Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ISMARLAMA TIBBİ RAPOR.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 06 Oca 2017 11:54 #1

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
arkadaşlar merhaba son günlerde gerçekten canımızı sıkan bir durumla karşı karşıyayız. önceki tıbbi değerlendirmesinde hafif düzeyde zihinsel yetersizlik tanısıyla özel eğitim alan öğrencimize yeni tıbbi raporunda özel öğrenme güçlüğü tanısı kondu. RAM krallığı bu öğrencimize diyor ki bizim değerlendirmemize göre zihinsel engelli, tıbbi rapor tanısı yanlış zihinsel engelli raporu almazsanız rapor vermeyiz dedi ve geçerli tıbbi raporu olmadığı gerekçesiyle destek eğitim önermedi.bir üst hastaneye(ne demekse) gidin falan gibi saçma ve hiç bir hukuki dayanağı olmayan istekleri var.

ne yaptıysak yaptıkları hukuksuzluğu engelleyemedik.sizlerin bu konuda ki fikirlerini merak ettim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 06 Oca 2017 11:58 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hocam, il sağlık müdürlüğüne veli bir dilekçe ile başvuruda bulunup,durumu izah edecek.

İl sağlık müdürlüğü yeni bir hastaneye sevk edecek. Onların vereceği skr esas olacak.

Burada ki sıkıntı ciddi bir süre geçiyor olması.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 06 Oca 2017 12:07 #3

• cemkilinc
  • Platin Uye
Teşekkürler hocam ramın böyle bir yetkisi var mı yani süresi devam eden iki farklı rapor olsa böyle bir isteği anlayabilirim ama diğer raporun süresi bitmiş ve şu an geçerli olan rapora göre işlem yapmalılar diye düşünüyorum zaten raporu aldığımız hastane hakem hastane ve itiraz edilsede kendi verdikleri rapordan farklı bir rapor vermiyor çocuk için ciddi bir zaman kaybı olacak büyük ihtimalle son çare olarak bunu yapacağız ama sonuç değişmeyecek kaybedilen ayların hesabını kim verecek?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 07 Oca 2017 15:09 #4

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Hastane raporlarına itiraz etmenin yolları bellidir. RAM'ın böyle bir yetkisi, görevi, sorumluluğu yok.

Bu şekilde üstüne vazife olmayan bir işe kalkmış. Veli "suç duyurusunda bulunacağı ve dava açacağı" yönünde biraz sert bir yazılı dilekçe verirse belki etkisi olur.

RAM sadece "eğitsel tanılama" yapabilir. Tıbbi tanılamaya karışması haddini aşmaktır. Tıbbi tanıyı beğenmiyorlarsa kendi raporlarında bunu belirtebilir ama raporun geçerliliğini sorgulayamaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 07 Oca 2017 17:25 #5

• cemkilinc
  • Platin Uye
Evet hocam bizde öyle düşünüyoruz milli eğitimdeki şube müdürü tıbbi rapora göre eğitim vereceksek Rama ne gerek var gibi cahilce cümleler kuruyor. Tam bir sabır sınavı

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 08 Oca 2017 11:53 #6

• EMREYAVUZHAN
  • EMREYAVUZHAN Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 15
  • Başarı: 1
Konunun cok ayrintilari var ama ana hatlariyla kisaca anlatiyim. Ramin yaptigi test esastir. Ramda yapilan zeka testinde hmr cikan bir bireye oog tanisi iceren skr ile destek egitim onerilmez. Savciligada gitseniz mahkemeyede verseniz sonuc degismez.
Daha ayrintili bilgi icin ozelden irtibat kurabilirsiniz.

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 08 Oca 2017 12:07 #7

• cemkilinc
  • Platin Uye
Hocam buradan devam edersek herkese faydalı olmuş olur. o zaman kendi değerlendirmesine göre rapor vermesi gerekmez mi çocuk açısından baktığımızda çocuğun eğitim hakkı ve eğitim devamlılığını sağlama konusunda Ramın ve milli eğitimin sorumlulukları var bence hukuki açıdan çokta çaresiz değiller

ISMARLAMA TIBBİ RAPOR. 08 Oca 2017 12:18 #8

• cemkilinc
  • Platin Uye
Kaldı ki tıbbi tanılama ve eğitsel tanılama çok farklı konular. Mevcut durumda özel öğrenme güçlüğü ve hafif m r engellerinin belirtileri ve sonuçları birbirine çok yakın ve çoğu zaman birbirine karıştırılır yani çocuk büyüdükçe tanının değişmesi çok normal. özel eğitim içinde olan herkes bunu bilir. Ramın bu çocuğa ihtiyacı olduğu halde özel eğitime ihtiyacı yoktur demek gibi bir lüksü maalesef var ama çocuğun tıbbi tanılaması konusunda hastane raporunu kabul etmemek gibi bir lüksü yok bence. Var olduğunu varsaysak bile çocuğa kendi değerlendirmelerine göre rapor vermeliler ama skr zorunluluğu nedeniyle Veliden kendi değerlendirmelerine göre tıbbi rapor istiyorlar. Mevcut rapora itiraz etsek (böyle bir zorunluluğumuz yok) yine özel öğrenme g çıkacak ve yine özel eğitim alamayacak.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.335 saniye
Sistem Kunena Forum