısmen takılabilir. AB uygulamalarında ve Sağlık bakanlığının uyguladığı düzenlemede 12 yaşından küçükler ve engelliler için biyometrik kimlik doğrulama hariç tutuluyor. Buradan bir şeyler çıkabilir.

AB uygulaması mı :)
AB ile bir ilişkisi kalmadı ki Türkiye'nin iki tarafta kapılarını kapattı, AB kriterleri uygulanır mı artık :)
Son Düzenleme: 25 Kas 2016 13:26 yazan tatvanpozitif. Sebep: a

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 15:09 #171

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3654
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
purple yazan:
bir hikaye anlatayım.bizim mahallede iki dernek var.teki ev hayvanlarını koruma öbürü ev ve sokak hayvanlarını koruma.teki büyük teki küçük dernek.belediye hayvan hakları ilgili bir çalışma yaptı.iş derneklere kaldı.benimde köpeğim var.gittim büyük derneğe sordum ne yapıyorsunuz diye dediler çok çok çok gizli çalışıyoruz.iyi dedim.küçük olana gittim ne yapıyorsunuz diye.dediler meclis üyeleri ile görüşüyoruz,belediye başkanı ve yardımcıları ile görüşüyoruz günlerdir dediler.sonra muhtara gittim.büyük dernek gizli gizli ne çalışıyor dedim.muhtar güldü başkanları Londrada dedi.yönetimdekiler de oturuyor oturduğu yerde bu nasıl çok gizli çalışma diye gülmeye devam etti.işte böyle bizim mahalle.

Çok güldüm :woohoo: :woohoo: :woohoo:

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 15:26 #172

• ahmetali
  • ahmetali Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 35
  • Başarı: 2
Ben acizane karar sonrası tartışmalar bir kenara Özerkderi ayrıca mecliste ve diğer platformlarda çaba gösteren herkese teşekkürü borç biliyorum.Aktif katılmıyo oluşumuz umursamadığımız veya beleşçilik yapıyoruz anlamına lütfen gelmesin.Yoksa hergün gözümüz mecliste ve Forumda can kulağı ile gelişmeleri takip ettik çaba gösteren herkese özellikle teşekkür ediyorum dün rahat uyuyabildim.

Pilot bölgede küçük bir kurumuz damar okumanın stresini bir daha yaşamamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım.
Bazı üyelerin damar okuma gelirse doğuda kurum kalmaz mahvolursunuz ölüp bitersiniz....gibi maddi kayıplar ve üstü örtük yolsuzluk yapıldığı imaları üzücü ve gerçeği yansıtmıyo.
İşinizi bölgesel şartlara göre yapmak zorundasınız.Tüm öğrenciler okulun etrafında oturmuyo.50 km uzaktan gelen öğrencide var yan apartmandan gelen öğrencide var.ister istemez herşeyi çok dakik, milim kusursuz yapamazsınız.İşinizi yaparken yaşadığınız aksaklıklar Maalesef MEB tarafından yolsuzluk olarak algılanıyor.Damar okuma size uygulamada hiç hata payı bırakmıyo.Sonrada üstüne üstelik %30 kaçak var diye MEB suçlama yapıyo.Ben Kurumumu hiç kar istemeden Milli Eğitime devretmeye razıyım.Alsınlar aynı hizmeti aynı hassasiyetle versinler üçgün sonra adım gibi eminim bu iş bu paraya yapılmaz.Bu paraya bu stres çekilmez diyip bırakırlar.Ama maalesef masa başında oturup ahkam kesmek suçlamalarda bulunmak koca bir sektörü uygulanabilrliği olup olmasına bakılmaksızın kafana göre dizayn etmeye kalkışmak kolay. Gel zor bir bölgede bakanlık olarak kurum aç özel kurumların yaptığı hizmetin yarısını ver sana helal olsun derim.

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 15:39 #173

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

'BKDS veya kamera sistemi ile yapılması' olayı bence süper bişey.

Çünkü birileri BKDS nin zorluğunu biraz olsun anlamış ve KAMERA sistemi ekletmiş. Helal olsun.

Evet milli eğitim bunu yapamaz ve ahkam kesmeler çok.
Fakat hiç mi haklı değiller?
Bence gelmeyen öğrenciye fatura kesme olayı bitmeli.

Kesen kurumları anlamaya çalışın; aylık en az 200 saat fazla ders verilmiş ve 3 öğrenci o ay kuruma gelmemiş. 3 x 8 =24 saat ücreti almak istiyorsa (ki fazla verilen dersin ücretini veliden almayı istemek rapor vereyim demekle aynı bazı il ve ilçelerde) ayrı, 300 öğrencinin 100 ü kuruma gelmiyorsa ve fatura kesilip veli istismara itiliyorsa ayrı...

Her ikisini de kesinlikle uygun bulmuyorum. Ama sistem hak aramayı hırsızlık yaparak zorla almaya zorlamamalı...

Yönetmelik değişmeli
1- Esneklik getirilmelidir.
2- Ücret arttırılmalı
3- Ders saati arttırılmalı (30 saati ücretli öğretmene vermeyi biliyorlar, bize gelince haftada 2-3 saat)
4- Kurum kotası gelmeli ( herkes bu işte para var mantığıyla işe giriyor ortalığı dağıtıyor veliyi istirmarcı yapıyor ve kapatıp gidiyor. Kalanları temizlemek bize düşüyor)

Saygılarımla
Son Düzenleme: 25 Kas 2016 15:40 yazan waramiral.

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 17:03 #174

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
burada asıl teşekkür edilmesi gereken kişi zihinsel özürlüler federasyonu başkanı aynur dankaz'dır. kendisi engelli annesidir ve tbmm'de görev yapmaktadır. vekillerle 3 yılda bir değil hergün birliktedir. bu tür konularda siyasiler ticari kurumların derneklerini değil engelli stk'larını ve ailelerini daha çok dikkate alırlar. aynur hanım'ın oğlunun kurumu olan ziçev de yeterince baskı oluşturmuştur. bu vakıftan akp'li bakanların çocukları da hizmet almaktadır.
bir not da tbmm'de kulis yaptığını söyleyen malum şahsa , senin yalanını seveyim!
benim görüşümü soracak olursanız bu PİRUS ZAFERİdir.
Son Düzenleme: 25 Kas 2016 17:03 yazan garip. Sebep: imla

BKDS ile ilgili; 25 Kas 2016 23:22 #175

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
:) :) :)

BKDS ile ilgili; 26 Kas 2016 01:15 #176

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
ne olursa olsun; yeni yönetmeliğe müdahale edilmeli, ve Anayasa Mahkemesi süreci, resmi gazetede yayınlandıktan sonra başlamalı...

yasanın iki sisteme kendisini sıkıştırması doğru değil... sayın vekil, "akçeli işler" var ortada dedi ama; kameralı görüntüleme sistemi nedir?...

çok daha basit,güvenilir ve ucuz sistemler var iken; yasa koyucu neden kendini sıkıştırmıştır, anlamak mümkün değil...
Sayfa oluşturma zamanı: 0.295 saniye
Sistem Kunena Forum