Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ISMARLAMA TIBBİ RAPOR.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 07:53 #25

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 1
Sayin travis
Yukarida yazdiginiz 4 maddeyi bimere yazsaniz o rami dagitirlar hatta kokten kapatirlar.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 12:15 #26

• travis
  • travis Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 26
  • Teşekkür Sayısı: 8
  • Başarı: 0
Hocam zaten velilerimizle birlikte gerekli tüm yerlere başvuru yapacağız. Tek merak ettiğim 2 madde var. Araştırdım ama pek tutarlı bir bilgi bulamadım. Kesin bilgisi olan arkadaşlarım yazarsa çok memnun olurum.

1- Değerlendirme kurulunun toplanma zamanları konusundan kesin yazılı bir argüman var mıdır?

2- Yönetmelikte %20 engeli olan birey destek eğitimi için değerlendirilir şeklinde bir ibare varken, %25 sınır mr skr olan öğrencinin "bu raporla değerlendirmeye alamayız" şeklinde kesin bir ifadeyle geri gönderilmesi ne kadar yasaldır?

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 12:44 #27

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Bu cevapları yazılı olarak mı veriyorlar yoksa alamayız git mi diyorlar? Eğer durum bu ise yazılı dilekçe ile başvurun ki elinizde davalık malzeme olsun derim ben...

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 12:51 #28

• travis
  • Junior Uye
1. madde için kurulu neden ayda 1 topluyorsunuz, mağdur oluyoruz dediğimde; böyle daha sağlıklı olduğunu düşünüyoruz şeklinde cevap aldık. Bu konuda yazılı bir girişimimiz olmadı.

2. madde için sağlık kurulu raporunu gösterip randevu almak istediğimizi söylediğimizde sınır düzeyde mr nin tedbir gerektirmeyen gerilik olduğunu sisteme girdiğinde böyle bir ekran geldiğini o yüzden değerlendiremeyeceklerini söylediler. %20 skr nun yeterli olduğunu söylediğimde mr için geçerli olmadığını, mr den eğitim alması için en az %50 skr olması gerektiğini söylediler. Yazılı bir şey almadık.

Aslında demek istediğim şu; bu dayatmaların onların lehine olan yasal bir dayanağı var mı, yoksa keyfi uygulamaları mı? Bundan emin olamadığımdan sizlerden fikir almak istedim. Eğer yasal dayanakları yoksa ben aynı raporu tekrar gönderip yazılı olarak reddetmelerini isteyeceğim.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 13:02 #29

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Ben olsam bunu "değerlendirmeye alınmama gerekçelerinin yasal dayanağının tarafımıza yazılı olarak bildirilmesi" diye yazdırarak öğrenirim :)

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 13:21 #30

• travis
  • Junior Uye
Hocam RAM'dan bugüne kadar ürktük aslında. Kötü olmayalım, işimizi zorlaştırmasınlar, sıkıntı yaşarız şeklinde düşüncelerimizle birlikte sineye çektik. Ancak şunu gördüm ki biz sineye çektikçe üstümüze geliyorlar. Taviz taviz doğurur sözünü yaşadık. Ama dediğim gibi bundan sonra işler değişti.

İlk olarak son dönemde raporu kesilip amaçsızca halk eğitim kurslarına yönlendirilen ağır engelli öğrenciler (ki halk eğitimde uygun bir kurs yok) ile birlikte dava açmaya hazırlanıyoruz. Eğitim hakları engellendiği için.10 a yakın öğrencimiz mevcut.

İkinci olarak bu %25 raporu olan öğrenciler için değerlendirmeye alınmadıkları konusunda bimer, genel müdürlükleri, bakanlık neresi varsa başvuru yapacağız.

Bir de değerlendirme kurulunun ayda 1 toplanmasını gündeme getireceğiz. Rastgele 10a yakın Ram aradım farklı bölgelerde hiçbirinin böyle bir uygulamasını görmedim. Ki hatırladığım kadarıyla değerlendirme kurulu en az haftada 1 toplanır şeklinde bir ibare vardı. Sorun şu ki o yönetmeliği bulamıyorum.

Umarım bu mücadelemizden iyi sonuçlar alırız. Aksi halde RAM yaptırımlarıyla başımız ciddi şekilde dertte olacak.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 14:02 #31

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 1
sayın travis ironi yapmıştım aslında...

1. kurulun toplanma sıklığı merkez karar yurutme komisyonunca belirlenir. yani bir ram ayda bir diğeri hergün toplanabilir. burada önemli olan nokta destek eğitimi devam eden öğrencilerinizin destek eğitim raporu bitmeden önce yeni raporu çıkıyor mu. çıkmıyorsa ram sıkıntı yaşar. eğer çıkıyorsa bu konuyla ilgili şikayette etseniz birşey çıkmaz.

2. Halk eğitim merkezi kurslarını açma yurutme taşımasını yapma görevi bakanlık yazısı ile milli eğitim müdürlüklerine verilmiştir. yani milli eğitim müdürlüğü açıp taşımasını yapmak zorunda ve sayı sınırlaması yok. yani bir öğrenci için bile açabilir. ayrıca bu kurslara zihin engelliler öğretmeni görevlendirmesi yapmak zorunda. ram bu raporları muhtemelen resmi tedbiri yeterlidir gerekçesiyle kesmiştir. resmi tedbirini alıp kestiği raporla ilgili hiçbir şey çıkaramazsınız. hatta milli eğitim müdürlüğü ile de karşı karşıya kalırsınız.

3. %25 raporu olan çocugu değerlendirmem deme yetkileri yok. bakın doğruluğunu tartışmıyoruz ama ram öncelikle kendi yaptığı teste bakar. yine söylüyorum doğruluğunu tartışırız ama olan bu. örneğin %20 özgül öğrenme skr ile rama başvurduğunuz birey yapılan testte hmr çıkarsa destek eğitim raporu verilmez yeterli skr yok diye. o yüzden rama gidip konuyu sakince konuşursanız netleşeceğini düşünüyorum. ( sektördeki okuduğunu anlama sıkıntısı olan arkadaşlar için son kez yazıyorum. bu benim tasvip ettiğim bir uygulama değil. yanlış olduğunu düşünüyorum ama uygulama tam olarak bu.)

son olarak pekçok örneği olduğu için buraya rahatça yazıyorum. ortada akçeli bir iş yoksa yani para alma verme gibi hiç bir müfettiş hiç bir rama ceza vermez. yani rapor kesti diye hiçbir ram ceza almaz bunu unutmayın.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 20 Oca 2017 14:40 #32

• travis
  • Junior Uye
Sayın EMRAHYAVUZHAN

İroniniz baya yerine oturmuş itiraf etmeliyim :silly: Fakat çok bunaldık inanın dalga geçer gibi uygulamalar.

Rapor uyuşmazlığı konusunda haklı olabilirsiniz bir çok yerde bu yaşanıyor anladığım kadarıyla.Fakat sınır düzeyde mr çıkan öğrenciye randevu dahi verilmedi. Yani çocuk ram'a ilk defa başvuru yapıyor destek eğitim için. %25 raporu olan öğrenci açıkça MR de %50 raporu olması gerekiyor diyerek geri çevrildi. Hiç bir yerde böyle bir madde bulamadım.

Kurulun toplanma sıklığı konusunda şöyle bir sıkıntımız mevcut; raporlar ay sonunda bitiyor genelde. Örneğin ocak sonu raporu biten bir öğrencinin skr u da bu tarihlerde bitiyor. Tedbir amaçlı kasım ayında skr için başvuru yapıyoruz. Ama gel gelelim oraya sevk buraya sevk skr işlemi 3 ay süren öğrencilerim var ve ben bunu önceden tahmin edebilecek bir görüye sahip değilim. Rapor ocak ayı içinde elimizde olmaz ise -örneğin 2 şubatta elimize geçti- öğrenci otomatik olarak 1 ay raporsuz kalıyor. Kurul konusunda toplanma sorunumuz budur.

Bu arada RAM rapor keser siz de bir şey yapamazsınız diyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam 2009 yılında kazanılmış bir davamız var bu konuda. Ve o gün raporu kesilen öğrenci hala kurumumuza devam ediyor. Ben şuan o kararı da istedim aileden ve gelir gelmez sizlerle de paylaşırım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum